خودرو برقی تویوتا در حال تست یک سقف خورشیدی تازه | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

خودرو برقی تویوتا در حال تست یک سقف خورشیدی تازه

خودرو برقی تویوتا

” این سقف خورشیدی می تواند در هر روز 44.5 کیلومتر به محدوده ی حرکتی خودرو برقی تویوتا بیفزاید ”

تویوتا مشغول آزمایش یک سقف با صفحات خورشیدی بوده که به گفته ی این شرکت ژاپنی ، این سقف می تواند در حالت هیبرید یا دوگانه سوز محدوده ی حرکتی خودرو برقی تویوتا را 44.5 کیلومتر افزایش دهد. سلول های خورشیدی که توسط شرکت Sharp طراحی شده اند تنها 0.03 میلیمتر ضخامت داشته که هر یک از آنها توانایی تولید 860 وات برق را داشته و حتی زمانی که خودرو در حال حرکت باشد نیز قابلیت شارژ شدن داشته و به صرفه جویی در مصرف میزان سوخت کمک بسزایی می کنند. تست این سلول های خورشیدی بر روی خودروها در مسیرهای طراحی شده توسط تویوتا اخیرا به پایان رسیده و به زودی از این خودروها در جاده ها و مسیرهای شهری آزمایش به عمل خواهد آورد. البته این شرکت ژاپنی خبری مبنی بر استفاده از این فناوری در یک خودروی قابل فروش را نداده.

این نخستین باری نبوده که تویوتا از صفحات خورشیدی بر روی خودروهای خود استفاده کرده. در سال 2010 تویوتا صفحات خورشیدی را می فروخت که قابلیت نصب بر روی خودرو را داشتند و باتری کمکی قرار داده شده بر روی خودرو را که وظیفه ی تامین نیروی مورد نیاز سیستم های تهویه هوا و فرستادن اطلاعات را داشته شارژ میکرده. اما تفاوت پنل های خورشیدی تازه کاربردی تر بودن آنها بوده که بیش از پنج برابر انرژی بیشتری نسبت به صفحات بیشتر تولید کرده و محدوده ی حرکتی را بیش از هفت برابر آنها افزایش میدهند.

خودرو برقی تویوتا
خودرو برقی تویوتا

تویوتا تا امروز هیچ خودروی تمام برقی را تولید نکرده ( البته اگر خودروهای هیدروژنی Mirai را در نظر نگیریم ) و از این رو قصد دارد تا از این صفحات خورشیدی بر روی خودروهای هیبریدی یا دوگانه سوز خود استفاده کند. تویوتا مدتی است که بر روی تولید خودروهای دوگانه سوز تمرکز داشته و گفته اگر بتواند توانایی خود را در تولید خودروهای دوگانه سوز ارتقاء دهد ، این شرکت اعتقاد دارد اگر تعداد خودروهای دوگانه سوز خود و فناوری استفاده شده در آن را افزایش دهد می تواند آلودگی های کربنی را بیشتر کاهش دهد تا اینکه تمرکز خود را بر روی تولید خودروهای تمام برقی گذاشته و در پی تولید محدود آنها باشد. هر چند این شرکت ژاپنی ماه گذشته قراردادی را با شرکت سوبارو با هدف تولید خودروهای تمام برقی بسته که می توان نشان گر این باشد که در آینده ای نزدیک ، تویتا هم به لیست تولید کننده های خودروهای برقی خواهد پیوست.

بی تردید تولید و قرار دادن صفحات خورشیدی تازه بر روی خودرو برقی تویوتا تازه کاری آسان بوده و چالش ها و سختی های خودش را دارد و چیزی که به صورت کامل مشخص است این است که این گونه پنل های قرار گرفته بر روی سقف خودرو نمی توانند عملکردی مانند پنل های روی سقف خانه داشته باشند از این رو تویوتا فعلا باید در پی اصلاح صفحات خود باشد ، تنها چیزی که این شرکت ژاپنی را متمایز از دیگر شرکت ها کرده این است که تنها شرکتی بوده که در زمینه ی استفاده از پنل های خورشیدی فعالیت دارد. تا امروز تنها شرکت کره ای هیوندای اعلام نموده که می خواهد خودروهایی را با پنل خورشیدی قرار گرفته روی سقف ارائه کند.

بی ام و آلپینا مدل هیبرید تا سه سال دیگر تولید نمی شود

ماشین برقی تویوتا رومبوس یا طراحی منحصر به فرد

منبع theverge

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.