خطرناک ترین مار جهان ؛ ۵ گونه از کشنده‌ترین مار‌های دنیا | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

خطرناک ترین مار جهان ؛ ۵ گونه از کشنده‌ترین مار‌های دنیا

خطرناک ترین مار جهان ؛ ۵ گونه از کشنده‌ترین مار‌های دنیا

تنها چند حیوان مثل مار زهرآلود وحشت را به جان انسان می اندازد. هرچند شانس برخورد کردن با یک مار و گزیده شدن و مردن بر اثر نیش آن بسیار کمتر از مردن بر اثر سرطان، مشکلات قلبی و تصادف اتومبیل است، مردم همیشه این ترس را در خود دارند. 5 تا از خطرناک ترین مار های جهان که در این مطلب عنوان می شوند بیشتر در مناطق استوایی یا باغ وحش ها و پژوهشگاه ها زندگی می کنند.

شماره ی 5: قاتل حرفه ای

خطرناک ترین مار جهان

مار جعفری یکی از کشنده ترین مارهای دنیاست. دانشمندان معتقدند مارجعفری نسبت به مارهای دیگر بیشتر آدم می کشد. زهر این مار 10 درصد از قربانی هایی که درمان نشوند را می کشد. اما خشونت و حالت تهاجمی این مار باعث می شود که گاه و بی گاه نیش بزند.

بهترین شهر دنیا و بدترین شهر های دنیا برای زندگی در سال 2019

سریعترین ماشین جهان رکورد سرعت را جابجا کرد

بیشترین فالوور اینستاگرام متعلق به کیست ؟ معرفی 5 نفر اول

شماره ی 4: مار خطرناک با نیش مثلثی

خطرناک ترین مار جهان

مار براق نواری یک مار زهرآگین از خانواده ی مار کبراست. زهر این مار نوروتوکسین است که سبب فلج می شود و اعصاب را نابود می کند.

شماره ی 3: بلندترین مار زهرآگین دنیا

خطرناک ترین مار جهان
خطرناک ترین مار جهان

شاه کبرا بلندترین مار زهرآلود دنیاست. زهر این مار به علت دارا بودن نوروتوکسین فلج کننده است. نیش شاه کبرا به قدری قوی و زیاد است که می تواند در عرض چند ساعت یک فیل را از پا دربیاورد. زهر شاه کبرا 50 تا 60 درصد انسان های گزیده شده را می کشد.

شماره ی 2: بزرگترین مار از خانواده ی مار کبرا در استرالیا

خطرناک ترین مار جهان
خطرناک ترین مار جهان

مار تایپان دریایی زهری تولید می کند که مشابه زهر هم خانواده هایش در خشکی است. زهر این مار 80 درصد افراد گزیده شده را می کشد.

شماره ی 1: مهلک ترین مار دنیا

خطرناک ترین مار جهان
خطرناک ترین مار جهان

تایپان خشمگین که به درستی نامگذاری شده است، زهر مهلکی دارد. زهر این مار که تایپوکسین نام دارد، مخلوطی ازچند سم مهلک نوروتوکسین، ماده ی منعقده کننده و میوتوکسین است که ماهیچه ها را فلج و تنفس را مختل می کند و موجب خونریزی رگ ها و بافت های بدن می شود.

منبع britannica

نظرات بسته شده است.