نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی دستبند سلامتی Fitbit Ace 2 | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

نقد و بررسی تخصصی مشخصات فنی دستبند سلامتی Fitbit Ace 2

نقد و بررسی مشخصات فنی دستبند سلامتی Fitbit Ace 2 خواهیم پرداخت و نقاط ضعف و قوت آن را به شما معرفی خواهیم نمود . نقاط قوت: رنگ بندی متنوع، مناسب برای کودکان، بندهای قابل تعویض، تم های متحرک، قابل استفاده برای شنا، ایجاد انگیزه و هدف گذاری
نقاط ضعف: دستگاه از بند خارج می شود، صفحه نمایش مستعد خش برداشتن می باشد، اپلیکیشن برای تغییر حالت از کودک به بزرگسال ضعیف است.

مچبند Fitbit Ace 2

دستبند Fitbit Ace2
دستبند Fitbit Ace2

پایشگرهای ورزشی زیادی برای بزرگسالان وجود دارد اما برای کودکان این طور نیست؛ مخصوصاً از برندهای معروفی مثل مچبند Fitbit Ace 2 آمده تا این فاصله را پر کند. این مچ بند 70 دلاری که جایگزین مدل Ace شده به نوعی طراحی شده که کودکان هم بتوانند از آن استفاده کنند. Fitbit ظاهر جدیدی به Ace بخشیده و ویژگی مقاومت به آب را به آن اضافه کرده است.
Fitbit Ace 2 ورژن بچه گانه ی Fitbit Inspire می باشد، اما این دو پایشگر کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند. Ace 2 شبیه مدل های قدیمی Fitbit است که پایشگر در بندهای سیلیکونی فرو می رفت. Fitbit این طراحی را به علت افزایش استحکام انتخاب کرده است. کودکان در مراقبت از سخت افزار خوب نیستند و بندها و سگک ها را خراب می کنند. اما اگر بند این مچ بند خراب شود به راحتی می توان صفحه را از آن بیرون آورد و در بند دیگری گذاشت. Fitbit بندهای متنوع با طرح های کودکانه و رنگ های روشن تولید کرده است.

بندهای سیلیکونی عمر زیادی دارند و با خاصیت ارتجاعی خود از صفحه نمایش محافظت می کنند. بند سیلیکونی به مراقبت از دستگاه کمک می کند اما معمولاً کودکان در ماه اول استفاده بر روی صفحه خط و خش می اندازند. سگک بند از پلاستیک ساخته شده و منعطف است. این مچ بند برای کودکان 12 سال و کمتر مناسب است و بند آن فضای زیادی برای تنظیم مطابق اندازه ی مچ دست دارد.
برخلاف مدل های قبلی Fitbit که باید برای شارژ کردن از بند خارج می شدند، Ace 2 در حالی که درون بند قرار دارد، شارژ می شود. تنها زمانی که می خواهید بند را عوض کنید، لازم است که دستگاه از بند خارج کنید. گاهی اوقات دستگاه خود به خود از بند بیرون می آید و پیدا کردن یک تکه ی کوچک مشکی رنگ در حیاط و پارک کار راحتی نیست.
هنگامی که کودکان می خواهند این مچ بند را بر روی مچ دست ببندند با فشار آوردن به بند صفحه بیرون می پرد و این نشان می دهد طراحی این مچ بند زیاد هوشمندانه نیست.
Fitbit Ace 2 چیزهای زیادی را از Fitbit Inspire به ارث برده است. هر دو دستگاه از یک صفحه نمایش لمسی OLED استفاده می کنند و یک دکمه برای تعامل با پایشگر وجود دارد. رابط کاربری Ace 2 یک صفحه با قابلیت شخصی سازی برای نشان دادن ساعت و چندین صفحه برای نشان دادن داده ها دارد که کودک می تواند با کشیدن انگشت به سمت بالا و پایین آن ها را مشاهده و انتخاب کند. درست مثل Fitbit Inspire، دکمه ی کناری را می توان برای رسیدن به منوی تنظیمات استفاده کرد. در آن می توان وضعیت باتری را مشاهده کرد، اعلانات را روشن و خاموش کرد و غیره.
تم مچ بند را می توان با استفاده از اپلیکیشن Fitbit تغییر داد. کودکان می توانند از میان تعداد زیادی تم از جمله تم ساعت آنالوگ و تم های کارتونی متحرک دست به انتخاب بزنند.
تم گیاهی که رشد می کند و سفینه ی فضایی در میان کودکان از محبوبیت بیشتری برخوردار است. کودکان دوست دارند وقتی به یک هدف میرسند، مچ بند برایشان جشن بگیرد و شادی کند.
ایجاد انگیزه و تقدیر
دستبند جدید Fitbit Ace 2 از حسگر ضربان قلب و GPS برخوردار نیست؛ بنابراین پایش فعالیت های ورزشی به تعداد گام ها و شمردن دقایق پر فعالیت محدود می شود. این پایشگر برای کودکان طراحی شده و اضافه کردن سنجه های دیگر افراطی است. اپلیکیشن Fitbit به صورت خودکار برای فعالیت ها هدف تعیین می کند اما می توان به صورت دستی آن ها را تغییر داد.
مچ بند Ace 2 مچ بند ساده ای است اما این به آن معنا نیست که دقتش پایین است. دستبند جدید Fitbit Ace 2 به درستی تعداد گام ها و دقایق پرفعالیت را می سنجد. تعداد گام های کودکان معمولاً بسیار بیشتر از بزرگسالان است و طول گام هایشان خیلی کمتر است و همین سبب تفاوت می شود.

