حقیقت پشت فیلم کانجورینگ ، وحشتناک تر از داستان فیلم آن است | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

حقیقت پشت فیلم کانجورینگ ، وحشتناک تر از داستان فیلم آن است

حقیقت پشت فیلم کانجورینگ

فیلم کانجورینگ که سازنده ی آن آقای جیمز وان است یکی از بهترین فیلم های ترسناک قرن بیستم و یکم می باشد. این فیلم بسیار زیبا و هیجان انگیز بر اساس ترس های بسیاری از ما و بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده. اما داستان آن به چه شکل بوده؟ بسیاری از فیلم های ترسناک به گفته ی سازنده ی آن ها بر اساس داستان واقعی بوده اند که تنها برای جلب مشتری بیشتر بوده و هیچ حقیقتی پشت آن ها نیست و از این جمله فقط بر روی پوستر فیلم استفاده کرده اند نه چیزی بیشتر.

اما در دهه ی هفتاد میلادی خانواده ی پرون داستان فیلم کانجورینگ را به صورت واقعی تجربه کرده اند. آن ها در هنگام خواب از تخت بیرون کشیده شده و توسط اشباه لمس شده و توسط یا ساحره به نام بتشیبا تایر مورد حمله قرار گرفته اند. اما آیا واقعا کانجورینگ داستانی حقیقی بوده؟

ترسناک ترین مکان های جهان

خانواده ی پرون بی تردید می گویند که زمانی که در خانه ی Rhode Island زندگی می کرده اند توسط ارواح مورد تعقیب بوده و بارها مورد حمله قرار گرفته اند. آن ها برای اثبات بلاهایی که سرشان آمده با لورن ورن متخصص صحبت کرده اند. شاید اتفاقاتی که برای آنها افتاده شبیه به فیلم نباشد اما خانواده ی پرون گفته اند همیشه در خانه ی آن ها چیزی مشغول اذیت کردن آن ها بوده. اما به هر حال اتفاقاتی که برای آنها رخ داده موجب شده که یکی از ترسناک ترین فیلم های تاریخ سینما ساخته شود.

فیلم کانجورینگ
فیلم کانجورینگ

زمانی که خانواده ی پرون به خانه ی جدید خود نقل مکان کردند عجیب ترین چیزی که شنیدند نه صدای جیغ و نه بر هم خوردن درب یا زمزمه نبود ، بلکه توصیه های همسایه های آن ها بود ، همسایه ها به آن ها گفته بودند بخاطر جانتان همیشه در شب ها چراغ ها را روشن بگذارید.

زمان زیادی از شنیدن این توصیه ی خیرخواهانه نگذشته بود که پرون ها با نخستین موجود ماورای طبیعی مواجه شدند. آن ها با چیزهایی مواجه شده اند که آنها را بارها و بارها در فیلم های ترسناک دیده ایم ، اتفاقاتی مانند تکان خوردن اشیاء ، شنیدن زمزمه ها ، مسائلی که در یک خانه ی قدیمی به طور معمول اتفاق می افتند. در یک مصاحبه خانم کاترین پرون گفته که چیزهایی در خانه ی آن ها اتفاق افتاده بوده اما کسی در مورد آن ها با دیگری صحبت نکرده بود تا زمانی که خیلی دیر شده بود. او گفته : ” من همیشه حس عجیبی نسبت به اتفاقات اطرافم در آن خانه داشتم و یک روز رفتم دیدم که هیچ کدام از اسباب بازی هایم در جایشان نیستند و چون چندین بار این مساله را دیده بود اما چیزی نگفته بودم ناگهان از عصبانیت پیش خواهرم رفتم و به او گفتم که چرا اسباب بازی های من رو همیشه زیر تخت می گذاری؟ و او در جواب به من گفت که این کار رو نکرده و دلیلی ندارد که این کار را بکند و اینجا بود که متوجه شدیم چیزی غیر عادی در خانه ی ما هست.”

فیلم کانجورینگ
فیلم کانجورینگ

خانواده ی پرون پس از نقل مکان به خانه ی رویاهای خودشان متوجه شدند که در آن خانه تنها نبوده و در حال زندگی کردن با ارواح مختلف هستند. اما بچه های پرون گفته اند که در ابتدا موجودات پارانرمال خانه ی آن ها موجودات بدی نبوده اند. بچه های پرون گفته اند که هم خانه های آن ها در ابتدا رفتاری مانند پرستاران بچه داشته اند. آن ها گفته اند که روح ها روی آن ها را کشیده و پیشانیشان را می بوسیدند.

