نحوه خالي كردن حافظه گوشي اندرويد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

نحوه خالي كردن حافظه گوشي اندرويد

فضای بیشتری را برایفایل هایتان در گوشی های اندرویدی ایجاد نمایید.

نحوه خالي كردن حافظه گوشي اندرويد

نحوه خالي كردن حافظه گوشي اندرويد : خیلی راحت  این مسئله امکان پذیر خواهد بود، به خصوص اگر یک تلفن  اندروید با فضای ذخیره سازی کمتر از ۱۲۸ گیگابایت دارید: شاید شما بخواهید یک بازی جدید جالب یا یک برنامه جدید جذاب را نصب کنید ، ولی به خاطر کمبود فضا نمی توانید.اگر فعلا توانایی خرید تلفن جدید را ندارید و تلفن شما دارای حافظه  میکرو اس دی مناسب برای ذخیره سازی اضافی نیست ، احتمالاً می توانید با تمیز کردن گوشی خود به طور بهینه فضای مناسبی از گوشی خود را آزاد کنید. در اینجا چند پیشنهاد برای ایجاد این فضا ارائه شده است.

مقایسه گوشی Galaxy Note10 Plus با Galaxy S10 Plus

مقایسه گوشی Galaxy Note 10 با IPhone XS Max

جدیدترین گوشی موتورولا 2019 گوشی Moto G8 با سیستم سه دوربینه

 از ابزار “آزادسازی فضا” استفاده کنید.

اندروید دارای یک ابزار داخلی برای کمک به شما به منظور  افزایش میزان فضای ذخیره‌سازی قابل استفاده در گوشی تان می باشد. یافتن آن آسان است: به تنظیمات تلفن خود بروید و “ذخیره سازی” را انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از میان موارد دیگر ، می توانید اطلاعاتی درباره میزان استفاده از فضا ، لینکی  به ابزاری به نام Smart Storage و لیستی از برنامه ها را با فشردن بر روی دکمه آبی “فضای خالی” داشته باشید که به شما امکان استفاده از برنامه Files Google (در صورت نصب) یا ویژگی “حذف موارد” را خواهد داد.

حالت دوم به شما این امکان  را می دهد عکس ها و فیلم های خود (در صورت بک آپ داشتن از آن‌ها) ، فایل‌های دانلود شده و یا برنامه‌هایی که به ندرت استفاده‌ شده را پاک کنید. ابزارهای مفید دیگری نیز در بخش “ذخیره سازی” وجود دارد. به عنوان مثال ، می توانید دریابید که هر یک از برنامه های شما چقدر فضا نیاز دارد:

در “ذخیره سازی” ، روی یک بخش مورد نظر ضربه بزنید (مانند “موسیقی و صدا” یا “بازی”). لیستی از همه برنامه های خود را که متناسب با آن دسته هستند ، همراه با  فضای مورد نیازشان دریافت خواهید کرد. روی نام برنامه ضربه بزنید. اکنون می توانید میزان فضای مورد نیاز برنامه را بدانید که چه مقدار از حافظه موجود توسط داده‌های کاربری استفاده می شود و یا  فضای ذخیره شده توسط فضای ذخیره‌سازی چقدر است. دو گزینه “پاک کردن حافظه” یا “پاک کردن حافظه نهان” این امکان را به شما می دهد تا فضایی را آزاد کنید.(توجه داشته باشید پاک کردن حافظه نهان معمولاً بی خطر است. با این حال ، قبل از ضربه زدن به “پاک کردن فضای ذخیره‌شده” ، بررسی کنید که اطلاعات کاربری  شما چیست. )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سرانجام ، ویژگی به نام ” هوشمندسازی فضای ذخیره” وجود دارد که به تلفن شما اجازه می دهد پس از 30 ، 60 یا 90 روز به طور خودکار عکس های پشتیبانی شده را حذف کند. همچنین اگر فضای ذخیره تقریباً کامل باشد ، عکس ها و فیلم های پشتیبانی شده  را نیز به طور خودکار حذف می کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برنامه های خود را بررسی کنید . 

