دانگرید از ios 13 به 12 آیا امکانپذیر است ؟ و روش جلوگیری از آپدیت | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

دانگرید از ios 13 به 12 آیا امکانپذیر است ؟ و روش جلوگیری از آپدیت

دانگرید از ios 13 به 12 : زمانی که سیستم عامل iOS آیفون شما تمامی ویژگی های کاربردی را دارد ، لزومی به آپدیت کردن آن به نسخه ی تازه ی سیستم عامل iOS 13 نخواهید داشت اما نگرفتن این آپدیت کاری مشکل خواهد بود زیرا اپل نمیخواهد گوشی هایش بروز رسانی نشوند و به هر روشی مانع شما برای کاری که می خواهید انجام دهید ، خواهد شد. این کار برای کسانی که می خواهند از آیفون 6s خود مانند گذشته استفاده کنند بسیار کاربردی خواهد بود. از آنجایی که بسیاری از کاربران به دنبال روشی برای عدم دریافت آپدیت تازه و حفظ کردن سیستم عامل iOS 12 بوده اند این مقاله تهیه گردیده تا به آنها یاری برساند.

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد برخی از کاربران به دلایلی نمی خواهند آیفون خود را به iOS 13 آپدیت کنند که البته عکس چیزی بوده که ما به آن اعتقاد داریم و همیشه از شما می خواهیم که گوشی خود را در نخستین فرصت آپدیت کنید. اما با اینکه آپدیت کردن گوشی مفید است و قابلیت های بسیاری در اختیار کاربر قرار میدهد ، اما گاهی آیفون های قدیمی به سختی آنها را دریافت کرده و نمی توانند از آنها استفاده کرده و حتی باعث کندی آنها هم می شود که آیفون های SE و 6S از جمله آنها هستند.

یکی دیگر از دلایل دوری از آپدیت کردن آیفون ها این بوده که بسیاری گفته اند iOS 13 به اندازه ی زمان ارائه ی اولیه ی iOS 12 پایدار نبوده و موجب شده تا نخواهند آن را دریافت کنند. البته iOS 12 نیز مشکلات خاص خودش را دارد اما پایدار بودن آن یکی از نکات مثبتی بوده که موجب شده بسیاری به آن و استفاده از آن اعتقاد پیدا کنند. علاوه اینکه اپل ویژگی را در آن قرار داده تا سرعت پردازش دستگاه های قدیمی تر بیشتر باشد که بی تردید ویژگی بوده که دارندگان آیفون های قدیمی نمی خواهند آن را از دست بدهند.

با این حال ، اپل در هر زمانی که فرصتش را پیدا کند پیام هایی را برای آپدیت iOS 12 به 13 به شما میدهد که به عقیده ی بسیاری آزار دهنده بوده و مزاحم کار آنها می شود و بدتر اینکه گاهی اصلا متوجه نمی شوید که آیفون شما در حال دریافت نسخه ی تازه ی سیستم عامل iOS 13 می باشد و زمانی متوجه می شوید که دیگر دیر شده. در ادامه ی این مقاله به روش هایی اشاره خواهد شد که شما را در عدم دریافت آپدیت یاری می کنند.

یکی از ساده ترین روش های عدم دریافت پیام های مکرر آپدیت به iOS 13 از دو مرحله تشکیل می شود که یکی از شما میخواهد که آپدیت خودکار را غیر فعال کنید که می توانید با رفتن به منوی Settings و زدن روی گزینه ی General و Software Update این کار را انجام دهید. شماره ی 2 این بوده که از شما خواسته می شود تا tvOS beta را در پروفایل خود نصب کنید. این روشی قدیمی بوده که مورد استفاده بوده و هنوز هم کارایی دارد.

یکی از بهترین و ساده ترین و امن ترین روش های دریافت tvOS در iOS این بوده که آن را از خود اپل بگیرید. متاسفانه اپل دسترسی مستقیم به دانلود این سیستم عامل را قطع کرده و برای اینکه آن را دانلود کنید باید یک حساب Apple Developer ساخته یا آن را از یک منبع دیگر دریافت کنید و از آنجایی که ساختن یک حساب Apple Developer هزینه ی سالانه ی 99 دلاری دارد ، مجبور به دانلود آن از منبع خارجی خواهید داشت.

