دره سیلیکون و 15 حقیقت تلخ در مورد آن | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

دره سیلیکون و 15 حقیقت تلخ در مورد آن

15 حقیقت تلخ در مورد دره سیلیکون

مدت زیادی است که رشد فناوری ها، وابسته به سرآمدان کسب و کار در دره سیلیکون ولی می باشد ، شرکت هایی که هم اکنون به عنوان بزرگترین نمایندگان تکنولوژی در دنیا فعالیت مینمایند و به جرات می توان گفت زندگی ما را دستخوش تغییرات کرده اند و راهکارهای آن ها توسط ما مورد استفاده قرار میگیرند. مجموعه ای از  شرکت های فناورانه که در دره سانتا کلارا در منطقه خلیج سانفرانسیسکو واقع شده اند که با ترویج نخبه سالاری ، نوآوری ها و تغییر روش های مرسوم ، مفهومی تازه به تجربه ، دانش و سود ، بخشیده اند.

دارک وب چیست و چگونه می توان به آن دسترسی پیدا کرد؟

گیمیفیکیشن چیست ؟

 دستاوردهای شرکت های قدرتمندی نظیر گوگل ، فیسبوک و اپل با تغییر شیوه ارتباط ما با یکدیگر راههای سریعتر و ساده تری را فراهم نموده اند که بسیار مورد ستایش واقع شده اند. بیشتر ما 15 سال پیش “Snake” را در گوشی های نوکیا قدیمی مان بازی می کردیم در حالی که امروزه به سختی کسی را پیدا می کنید که در این دنیای پیشرفته ، زیر 45 سال سن داشته و گوشی هوشمند نداشته باشد. وقتی ما به سطح بی سابقه ای از پیشرفت توسط این شرکت های در هم گسیخته ، در تاریخ معرفی می شویم،  درک تکریم رهبران و فرهنگ آنها برای ما آسان می شود. 

اما یک نکته قاب تامل است: این افق ها و رنگین کمان های Santa Clara است یا نیمه تاریک Silicon Valley ؟  بیایید تا نگاهی بیندازیم به حقیقت های تلخ دره سیلیکون :

افراد سالمند را نمی خواهند

دره سیلیکون
دره سیلیکون

به نقل از مارک زاکربرگ  که می گوید ” جوانان با هوش ترند” و درباره سیلیکون ولی و تجربه گسترده سن گرایی صحبت می کند. به هر حال ، اکثریت قریب به اتفاق کارآفرینان که شرکت های کوچک و متوسط هستند بودجه بسیار کمی دارند و باید هزینه خود را بشمارند. چرا باید یک بنیانگذار،ساعتی 150 دلار را به یک مهندس ماهر با مدارک حرفه ای و پیش زمینه و ده ها سال تجربه و خانواده ای که باید هر شب سیرشان کند ، پرداخت نماید در حالی که می تواند یک سوم حقوق را به یک تازه فارغ التحصیل گرسنه بدهد ، کسی که آنقدر در دفتر می ماند تا محصولات را تولید و موعد قرارها را تنها بعد از یکماه آموزش، انجام دهد.

و در آخر نتیجه این است که شرکتی که غالبا افراد جوان ( شامل تیم مدیریت) و ظاهرا کم تجربه ای دارند ، دچار سرنوشت بدی می شوند. در طول سه سال 92% از استارتاپ ها شکست خوردند و 74% نیز به دلیل قیاس زود هنگام سقوط کردند، فقط به دلیل تجربه کم که میشد از آن جلوگیری کرد.

آزار جنسی و فرهنگ  “باشگاه پسرها”

خانم ها با دره سیلیکون بسیار مشکل دارند. علاوه بر پایین بودن درآمد و تقاضای کم، حتی در مقایسه با سایر صنایع ، گزارش های اخیر از تعداد قابل توجهی از ادعاهای آزار و اذیت جنسی در شرکت های فناوری پیشرفته خبر داده اند. هنگامی که سوزان فاولر در مورد تجربه آزار جنسی قرار گرفتنش در اُوبر در وبلاگش نوشت ، برخی نکات را در مورد این مسئله روشن کرد ، نگاهی به اعداد نشان می دهد که فرهنگ راه اندازی فناوری در سیلیکون ولی بر پایه فرهنگ ” باشگاه پسران” است. پروژه تحقیقاتی تحت عنوان Elephant در Valley با 200 خانم در صنعت سانفرانسیسکو مصاحبه کرد که نتیجه حاکی از 60% افزایش آزار جنسی بود در حالی که 87%  نیز از رفتار همکاران مرد شکایت داشتند.

