Ultimate magazine theme for WordPress.

خودرو جگوار الکتریکی آینده ، یک سدان XJ خواهد بود

" قسمتی از پروژه ی 1 میلیارد پوندی کارخانه ی انگلیسی "

خودرو جگوار الکتریکی آینده ، یک سدان XJ خواهد بود

با توجه به اعلام این کمپانی انگلیسی در روز جمعه ، دومین خودرو جگوار تمام الکتریکی Land Rover در واقع یک سدان XJ خواهد بود. تصمیم تولید این خودرو ، قسمتی از پروژه ی 1 میلیارد پوندی کارخانه ی جگوار با هدف ارتقاء عملکرد و آغاز تولید انبوه خودروهای الکتریکی در مرکز کستل برومویچ در انگلستان بوده است.

خودرو جگوار XJ توسط همان تیمی طراحی خواهد شد که خودروی I-Pace ، نخستین خودروی الکتریکی یا EV را طراحی و تولید نموده بودند که سپس در سال 2018 به بازار عرضه گردید. ( شاید بهتر باشد بدانید که اکنون خودروی I-Pace جگوار در کشور اتریش در حال تولید میباشد.) شرکت Jaguar Land Rover اعلام نموده که قصد دارد خط تولید تازه را برای طراحی خودروهای الکتریکی در کارخانه ی بازسازی شده ی خود راه اندازی کرده و تمامی مدل هایی که از سال 2020 به بعد تولید می شوند دارای ویژگی هیبریدی یا موتور برق خواهند بود. این کارخانه اعلام نکرده که سری تازه ی خودروهای الکتریکی چه بوده و چه زمانی می خواهد XJ سدان را به بازار ارائه کند و تنها گفته که به تولید خودروهای دیزلی نیز ادامه خواهد داد.

کارخانه ی بریتانیایی که اکنون به مالکیت Tata Motors هندوستان بوده ، اعلام کرده این که ارتقاء در سیستم کارخانه می تواند نه تنها مشاغل کارمندان و کارکنان دیگر را حفظ کرده بلکه هزاران فرصت شغلی دیگر را نیز برای افراد دیگر بوجود خواهد آورد تا بتوانند افتخار کار کردن برای این کارخانه ی بزرگ و اصیل را داشته باشند. این می تواند تعدیل نیروی 4.500 نفری که دلیل اصلی آن کاهش فروش خودروهای دیزلی بوده را جبران کند. که البته Brexit هم بر روی این مساله بی تاثیر نبوده.

شرکت Jaguar Land Rover در روز جمعه گفته که امید دارد این سرمایه گذاری موجب شود روند استفاده از خودروهای الکتریکی در انگلستان و بریتانیا رو به افزایش گذاشته و این کارخانه با ظرفیت بالای تولید باتری نیز بتواند نیروی مورد نیاز آنها را تامین نماید. این شرکت اخیرا اقدام به ساخت یک کارخانه ی عظیم تولید باتری با ابعاد گیگا نموده که مشابه به کارخانه ی تولید باتری گیگافکتوری متعلق به تسلا می باشد. مدیرعامل کارخانه ی Jaguar Land Rover آقای رالف اسپت در مورد پیشرفت های حاصل شده گفته : ” ما در انگلستان مواد خام کافی ، دانش کافی در دانشگاه ها و پتانسیل بالایی برای تولید و فروش خودرو داریم که می توانند انگلستان را به کشور پیشرو در تولید و استفاده از خودروهای الکتریکی و مشاغل در این رابطه تبدیل شود.

بازگرداندن صنعت خودروسازی بریتانیا به جایی که پیشتر بوده کاری بسیار سخت است زیرا این صنعت پس از برگزیت آسیبی شدید دیده و هوندا و فورد کارخانه هایی در انگلستان باز کرده اند که بی تردید می توانند برای صنعت کهن خودروسازی در بریتانیا مشکل ساز شوند. تولد دوباره ای که شرکت Jaguar Motors در روز جمعه از آن حرف زده برای آینده ی این شرکت بوده زیرا در سال 2018 با افت فروشی نگران کننده روبرو بوده که موجب شده تا فروش خودروهای ای شرکت پس از سال ها در چین کاهش باید. این شرکت در سال 2018 صدها میلیون دلار ضرر کرده که البته با دیگر هزینه های مخصوص جابجایی و مالیات به بیش از 3 میلیارد دلار رسیده است.

تولید جگوار XJ متوقف و نسل تازه الکتریکی آن در 2020 به بازار می آید

شرکت Waymo ماشین جگوار EV بی سرنشین را به جاده ها می فرستد

منبع theverge

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.