دلیل دیر شارژ شدن گوشی چیست ؟ 6 دلیل اصلی | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

دلیل دیر شارژ شدن گوشی چیست ؟ 6 دلیل اصلی

دلیل دیر شارژ شدن گوشی چیست ؟ 6 دلیل اصلی

اگر فکر می کنید که متصل ماندن گوشی به شارژر برای مدتی طولانی و آهسته شارژ شدن آن حوصله سر بر است ، کاملا حق با شماست. اگر این مساله به طور معمول برای شما اتفاق می افتد ، حتما از خودتان پرسیده اید که دلیل دیر شارژ شدن گوشی چیست؟ خبر خوب این است که این مساله در گوشی های اندرویدی قابل حل بوده و در ادامه به روش های حل آن اشاره خواهیم داشت.

ریست ایفون با دکمه را چطور انجام دهیم ؟

وصل كردن دسته PS4 به ايفون بدون جيلبريك

1- کابل USB خراب

دلیل دیر شارژ شدن گوشی
دلیل دیر شارژ شدن گوشی

زمانی که گوشی هوشمند اندرویدی شما آهسته تر از معمول شارژ می شود یکی از نخستین مسائلی که باید به آن توجه داشته باشید کابل USB است. یکی از اصلی ترین مشکلاتی که می تواند منجر به آهسته شارژ شدن گوشی های هوشمند شود کابل USB خراب است. به همین دلیل است که بسیاری از مغازه های گوشی فروشی آنها را به صورت جداگانه به فروش رسانده تا اینکه بتوانیم آنها را جایگزین کابل قدیمی خود کنید.

اما از کجا باید متوجه شویم که آیا کابل شارژ USB ما درست کار می کند یا خیر؟ خب راه های مختلفی وجود دارد که می تواند نشان دهنده ی کابل معیوب یا خراب باشد. یکی از روش های تشخیص کابل خراب این است که سعی کنید گوشی هوشمند خود را با استفاده از کابلی دیگر شارژ کنید. تا پیش از اینکه از خراب بودن کابل اطمینان پیدا نکرده اید لزومی به تهیه ی یک کابل تازه ندارید. بهتر است پیش از تهیه ی یک کابل جدید ، مشابه آن را از دوست خود قرض گرفته و امتحان کنید. گوشی خود را با کابلی که قرض گرفته اید شارژ کنید. اگر هم کسی را ندارید که کابلی مشابه به شما ندارد نگران نباشید زیرا روشی دیگر برای تشخیص کابل خراب وجود دارد. آن روش استفاده از اپلیکیشن Ampere توسعه یافته توسط شرکت Braintrapp می باشد. این اپلیکیشن چگونگی شارژ شدن باتری گوشی اندرویدی شما را آنالیز می کند.

اگر از کابلی تازه یا اپلیکیشن استفاده کرده و متوجه شدید که مشکل از کابل است ، باید به فکر تهیه ی یک کابل تازه باشید و در حین خریدن حتما از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

2- مشکل پورت شارژ

دلیل دیر شارژ شدن گوشی
دلیل دیر شارژ شدن گوشی

مشکل در شارژ تنها مربوط به کابل خراب نباشد ، منظور از این حرف این است که پورت هم می تواند دچار مشکل شده و در حالت و زاویه ای خاص گوشی شما را شارژ کرده و با کمترین تکان شارژ را متوقف کند. اگر اینطور باشد ، بی تردید پورت شارژ شما آسیب دیده که این آسیب هم می تواند از شل شدن سوکت شارژ گوشی و یا کج شدن آن نشات گرفته باشد.

این مشکلی است که هر کسی نمی تواند از عهده ی تعمیر آن برآید و بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که گوشی خود را به یک تعمیرکار قابل اعتماد بسپارید. اما اگر نمی خواهید هزینه ی تعمیر آن را تقبل کنید ، ویدیوهایی در یوتیوب قرار داده شده که می توانید برای تعمیر پورت شارژ از آنها استفاده کرده و ریسک خراب شدن بیشتر گوشی را بجای هزینه تقبل کنید.