کابوس ترافیک،  شما را دیوانه می کند

در مقیاس کوچکتر از حقیقت تاریک قبلی ،اما بیشتر از یک مشکل معمولی برای افرادی است که در منطقه ای از دره سیلیکون زندگی می کنند. دره سیلیکون در چندین دهه گذشته هجوم عظیم مردم را تجربه کرده و هر کسی که در آنجا زندگی می کند به شما می گوید زیرساخت ها مناسب و مقیاس پذیر نیستند. شبکه های حمل و نقل عمومی به اندازه کافی توسعه نیافته اند تا تعداد افرادی را که در ارتباطند به لحاظ ظرفیت و دسترسی کنترل کنند. همان طور که گمان می کنید، مسافران برای مسافت های دورتر به رانندگی با ماشین شخصی خود اتکا می کنند که منجر به تراکم ترافیک شده و رانندگی را در بزرگراه ها در ساعات اوج ترافیک غیر ممکن می سازد.

هزینه بالای زندگی

این طبیعی است که به دلیل وجود تعداد زیادی از افراد با درآمد بالا که در یک مکان نسبتا کوچک جای گرفته اند ، قیمت بسیاری از تولیدات و خدمات در سیلیکون ولی افزایش یابد. روز به روز تقاضای مسکن بالاتر رفته و قیمت منطقه ها افزایش میابد و ملک بیش از حد گران است و مدارس نیز هزینه بسیار بالایی دارند؛ علاوه بر این،  مالیات بر درآمد دولت نیز بالاست. به دلیل تاثیرات گمراه کننده درآمد بالا، افراد به طرز فزاینده ای سخت تر و طولانی تر کار می کنند تا از شکست سنگین راه اندازی تکنولوژی رها شوند. اگر آنها اخراج شده و شرکت آنها با شکست مواجه گردد زندگی آنان نیز به سرعت با مشکلات عدیده ای همراه می شود.

فرهنگ خودبینی

زاکربرگ، جابز، گیتس. بیشتر مدیران استارتاپ ها در دره سیلیکون باور دارند که چه چیزی باعث بالا کشیدن مدیران موفق صنعت فن آوری که در خیابان آفتابی Bay Area قدم می زنند ، می شود. آنها کار خود را به طور باورنکردنی و نوآورانه ای بدون در نظر گرفتن کیفیت ، مناسب بودن و مقیاس پذیری محصولات خود ، انجام می دهند . به هر حال، این کاملا توجیه کننده است که اگر آنها از صمیم قلب محصول خود را که فیسبوک و آیفون آینده است را قبول نداشته باشند ، چطور مشتریان و سرمایه گذاران خود را متقاعد کنند؟ به لحاظ علمی تر ، حقیقت اینست که تعداد زیادی از این شرکتها مخرب بوده و تنها کمی از آن ها سالم هستند. راحت ، بدون نیاز به تخصص خاصی، تنها با 30 دقیقه پرسه زدن در شبکه آنها خواهید فهمید که چه میگذرد.

افسردگی و ناتوانی ذهنی عمومی

این باید یکی از ناراحت کننده ترین نتایجی باشد که کارمندان و موسسین از فشارهای زیاد در صنعت فناوری از آن رنج می برند. سهام ها بسیار بالاست و بیش از 90 درصد از استارتاپ ها در دو سال گذشته شکست خورده اند. شما باید بیش از 100 ساعت در هفته کار کنید تا از وقوع خرابی ها جلوگیری به عمل آورید در حالی که احتمال پیش آمدن آنها پیش روی شماست و اهمیت زمانی را که باید با خانواده و دوستان سپری کنید فراموش مینمایید. عوارض فشار ثابت بر سلامت روانی ، منجر به افسردگی می گردد. صنعت فناوری توسط تعداد زیادی از رهبرانی که باید از داروهای ضد افسردگی و یا اضطراب استفاده کنند، تحمیل می شود.

