درون سیاهچاله چیست ؟ نور روشنی که از آن بیرون می آید چیست ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

درون سیاهچاله چیست ؟ نور روشنی که از آن بیرون می آید چیست ؟

درون سیاهچاله چیست ؟ نور روشنی که از آن بیرون می آید چیست ؟

در خبرها آمده همانطور که در اول رمان Sagittarius A* نوشته شده بود، سیاه چاله ی بزرگ وسط کهکشان، نور بسیار روشنی، روشن تر از هر نوری که تا به حال از سیاه چاله ها ساطع شده است از خود بیرون می دهد. دانشمندان سیاه چاله را به خوبی می شناسند و سیاه چاله یکی از سوژه هایی است که غول های کیهانی را به آن نسبت می دهند. اما همیشه سیاهچاله ها پر رمز و راز هستند.
تیمی که 20 سال بر روی Sagittarius A*مطالعه کرده، بعد از یک رصد چهار روزه با تلسکوپ Keck II در هاوایی، متوجه شد که نور مادون قرمز 75 برابر شده است. دانشمندان مطمئن نیستند که دلیل شکل گیری این نور چیست، اما چیزی نیست که نگران کننده باشد.

عکس واقعی سیاه چاله توسط تلسکوپ هورایزن ، تغییری بزرگ در راه است

سیاه چاله کشف شده در حال انتشار امواج عجیبی که به شکل فرفره در آورده اند

اگر در سیاه چاله فضایی فرو بروید چه اتفاقی می افتد؟

توان دو، یکی از نویسندگانی که به نور سیاه چاله پرداخته، اظهار می کند این نور می تواند از عبور یک ستاره ی پرنور ناشی شده باشد. به این علت که عبور یک ستاره گازهای سیاه چاله را به هم می ریزد. یک تئوری دیگر این است که نور از G2 حاصل می شود، G2 گازی است که در سال 2014 از نزدیکی سیاهچاله یعنی با فاصله ی 36 ساعت نوری گذشت. این امکان وجود دارد که نوری که در حال حاضر می تابد واکنش با تاخیری به این پدیده بوده باشد.
تیم های دیگر با تلسکوپ های دیگر مثل Spitzer, Swift, Chandra و ALMA نیز Sagittarius A* را رصد می کنند. باید دید که آیا آن ها هم متوجه چنین نوری شدند. احتمالاً داده هایی از این دست می تواند اطلاعات بیشتری از این نور مادون قرمز تامین کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.