داروی اوستین چیست ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

داروی اوستین چیست ؟

داروی اوستین چیست

داروی اوستین چیست : چشم پزشکان از آواستین برای درمان بیماری های چشم و شبکیه مثل تباهی لکه ی زرد (AMD) استفاده می کنند. تباهی لکه ی زرد، مهم ترین دلیل نابیناشدن افراد بالای 50 سال است. تباهی لکه ی زرد از انهدام بخش مرکزی شبکیه به نام لکه ی زرد ناشی می شود. آواستین همچنین بیماری های چشمی ناشی از دیابت و انسداد شریان مرکزی شبکیه را نیز درمان می کند.
لکه ی زرد، مسئول دید دقیق و جزیی در چشم است. لکه ی زرد امکان خواندن، شناختن صورت ها و رانندگی را به ما می دهد. تباهی لکه ی زرد به دو صورت اتفاق می افتد: خشک و مرطوب. در تباهی لکه ی زرد از نوع مرطوب، رگ های خونی غیرمعمول در پشت چشم رشد می کنند، برخی از این رگ ها خون پس می دهند و یا متورم می شوند. پس دادن خون باعث تاری دید می شود. اگر درمان نشود می تواند خیلی سریع به نابینایی منجر شود.

داروی اوستین چیست
داروی اوستین چیست

موارد دیگری هم هست که با رشد رگ های غیرمعمول در پشت چشم، بینایی از دست می رود. این نوع بیماری های چشمی گاهی گریبانگیر جوانان هم می شود. این اتفاق معمولاً در افراد مبتلا به نزدیک بینی، مبتلا به عفونت کبد و ریه، رگ های آنژیوئیدی و جراحات چشمی می افتد. اگر جلوی نشت خون گرفته نشود، امکان از دست دادن بینایی وجود دارد. لکه ی زرد بر اثر دیابت و تورم رگ هم آسیب می بیند.

عوارض استرس شدید بر روی بدن

درمان رینیت آلرژیک

قرص لوپرامید چیست ؟ موارد مصرف و عوارض جانبی

آواستین در ابتدا برای بیماری های چشمی استفاده نمی شد. آواستین داروی سرطان های متاستازیک بود. این ماده از رشد و پیش روی رگ های اندوتلیال جلوگیری می کند و بدین ترتیب سلول های سرطانی پخش نمی شوند. به همین دلیل می تواند رشد رگ های غیرمعمول در پشت چشم را قطع کند. کسانی که از این دارو استفاده می کنند، لکه ی زرد طبیعی دارند و دیدشان دائماً بهتر می شود.

منبع maculacenter

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.