دستبند Fitbit Ace 2
دستبند Fitbit Ace 2

مقاومت به آب این مچ بند ویژگی مثبتی است که به کودکان اجازه می دهد در استخر هم از این مچ بند استفاده کنند.
Fitbit قصد دارد کودکان را به فعال بودن تشویق کند؛ بنابراین تعجبی ندارد که این مچ بند مشوق ترین مچ بند موجود باشد. بعد از رسیدن به اهداف این مچ بند تبریک می گوید و جشن می گیرد. کودکان می توانند وارد چالش ها شوند و از دوستان خود دعوت کنند تا در چالش ها شرکت کنند. چالش ها به کودکان انگیزه می دهند تا حرکت کنند و رقابت کنند. برنده هر رقابت یک نشان افتخار کسب می کند که در اپلیکیشن Fitbit ذخیره می شود.
پیگیری وضعیت خواب
از آنجایی که حسگر ضربان قلب در این مچ بند وجود ندارد، پیگیری وضعیت خواب در Ace 2 ابتدایی است. این مچ بند رفتن به رختخواب و بیداری را تشخیص می دهد. مدت زمان خواب و بیداری در طول شب هم نمایش داده می شود. همه ی این اطلاعات به برنامه ی Fitbit فرستاده می شود و می توان آن ها را مشاهده کرد.
می توانید از Ace استفاده کنید تا خواب کودکتان را بر اساس یک الگوی خواب تنظیم کنید. در حالت پیش فرض مدت زمان خواب 9 ساعت تعیین شده است اما می توان آن را تغییر داد. مثل گام شمار، کودکان بعد از رسیدن به هدف در وضعیت خواب جایزه می گیرند. می توان برای رفتن به رختخواب ساعت گذاشت و برای بیدار کردن کودکان از ویبره استفاده کرد.
این قابلیت تنها برای خواب طراحی نشده و قطعه ی هوشمندی در این دستگاه وجود ندارد که میزان ایده آل خواب را تعیین کند. ویبره ی این مچ بند ضعیف است و به آرامی کودکان را بیدار می کند.
دستبند Fitbit Ace 2 با اپلیکیشن Fitbit در iOS و اندروید همگام سازی می شود. اگر کودک شما تلفن همراه دارد می توانید برنامه ی Fitbit را نصب کنید و با مچ بند همگام سازی کنید. Kid View ورژن ساده شده ی رابط کاربری Fitbit است که قابلیت های اجتماعی کمی دارد.
کودکان می توانند تم مچ بند و عکس پروفایل خود را عوض کنند اما برای مسائل امنیتی آن ها فقط می توانند با افراد تایید شده از سوی والدین ارتباط برقرار کنند. آن ها می توانند به دوستانشان پیام بدهند و آن ها را تشویق کنند.

اعلانات محدود

دستبند سلامتی Fitbit Ace2
دستبند سلامتی Fitbit Ace2

مثل اکثر دستگاه های fitbit ، Ace 2 برای اتصال به تلفن و تبلت از بلوتوث استفاده می کند. اگر گزینه ی all-day sync را فعال کرده باشید، این مچ بند دائماً در حال روز همگام سازی می شود. هر بار که اپلیکیشن Fitbit را باز کنید، همگام سازی انجام می شود.
Ace 2 از اعلانات پشتیبانی می کند و برای آگاه کردن کودکان از ویبره ی ملایم استفاده می کند. کودکان می توانند اعلانات را از طریق اپلیکیشن Fitbit دریافت کنند. اگر کودک تلفن همراه داشته باشد می تواند تماس های دریافتی را بر روی مچ بند مشاهده کند اما نمی تواند پیام ها را ببیند و اعلانات برنامه های متفرقه را دریافت کند. می توان دریافت اعلانات را از منوی تنظیمات خاموش کرد.

دستبند فیت بیت ایس 2

از آنجا که این مچ بند برای کودکان طراحی شده، Fitbit گزینه ی اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را لحاظ نکرده است. این دستگاه با اکثر تلفن های اندرویدی و iOS همگام سازی می شود. برخلاف مچ بندهای بزرگسالان که داده ها را برای سرویس های دیگر می فرستد، داده ها در اپلیکیشن Fitbit باقی می مانند.
دستبند فیت بیت ایس 2 از GPS و مسیریابی برخوردار نیست و نمی توان موقعیت کودک را کنترل کرد.

عمر باتری

 

Ace 2 5 روز عمر باتری دارد. اما اگر کودک از تم های کارتونی متحرک استفاده کند باتری زودتر خالی می شود و بین سه تا چهار روز دوام می آورد. تشویقی که کودکان از تم های کارتونی دریافت می کنند، ارزشش را دارد که از باتری بگذرند. Fitbit Ace 2 70 دلار قیمت دارد. این مچ بند با مصرف عادی حدوداً یک سال کار می کند.
دستبند جدید Fitbit Ace 2 مچ بندی نیست که برای بزرگسالان طراحی شده باشد. رنگ های درخشان و تم های آن برای کودکان مناسب است. والدین هم از پیگیری وضعیت سلامتی کودکانشان استقبال می کنند. یکی از مشکلات این مچ بند تعویض حساب کاربری کودک و والدین است که هر بار باید رمز عبور را وارد کرد.
دستبند فیت بیت ایس 2 طوری طراحی شده که تا دو سال دوام می آورد و اگر بند آن خراب شود، می توانید پایشگر را درون بند دیگری بگذارید. یکی از مشکلات این پایشگر صفحه نمایش مستعد به خط و خش می باشد. بند مچ بند از صفحه نمایش محافظت می کند اما نمی تواند جلوی هر خط و خشی بگیرد.
والدینی که می خواهند فعالیت کودک خود را بسنجند و خودشان از دستگاه Fitbit برخوردار هستند، بهتر است دستبند سلامتی Fitbit Ace 2 را در اولویت قرار دهند.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

منبع digitaltrends

نظرات بسته شده است.