حسگر اثر انگشت گوشی های سامسونگ می تواند حساب بانکی شما را خالی کند | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

حسگر اثر انگشت گوشی های سامسونگ می تواند حساب بانکی شما را خالی کند

حسگر اثر انگشت گوشی های سامسونگ : پیشتر خبر در مورد عدم داشتن امنیت حسگر اثر انگشت گوشی سامسونگ خبری منتشر شده بود. این خبر توسط خانم لیسا نیلسون منتشر شده که در آن توضیحاتی کامل در مورد عدم داشتن امنیت داده شده. او زمانی که گوشی Galaxy S10 خود را تهیه کرده یک گلس ارزان قیمت را روی آن گذاشته و پس از اینکه گلس خوب روی آن قرار گرفته متوجه شده که می تواند قفل گوشی را با شست چپ خود نیز باز کند. شاید با خودتان بگویید که خب اینکه اشکالی ندارد اما زمانی که متوجه شوید او هرگز با شست سمت چپ خود در قفل رجیستر نکرده نظرتان عوض شود.

حسگر اثر انگشت گوشی سامسونگ

نیلسون پس از مدتی متوجه شد که زمانی که این محافظ صفحه روی نمایشگر گوشی اش باشد هر شخصی با هر انگشتی که بخواهد می تواند قفل صفحه ی آن را باز کند. سامسونگ پس از تحقیق کردن روی این مورد اعلام کرد که برخی از گلس های محافظ می توانند طرح سه بعدی ساخته شده از انگشت را در گوشی های S10 ، S10 Plus ، Note 10 و Note 10 Plus را به اشتباه بیندازد. سامسونگ در ادامه گفته این مشکل قابل برطرف شدن بوده و آپدیت آینده که به زودی ارائه می شود این کار را به انجام میرساند.

حسگر اثر انگشت اولتراسونیک زمانی که معرفی شد به عنوان مدل دقیق تر حسگر اثر انگشت اپتیکال به بازار عرضه شد. مدل اپتیکال با تاباندن نور به انگشت شیارهای موجود روی آن را تشخیص داده و قفل را باز می کند که البته می توان آن را با عکس های با کیفیت بالا فریب داد. اما خب این فریب خوردن در مورد حسگر اثر انگشت اولتراسونیک هم اتفاق افتاده و می توان آن را توسط گلس های ارزان قیمت فریب داد. حتی می توان با گرفتن یک پرینت سه بعدی از حسگر انگشت نیز آن را فریب داد.

این تنها مشکل باز شدن صفحه ی گوشی نبوده و در اینجا تمام نمی شود زیرا اپلیکیشن انجام خرید آنلاین و تراکنش Samsung Pay هم برای انجام پرداخت ها از حسگر اثر انگشت استفاده می کند و همچین اشتباهی می تواند به خالی شدن حساب شما منجر شود. با هر بار حس اثر انگشت انجام یک خرید تایید خواهد شد و هر اپلیکیشن دیگری که برای باز شدن به حسگر اثر انگشت نیاز داشته باشد در ریسک خواهد بود. این عدم داشتن امنیت موجب شده تا بسیاری از بانک ها دست به کار شده و از سرمایه ی افراد که به سختی آن را کسب کرده اند محافظت کنند. یکی از بانک های معروف انگلستان به نام NatWest امکان انجام تراکنش توسط حسگر اثر انگشت را در گوشی های S10 حذف کرده. این بانک گفته زمانی که سامسونگ مشکل را برطرف کند امکان استفاده از این ویژگی را باری دیگر فعال خواهد کرد. سازمان National Building Society هم تایید تراکنش ها را توسط حسگر اثر انگشت حذف کرده و گفته تا زمانی که سامسونگ این مشکل را برطرف کند به همین صورت باقی خواهد ماند. پس از اینکه سامسونگ آپدیت مذکور را ارائه کند افراد باید باری دیگر اثر انگشت خود را در گوشی رجیستر کنند.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

جالب اینجاست که این میکشل برای کاربران در آمریکا نیز بوجود آمده ، هنوز هیچ بانکی امکان انجام تراکنش توسط گوشی های هوشمند سامسونگ را حذف نکرده. با این حال اگر از اپلیکیشن های بانکی در گوشی هوشمند خود استفاده میکنید بهتر است تا اطلاع ثانوی آنها را غیر فعال یا Disable نمایید.

نظرات بسته شده است.