فقدان تعادل کار و زندگی

فشار بالای سرعت شکست در مقایسه با سایر صنایع، هزینه های بالای زندگی و رفت و آمدهای جهنمی، هنگامی که این عناصر را در نظر گرفتید باید بسنجید که ایجاد توازن بین زندگی شخصی و تعهدات حرفه ای شما ، چقدر می تواند تاثیرگذار باشد. حتی زمانی که در اداره نیستید از شما انتظار دارند که به ایمیل ها پاسخ دهید و این یعنی که هیچ وقت ساعت خارج از کار ندارید. در واقع شما همیشه در دفتر و جلوی چشم کارفرمایان هستید که کار بیشتر و بیشتری از شما می خواهند و زمان بودن کنار خانواده تان را کم و بی ارزش می کنند.

فقدان شفافیت

اگر شهرت درخشان وال استریت نبود، تاریکی سیلیکون ولی در برابر عموم بی همتا خواهد بود اخیرا معامله IPO24 میلیارد دلاری اسنپ چت در برابر عقل سلیم و افزایش SEC ، نگرانی را در مورد سود شرکت ها ایجاد میکند. فقدان شفافیت در سرمایه گذارای با ریسک بالا ممکن است توجیه شود، زیرا که ارزیابی های مضحک ، دانش سرمایه گذاران با تجربه را در نظر نمی گیرد و به این دلیل هم ” وارن بافت” از تکنولوژی فاصله گرفته است.

هنر ریاکاری رهبران فناوری

در چنین صنعت ارزش گرایی که خود را منجی نجات جهان از تاریکی به روشنایی از طریق پیشرفت و نوآوری می پندارد ، چنین رسوایی های بزرگی عجیب است.از شایعه های مبنی بر تبادل اطلاعات و دیتاهای دولت آمریکا تا رسوایی های آشکار آزار و اذیت جنسی در Uber  و کمبود تنوع نژادی و جنسیتی در سطح اجرایی، بوی زننده ریاکاری را در فضا منتشر کرده است. به نظر می رسد “سیلیکون ولی” توجهی به این تعداد امتیاز منفی رو به افزایش در خصوص رسوایی ها ندارد و به طور خودمحور برای همیشه باقی میماند.

همه از مدیریت بد شکایت دارند

فرض کنید شما یک توسعه دهنده بزرگ هستید یک سازنده محصولات و معمار راه حلها. دانش فنی تان برای کسی که هم سن شماست بی همتاست و حتی ممکن است به خود ببالید. کدام بخش نشان دهنده اینست که شما یک مدیر خوب خواهید بود؟ هیچ کدام از اینها. این مشکل کسانیست که در کارشان خوب هستند و به همین خاطر که فقط شغل خودشان را خوب بلدند ، دلیل نمی شود تا در تمام امورات نیز خوب باشند، متاسفانه، این همان تعریف “مدیر خوب” در دره سیلیکون است.

دره سیلیکون ،  پذیرش شکست و حتی ارتقا بعد از شکست را به خوبی به نمایش گذاشته؛ شکست هایی که توام با چندین مورد از اشتباهات فاجعه بار انسانی و زیست محیطی، تحت عنوان “تجربیات یادگیری” پوشش داده شده اند ؛ و اینها شکست های معمولیِ فردی نیستند که قابل بخشش و گذشت باشند،نمی توان به راحتی ، سواستفاده هایی در وسعت جهانی و زندگی های نابود شده ای را نادیده گرفت و سپس آن را تجربه یادگیری عنوان نهاد. استانداردهای مطرح در سیلیکونولی به همان اندازه که در بقیه شرکت های آمریکایی روال است ،مطرح نمی گردد.

عدم تساوی بدست آوردن ثروت با ثروتمند شدن

سیلیکون ولی، حداکثر توان نابرابری درآمد در جهان را توسعه داده است. همانطور که هزینه های زندگی افزایش زودگذری را تجربه کرده اند، به موازات آن ، محله های طبقه کارگر از بین رفته و کارگران طبقه متوسط خارج از این منطقه هزینه می کنند.فِراری ها و تسلا ها، افراد بی خانمان را با تظاهر به فراوانی در کنتراست احساس ، در  Santa Clara Valley سوار می کنند. وضعیت بی خانمانی در طول چند سال گذشته در منطقه Bay Area افزایش پیدا کرده و تعداد افرادی که در صف کوپن غذا قرار دارند همچنان رو به افزایش است و اقلیت ها به طور فزاینده ای از بین رفته اند و این روند تغییر در هر جای دیگری دیده می شود.