دختران پرون سینتیا و آندرا هر دو داستانی مشابه را از روح مراقب تعریف کرده و گفته اند که حتی بوی آن پرستار را نیز به خاطر دارند. سینتیا گفته : ” دو ماه اولی که به خانه ی جدیدمان رفتیم ، این پرستار نیمه شب درب اتاقم را باز می کرد ، روی من رو می کشید و پیشانیم را می بوسید ، من فکر می کردم که مادرم این کار را می کند.” سپس آندرا جمله ی آن را ادامه داده و گفته : ” مامان بوی صابون ایووری می داد اما این روح بوی گل و میوه میداد.”

فیلم کانجورینگ
فیلم کانجورینگ

پس از اینکه خانواده ی پرون کاملا از حضور ارواح در خانه خود آگاه شدند دست به هر روشی زدند تا آن ها را از خانه ی خود برانند اما این کار تنها امکان حضور دیگر ارواح بد طینت را به بهشت کوچک آن ها افزایش داد. دخترهای پرون گفته اند که زمانی که به اصطبل و انبار می رفتند به آن ها حمله می شده و به صورت زمزمه به آن ها گفته می شده که جسدهایی در دیوار خانه ی آنها سالهاست جای گرفته اند. شبی سیندی بر روی تخت مادرش رفته و او را از اتفاقی هولناک باخبر کرد : ” مامان ، من صداهایی رو دارم میشنوم که گاهی یک صدا گاهی چند صدا همگی یک جمله رو زمزمه می کنن ، اونا میگن که جسد هفتاد سرباز دو دیوارهای خونه دفن شده.”

زمانی که دخترا با دنیای مردگان در ارتباط بودن اتفاقات عجیب دیگری نیز در حال وقوع بود. آنها گفتند که ساعت 5:15 هر روز صبح بوی گوشت فاسد خانه را فرا می گرفته و همه را از اتاق هایشان بیرون می کرده. آندرا گفته وقتی که از اتاقشان بیرون می آمده روح مردی را می دیده که بلافاصله آن را گرفته و به شدت مورد شکنجه قرار میداده.

فیلم کانجورینگ
فیلم کانجورینگ

تمامی اعضای خانواده به نوعی با موجودات غیرعادی برخورد داشته اند اما رئیس خانواده کارولین پرون نسبت به اشباح خانه تجربه ای متفاوت داشته. او زمانی که بر روی تخت دراز کشیده بوده زنی با لباس خاکستری رنگ در کنارش دراز کشیده و گفته : گمشو ، گمشو ، با نفرین تاریکی تورو به درک میفرستم.”

زنی که با لباس خاکستری بوده ، همان ساحره بتشبا تایر بوده که خانه را پر از سیاهی کرده بود. آندریا پرون گفته که این زن ، هر کسی که بوده ، خودش را خانم خانه می دانسته و چون مادر آنها در آن زمان نقش او را در خانه گرفته بوده با رفتار بی رحمانه ی او مواجه شده.

فیلم کانجورینگ
فیلم کانجورینگ

اعضای خانواده گفته اند که حملات بتشبا تایر در ابتدا بدو رساندن آسیبی آغاز شدند. سپس آن ها توسط نیرویی نامرئی نیشگون گرفته و حول داده شده اند تا زمانی که این رفتار رو به خشونت بیشتری گذاشته. ساحره می خواسته که به هر روشی آن ها را از خانه بیرون کند از این رو مادر بچه ها را مورد شکنجه قرار می داده. اما زمانی که ساحره دیده که شکنجه ی فیزیکی نمی تواند مادر را مجاب به رفتن از آن جا کند تصمیم گرفته تا بدن او را تسخیر کرده و بچه ها را بترساند. تسخیر شدن کارولین باعث عذاب کشیدن تمامی اعضای خانواده شده و موجب شده تا کارولین از نظر جسمی و روحی کاملا ضعیف و آسیب پذیر شود.

فیلم کانجورینگ
فیلم کانجورینگ

اما عجیب ترین اتفاقی که برای این خانواده افتاده نه ساحره بوده و نه روحی که هر شب آشپزخانه را جارو می زده ، زمانی که آن ها از وارن ها خواستند که به کارولین کمک کند و آن ها هم تمام تلاش خود را کردند تا با استفاده از احضار روح از اباح بخواهند که خانه را ترک کنند اما این کار موجب بدتر شدن اوضاع شد. وارن ها 10 سال به خانه ی پرون ها رفتند اما نتوانستند چیزی را عوض کنند. اتفاقاتی که در زمان احضار روح برای وارن ها افتاده بود به قدری وحشتناک بوده که نخواستند در مورد آن حتی با کسی حرف بزنند. آندریا می گوید در حین احضار روح مادرش شروع به حرف زدن به زبانی عجیب و غیر زمینی بوده و ناگهان با فریاد کشیدن او اجسام در زیر زمین خانه ی آن ها به بیرون پرتاب شده و سپس از صندلی که او را بسته بودند جدا شده و به سقف چسبیده.