3- منبع شارژ ضعیف

دلیل دیر شارژ شدن گوشی
دلیل دیر شارژ شدن گوشی

این یکی از ساده ترین مسائلی بوده که می تواند موجب کند شارژ شدن گوشی هوشمند شما شده باشد. می توانید با عوض کردن منبع شارژ که پریز برق است ، به این مساله پی ببرید. اگر از پریزی در نزدیکی همان پریز قبلی استفاده کرده و همچنان مشکل باقی بود ، احتمالا دو پریز به یکدیگر متصل هستند. سعی کنید گوشی خود را در اتاقی دیگر یا حتی خانه ای دیگر شارژ کرده و اگر مشکل همچنان باقی بود به ادامه ی مقاله رجوع نمایید.

4- باتری معیوب

دلیل دیر شارژ شدن گوشی
دلیل دیر شارژ شدن گوشی

اگر هیچ یک از روش هایی که پیشتر به آنها اشاره شد نتوانستند به شما کمک کنند ، اکنون زمان این رسیده تا باتری گوشی هوشمند خود را چک کنید. یکی از ساده و پیش پا افتاده ترین روشهای تشخیص باتری معیوب این است که سالم یا ناسالم بودن باتری را از نظر ظاهری تشخیص دهید و اگر بر روی باتری اثر با کردگی می بینید به معنای فاسد شدن آن بوده و باید عوضش کنید. باتری گوشی های امروزی به سادگی قابل رویت نبوده و نمی توانید آنها را خارج نمایید ، پس چگونه می توانید ظاهر خراب آنها را تشخیص دهید؟ ساده است ، درب گوشی را باز کرده و روی سطح باتری را با انگشت خود لمس نموده و در صورت بادکردگی ، باید آن را عوض کنید. یکی دیگر از روش های تشخیص باتری خراب این است که زمانی که کامل شارژ شده ، به سرعت حجم شارژش به نصف کاهش می یابد. اگر باتری گوشی شما خارج نمی شود ، بهتر است تشخیص خراب یا سالم بودن آن را به تعمیرکار معتمد خود بسپارید.

5- حضور و فعالیت تعداد زیادی از اپلیکیشن ها

دلیل دیر شارژ شدن گوشی
دلیل دیر شارژ شدن گوشی

بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند اندرویدی اطلاعی در مورد این مساله ندارند. گاهی امکان دارد اپلیکیشنی که استفاده کرده اید را نبسته و در پشت صفحه به فعالیت خود ادامه دهد. شاید هم اپلیکیشن هایی داشته باشید که زمانی که گوشی روشن شود به صورت خودکار فعالیت خود را در بک گراند آغاز کنند.

این نوع اپلیکیشن ها بر روی رم گوشی های اندرویدی تاثیر گذاشته و باتری آن را به اصطلاح میخورند. این نوع برنامه ها همیشه فعال بوده تا اعلان هایی را فرستاده و یا اطلاعات گوشی شما را به صورت آنلاین ذخیره کنند. بهترین کار این است که در صورت عدم نیاز به آنها با استفاده از روشی که گفته می شود عملکرد آنها را متوقف کنید. به منوی Settings رفته و از قسمت Applications بروید.

دلیل دیر شارژ شدن گوشی
دلیل دیر شارژ شدن گوشی
دلیل دیر شارژ شدن گوشی
دلیل دیر شارژ شدن گوشی
دلیل دیر شارژ شدن گوشی
دلیل دیر شارژ شدن گوشی

پس از طی کردن مراحلی که در عکس ها دیده می شود به منوی Installed applications رفته و پس از انتخاب برنامه ی مورد نظر بر روی Force Stop بزنید.

6- کاربری نامناسب

دلیل دیر شارژ شدن گوشی
دلیل دیر شارژ شدن گوشی

در آخر نیز می توانیم بگوییم که خود کاربر می تواند موجب بروز این مشکل شود. توجه داشته باشید که زمانی که گوشی در حال شارژ است نباید از آن استفاده کنید. اگر همیشه در حال استفاده از گوشی هوشمند خود هستید ، انتظار نداشته باشید تا خوب شارژ نگه داشته و همیشه در خدمت شما باشد ، زیرا بیش از توان آن از آن کار کشیده اید و بهترین کار این است که روش استفاده از گوشی را تغییر داده یا اینکه یک گوشی با باتری بزرگتر تهیه کنید.

منبع joyofandroid

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.