هیچ احترامی برای مردم خانواده دوست وجود ندارد

به نظر میرسد که این به عنوان نتیجه طبیعی برخی از مشکلات ذکر شده در اینجا باشد. فشار بالای باور نکردنی، همراه با نرخ بالای شکست ، رقابت شدید و اشباع بازار به زندگی تبدیل می شوند که اساسا کارمندان با کار “ازدواج” می کنند. انتظار دارید که مدت زمان بیشتری در دفتر حضور داشته باشید و زمانی که تصور می کنید کارتان تمام شده ، مدیری که برایش کار می کنید از شما می خواهد که یک گوگل دیگر بسازید ، حتی اگر آن را نیاز نداشته باشد. هنگامی که مجاز به ترک هستید ، انتظار می رود که به ایمیلهایی که به صندوق ورودی آمده، جواب بدهید ، هزینه های بالای زندگی و افزایش بی خانمانی دلایلی هستند که شما اول به خانواده خود اهمیت می دهید.

فقدان تنوع بسیار آشکار است

این یکی از شگفتی های اسرار تاریک دره سیلیکون است ، زمانی که اطلاعات جغرافیایی آن را در منطقه سانفرانسیسکو بررسی میکنید به بُعد جدیدی دست می یابید. Bay Area جمعیت بسیار متنوع فرهنگی و نژادی دارد، بنابراین ذکر این نکته قابل توجه است که نخبگان تجاری منطقه،  تقریبا به طور کامل از مردان سفید پوست تشکیل شده اند.هیچکس مخالف پیشرفت ، چیزهای جدید و بکارگیری سفید پوستان نیست، اما این عدم تنوع ، به ویژه هنگامی اهمیت دارد که ناشی از صنعتی باشد که با ترقی و پیشرفت جهان ، انسانیت را تغییر می دهد. 

بعضی نکات در تصویر بهتر از کلمات مصور هستند، پس لطفا عکس های اولین جلسه POTUS را با رهبران تکنولوژی بررسی کنید، همه سفید هستند و تعداد بسیار کمی از خانم ها با Elon Musk و مدیر اجرایی که زاده آمریکا نبود ، حضور داشتند.

تبعیض جنسیتی حکم فرماست

در جلسه ای که در آن عکس مخفی تاریک گرفته شده، تنها سه زن از 24 نفر در پشت میز حضور داشتند( چهار نفر اگر دختر رئیس جمهور را شمارش کنید) و ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که این تفاوتها در دیگر شرکت های آمریکایی چگونه است؟می توان یک استدلال مشابه را با عدم تنوع و ریاکاری صنعتی که خود را یک قدم جلوتر از هر کس دیگری می داند را نشان داد، نمایندگی زن در سطح اجرایی در پشت سر باقی می ماند. اما بهتر است این نکته را با ذکر اعداد و ارقام بیان کنیم که دروغ نمی گویند: بر اساس مطالعه شرکت PayScale تنها 21% از مدیران فناوری آمریکایی زن هستند، در حالی که صنایع دیگر 36% دارای تیمهای اجرایی یا نماینده زن هستند.

تجمیع نادرستی ها در Valley

با نگاهی به فقدان تنوع فرهنگی ، تبعیض جنسیتی حاکم، تبعیض بر مبنای سالخوردگی و ریاکاری سرسام آور در میان بسیاری از حقایق تاریک صنعت فناوری “سیلیکون ولی” که از دید مردم “اختلال عدالت اخلاقی” تلقی می شود و همچنین با استناد به تعداد زیادی از شواهد غیر منتظره کارمندان آنجا در خصوص سهام بی ارزش ، آزار و اذیت جنسی و عدم شفافیت ، می توان به لحاظ سقوط ، دره سیلیکون را با وال استریت و شرکت های بدنام دیگری در جهان در یک خط قرار داد.

 

منبع theclever venturebeat billmoyers

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.