فیلم کانجورینگ
فیلم کانجورینگ

اگر فیلم کانجورینگ را دیده باشید در قسمتی از آن دختران چشم یکی را بسته و از آن می خواهند تا آن ها را پیدا کند. زمانی که مادر آن ها از تسخیر بتشبا خارج شده بوده در حین انجام بازی به صدای دست زدن های ساحره جذب شده و مورد شکنجه ی او قرار گرفته. این بازی مورد علاقه ی ساحره برای شکنجه دادن اعضای خانواده بوده. یک بار که سینتیا برای قایم شدن یک جعبه ی بدون قفل ، دستگیره و ورودی هوا را پیدا کرده و در آن قایم شده و زمانی که هیچ کسی برای پیدا کردن او نیامده خواسته تا جای قایم شدن خود را عوض کند. او در مصاحبه ای گفت : ” خواستم از جعبه بیرون بیام اما نمی شد ، در جعبه هیچ تکانی نمی خورد ، تا اینکه مطمئن شدم که گیر افتادم و ترس همه ی وجودم را گرفت ، شروع کردم به لگد زدن و جیغ کشیدن اما کسی صدامو نمیشنید تا اینکه بعد از 20 دقیقه امیدمو از برای زنده موندن از دست دادم.” اما نانسی خواهر او آمد و درب جعبه را باز کرده و زندگی او را نجات داده.

فیلم کانجورینگ
فیلم کانجورینگ

یکی از بزرگترین سوالاتی که ذهن بسیاری را در مورد این خانواده درگیر کرده بوده این بوده که چرا آنها خانه را تخلیه نکرده اند؟ آن ها در طی 9 سال زندگی در این خانه با انواع ارواح خوب و بد رابطه برقرار کرده و شکنجه های وحشتناکی را تحمل کرده اند. اما دلیل عدم رفتن آن ها مساله ی مالی بوده ، آنها پولی را برای گرفتن جایی دیگر نداشته اند. در آن زمان وضعیت اقتصادی بسیار بد بوده و هیچ کسی برای 5 دختر نوجوان و پدر و مادرشان جایی را برای ماندن نمی داد. آندریا در این مورد گفته که ارزش زمین 200 هکتاری آن ها در آن زمان روز به روز در حال پایین آمدن بوده و تصمیم درستی نبوده که تنها چیزی که دارند را با قیمتی پایین بفروشند. سپس در سال 1980 آنها توانستند خانه را با قیمتی نسبتا مناسب فروخته و به جورجیا رفته و هیچوقت پشت سرشان را هم نگاه نکردند.

فیلم کانجورینگ
فیلم کانجورینگ

اما خانواده ی پرون گفته اند حتی پس از رفتن از خانه همچنان ساحره دنبال آن ها بوده و در حین ساخته شدن فیلم کانجورینگ از پرون ها دعوت شد تا در پشت صحنه ی آن حضور داشته باشند اما در لحظه ی آخر کارولین میل به رفتنش را از دست داد و گفت که رفتن به آنجا او را یاد گذشته ی تاریک می اندازد. آندریا گفت که زمانی که با آنها در حال مصاحبه بوده اند بادی عجیب در محیط شروع به وزیدن کرده و تمامی چراغ و دوربین ها را شکسته که به عقیده ی او طلسم بتشبا بوده. در همان زمان وزیدن باد ناگهان مادر آن ها در هتل به زمین افتاده و استخوان لگنش شکسته. سپس او را به بیمارستان برده و ناگهان او بلند شده و نشسته و به آنها گفته که این بتشباست که در حال صحبت کردن با آنهاست و نمی خواهد دیگران او را دیده و با آن ارتباط داشته باشند.

فیلم کانجورینگ
فیلم کانجورینگ

آندریا گفته که ما در خانه ی Rhode Island مدت 9 سال زندگی کردیم و در طی آن سال ها عذاب زیادی کشیدیم و ایده ی ساخت فیلم های ترسناک زیادی را به فیلم سازان دادیم که از روی عمد نبوده ، ما نمی خواهیم که این داستان موجب شود تا دیگران عذابی که ما کشیده ایم را تجربه کنند ، اما متاسفانه باید بگویم که مشکل آن خانه است ، آن خانه دروازه ی جهنم است ، هر کسی که تا به حال در آنجا زندگی کرده عقلش را از دست داده ، همه ی آن ها با فرار کردن از آن جا فقط زندگی خود را نجات داده اند و اکنون سال هاست که آن خانه متروکه باقی مانده و بتشبا به خواسته اش رسیده. شاید جالب این باشد که بدانید بتشبا به علت سکته ی قلبی جان خود را از دست داده بوده و چیزی که در فیلم از آن نشان داده اند که با دار زدن دخترش به ساحره تبدیل شده تنها ابتکار کارگردان بوده و بتشبا در برزخ به سیاهی رسیده بوده.

فیلم کانجورینگ
فیلم کانجورینگ
منبع ranker

نظرات بسته شده است.