اما وقتی که می خواهید همچین چیزی را از وب سایت های متفرقه و منابع خارجی دریافت کنید با ریسک هایی روبرو خواهید بود. این منابع میکنند به راحتی بجای اینکه سیستم عامل مورد نظر را به شما بدهند روی دستگاه شما بدافزار نصب کنند. با این حال یکی از بهترین وب سایت های دریافت نسخه ی بتا tvOS وب سایت BetaProfiles.com بوده که یدی طولا در ارائه ی این سیستم عامل داشته اما توجه داشته باشید که لینک آن توسط اپل تایید شده باشد.

نحوه ی نصب tvOS روی سیستم عامل iOS

توسط جستجوگر Safari به صفحه ی مخصوص tvOS در وب سایت BetaProfiles.com بروید.
روی صفحه تصویر زیر ظاهر خواهد شد و باید روی allow بزنید.

دانگرید گوشی آیفون از ios 13 به 12
دانگرید گوشی آیفون از ios 13 به 12

پس از آن باید گام هایی که وب سایت از شما می خواهد را انجام دهید تا بتوانید نسخه ی Beta سیستم عامل را دریافت کنید. پس از دریافت آن باید دستگاه خود را ریستارت کنید.

دانگرید گوشی از ios 13 به 12
دانگرید گوشی از ios 13 به 12

پس از اینکه این سیستم عامل را نصب کنید دیگر از پیام های آپدیت به iOS 13 خبری نخواهد بود.

یک گام اضافه ی دیگر هم نیاز به انجام دارد که در واقع از شما می خواهد تا tvOS از پیش ذخیره شده در سیستم عامل iOS را پاک کنید. برای انجام این کار به منوی Settings رفته و روی General بزنید ، سپس روی iPhone Storage یا iPad Storage بزنید.

آیا می توان از iOS 13 به iOS 12 دانگرید کرد ؟

اما اگر هم اکنون دستگاه شما iOS 13 را دریافت کرده باشد چکار می توانید انجام دهید؟ آیا روشی مناسب برای دانگرید وجود دارد؟ پاسخ کوتاه به این پرسش ” نه ” می باشد. به همین خاطر است که از شما میخواهیم به صورتی صورتی که شده از دریافت آن اجتناب کنید. اگر در حال مطالعه ی این متن هستید و آیفون شما iOS 13 را دریافت کرده احتمال اینکه بتوانید آن را به iOS 12 دانگرید کنید تقریبا صفر است. اگر هم تلاش به دانگرید کنید iTunes Restore باز هم iOS 13 را به صورت خودکار بر روی آیفون شما دانلود خواهد کرد.

دانگرید از ios 13 به 12 آیفون
دانگرید از ios 13 به 12 آیفون

البته این امکان را خواهید داشت تا ایمیج های IPSW مخصوص iOS 12.4.x را دانلود کنید که به سادگی و با یک جستجو در گوگل می توانید آنها را پیدا کنید و پیش از دانلود باید بدانید که این نوع وب سایت ها عمری کوتاه دارند زیرا اپل مانع فعالیت آنها خواهد شد و امکان اینکه بتوانید منبعی مناسب را پیدا کنید بسیار پایین است.

مشکل دیگر اطلاعات ذخیره شده ی شما هستند. اگر پیش از آپدیت شدن به iOS 13 نسخه ی پشتیبانی از اطلاعات خود را تهیه نکرده باشید ، پس از انجام احتمالی دانگرید از ios 13 به 12 ، تمامی اطلاعات شما پاک خواهد شد. از این رو بهتر است از همان iOS 13 استفاده کنید.

دلیل باد کردن باتری گوشی چیست و برای حل این مشکل چه باید کرد

چگونه سرعت اینترنت گوشی را بالا ببریم ؛ 5 راه حل ساده

منبع appletoolbox

نظرات بسته شده است.