یک راه خوب برای صرفه جویی در فضای ذخیره‌سازی  این است که اطمینان حاصل کنید که برنامه هایی را  که ماه ها از آنها استفاده نکردید ، مسدود نکرده باشید. بارگیری یک برنامه بسیار ساده است ، آن را امتحان کنید ، و بعد از رفتن به موارد دیگر ، اجازه دهید برنامه مورد نظر بنشیند.اگر در مورد مدت زمان استفاده از برنامه‌های خاص کنجکاو هستید ، می توانید روی برنامه پلی استور خود ضربه بزنید. سپس روی  (سه نقطه موازی) در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید و “برنامه ها و بازی های من” را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه “نصب شده” در خط بالای منو ضربه بزنید. به دنبال خط اصلی که شروع می شود “از این دستگاه ….” در سمت راست آن یک نماد است که به شما امکان می دهد لیست برنامه های خود را مرتب کنید. بر روی آن ضربه بزنید ، و “آخرین موارد استفاده” را انتخاب کنید. برنامه هایی که اخیراً از آنها استفاده کرده اید در بالا قرار خواهند گرفت. برای پیدا کردن برنامه هایی که  مدتی از آنها استفاده نکردید ، انگشت خود را به پایین بکشید.

همچنین می توانید با استفاده از مدیریت پرونده ، برنامه هایی را که مدت طولانی از آنها استفاده نکرده اید ، پیدا کنید (به تصویر زیر مراجعه کنید). 

عکس های خود را به ‌صورت آنلاین ذخیره کنید.

عکس ها و فیلم ها می توانند برخی از آیتم‌هایی باشند که فضای زیادی از گوشی همراه شما را اشغال کرده باشند. خوشبختانه ، اگر تلفن  اندروید دارید ، احتمالاً قبلاً عکس‌های خود را در Google Photos بارگذاری کرده اید – و به همین دلیل می توانید آنها را از تلفن خود حذف کنید. ابتدا ، بررسی کنید که از عکسهای خود در حساب Google خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید. وقتی به صفحه اصلی خود در برنامه Photos می روید ، باید  یادداشت “پشتیبان گیری کامل” را در بالا مشاهده کنید. اگر این کار را نکردید ، باید کارهای زیر را انجام دهید تا از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید: برنامه Photos را باز کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بر روی نماد منو (سه نقطه موازی) در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و “تنظیمات” را انتخاب کنید. “پشتیبان گیری و همگام سازی” را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که ضمیمه “پشتیبان گیری و همگام سازی” در بالای صفحه روی گزینه “روشن” تنظیم شده است. شما همچنین باید بررسی کنید که کدام حساب تحت “حساب پشتیبان گیری” قرار دارد. اگر بیش از یک حساب کاربری دارید ، می توانید به هر کدام  که تمایل دارید، آن را تغییر دهید. 

پشتیبان گیری از عکس ها در اندروید

گزینه های دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، می توانید کیفیت عکس‌هایی را که می خواهید بارگذاری کنید انتخاب کنید و یا اینکه  آیا می خواهید تلفن هنگام استفاده از داده های تلفن همراه عکس را بارگذاری کند.اکنون که مطمئن هستید از عکسهای شما نسخه پشتیبان تهیه شده است ، می توانید آنها را از تلفن خود حذف کنید. ممکن است که در بالای صفحه ابتدای برنامه Photo اخطار مربوط به آزادسازی حافظه از دستگاه شما وجود داشته باشد ؛ اگر نه ، انجام این کار آسان است. بر روی نماد منو ضربه بزنید. روی گزینه “فضای آزاد ” ضربه بزنید. یک پنجره پاپ آپ دریافت خواهید کرد که چه مقدار حافظه و چه تعداد موارد حذف  خواهد شد. “تا 20 گیگابایت را آزاد کنید” را انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از یک مدیریت پرونده استفاده کنید

اگر بیش از چند ماه  است که تلفن همراه خود را در اختیار دارید، به احتمال زیاد  تعداد زیادی فایلهای منسوخ ‌شده، کپی یا ناخواسته داشته‌اید  که فضای زیادی را اشغال می کند. برنامه‌های مدیریت فایل مانند  Google Files به شما این امکان را می دهند تا پوشه های مختلف پرونده خود را بررسی کنید و ببینید چه چیزی در آنجا وجود دارد. بسیاری از این موارد همچنین دارای ویژگی‌هایی هستند که به شما در جستجو و  یا حذف پرونده‌ها در فضای ذخیره سازی – مانند پرونده های ناخواسته ، پرونده های تکراری – کمک می کنند تا بدون نیاز به جستجوی دستی آنها را پیدا کنید. در بیشتر این برنامه ها ، این امکان برای شما فراهم می‌شود تا  پرونده هایی را که برنامه در نظر دارد حذف شوند ، بررسی کنید تا مطمئن شوید.

هنوز فضای کافی در اختیار ندارید؟ 

 متاسفانه – یا خوشبختانه  اگر پاسخ شما بلی می‌باشد،  ممکن است وقت آن رسیده باشد که درباره خریدن یک گوشی جدید با فضای ذخیره سازی بیشتر  فکر کنید!

منبع theverge

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.