ده نژاد برتر گربه | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

ده نژاد برتر گربه

ده نژاد برتر گربه

ده نژاد برتر گربه : ۱۰. گربه پلیداکتیل Polydactyl

ده نژاد برتر گربه

 

ده نژاد برتر گربه : گربه Polydactyl ، گربه‌ی  خاکستری ببر مانندی می‌باشد که یکی از این برترین نژادها تا به امروز بوده است.  تعداد چنگال‌های موجود در هر پنجه‌ی گربه بیش از حد معمول می‌باشد. بیایید واقع بین  باشیم، گربه های polydactyl بهتر می‌توانند بزنند قدش! این گربه ها همچنین با نام‌های  “گربه‌های نیش” و یا “گربه‌های شستی” نیز شناخته شده اند. یک جهش ژنتیکی باعث شده است که آنها  بیش از تعداد معمول چنگال داشته باشند. گربه های Polydactyl می توانند از هر شش تا هشت انگشت چنگال روی پنجه‌های پای خود استفاده نمایند.  این جهش ژنتیکی گاهی اوقات برای حیوان‌های دیگر (از جمله انسان‌ها)‌ اتفاق می‌افتد.

10 تا از وحشتناک ترین شهربازی های دنیا

بیشترین فالوور اینستاگرام متعلق به کیست ؟ معرفی 5 نفر اول

ده نژاد برتر گربه : ۹. گربه Snowshoe

ده نژاد برتر گربه

پوزه و پاهای سفیدش، نقطه‌های  تاریک و چشم های آبی آن، زیبایی حیرت انگیزی به او بخشیده است. این گربه با  چکمه های سفیدش در سال 1960 در فیلادلفیا توسط پرورش دهندگان سایامی برای اولین بار پرورش یافت. بررسی  دقیق Snowshoe در رابطه با نژاد، بسیار دشوار است، بنابراین ثبت نام گربه های Snowshoe خالص خیلی نادر اتفاق می‌افتند. اما گربه های زیادی در پناهگاه هایی وجود دارند که دارای ویژگی های خاصی  مانند چنگال سفید، اطراف چشم تاریک و چشم های آبی زیبا هستند. برای دیدن آن‌ها باید خیلی دقیق به اطراف خود نگاه کنید، شاید روزی شما هم یکی از این گربه‌های فوق العاده زیبا را ببینید!

ده نژاد برتر گربه : ۸. گربه Calico

ده نژاد برتر گربه

به علت فعال بودن تصادفی ژنها، گربه کالیکو نمی‌تواند با نوع‌های دیگر اشتباه گرفته شود و این امر در حقیقت غیر ممکن است. ویژگی های ضروری برای الگوی ایجاد  تغییر بر روی کروموزم ایکس آن ها می‌باشد، بنابراین بیشتر این گربه‌ها ماده هستند. گربه های نر کالیکو خیلی کم و محدود هستند و تنها به دلیل یک نقص ژنتیکی می‌توانند وجود داشته باشند.

ده نژاد برتر گربه : ۷. گربه  British Shorthair

 

ده نژاد برتر گربه

این گربه هم برای ظاهرش و هم برای شخصیت آسان گیر و سرگرم کننده دوستانه اش شناخته شده است. تنبلی بی اندازه‌ای که از چهره‌ و بدن و پاشنه بلند آن حس می‌شود، شما را به خود جلب خواهد کرد. این گربه همان گربه‌ی لوئیس کارول در ماجراهای آلیس در سرزمین عجایب بوده و در واقع از این نژاد گربه الهام گرفته شده است.

 

ده نژاد برتر گربه : ۶.  گربه Siamese

ده نژاد برتر گربه

چه کسی می تواند  در برابر چشم‌های آبی گربه سایامی مقاومت کند؟ این گربه ها برای شخصیت های منحصر به فرد و ویژگی‌های ظاهری فوق‌العاده‌شان برای قرن‌ها مشهور و با ارزش بوده‌اند.  شخصیت های منحصر به فرد خود را برای قرن ها ارزش گذاری شده اند. آنها در سال 1878، اولین بار در ایالات متحده ظاهر شدند، زمانی که یکی از آن‌ها به رئیس جمهور آمریکا  رادرفورد ب. هیز و همسرش هدیه داده شد. این گربه ها مخصوصا به خاطر صداهایی که در می‌آورند مشهور هستند که شبیه به صدای گریه‌ی یک بچه می‌ماند.

ده نژاد برتر گربه : ۵. گربه Norwegian Forest Cat

ده نژاد برتر گربه

اگر دوست دارید که یک گربه را که بزرگترین لباس خز دنیا را پوشیده و هر آنچه که شما بخواهید انجام دهد این گربه نروژی انتخاب فوق‌العاده‌ای برای شما می‌باشد.  گربه‌ای درشت با پاهای بزرگ و پوشیده از خز است. گربه نروژی بزرگ، عضلانی، محبت آمیز و ملوس است و بی نهایت جذاب است.

ده نژاد برتر گربه : ۴.  گربه Japanese Bobtail

ده نژاد برتر گربه

این گربه‌ها از جلو شبیه به گربه‌ها و از پشت شبیه به خرگوش هستند.. فقط اجازه دهید که  یک دقیقه در عکس فوق العاده این گربه غرق شوید، حالا به نظرتان خیلی جالب نیست که مسئول رسیدگی به این موجود دوست داشتنی باشید؟ بچه گربه های کوچولو  با دم خرگوشی؟ به خاطر بسپارید این مخلوقات شایان ستایش ، بومی ژاپن هستند. جهش ژنتیکی که موجب کوتاه شدن دم آن‌ها شده است با کاهش تعداد مهره‌ها همراه است. من  به این موضوع اشاره کردم که آن‌ها خیلی زیاد دوست دارند بازی کنند؟

ده نژاد برتر گربه : ۳. Persian

ده نژاد برتر گربه

خز، خز، خز.  گربه پرشین ( که  Longhairs خارج از ایالات متحده آمریکا نامیده می‌شوند) شاید گربه “لوکسی” است که  انتظار دارد در یک لبه یا جایگاه مثلا لوکس نگهداری شود. با این حال، این محبوب ترین نژاد گربه در جهان است. گرچه آنها برای بینی هایشان  شناخته می شوند، اما بسیاری از آنها برای متعلق بودن به این نژاد شناخته شده اند. هرچند که پوشش خز آن‌ها نیاز به مراقبت روزانه زیادی دارد، و مستعد ابتلا به بیماری‌های  کلیوی هستند، بنابراین آنها نیاز به اولتراسوند مکرر دارند.

ده نژاد برتر گربه : ۲. گربه Scottish Fold

ده نژاد برتر گربه

در حالی که گوش هایش نسبتا  به سمت جلو کشیده شده است، گربه‌ای فوق العاده ملوس است.  نژاد گربه ای که معمولا با گوش هایشان که به سمت جلو و یا  عقب چسبیده شده اند، شناخته می شوند. اولین آن‌ها یک گربه انباری  بود که در سال 1961 کشف شد. گوش‌های این گربه نتیجه یک جهش ژنتیکی است، بنابراین همه گونه های اصیل  آن این ویژگی را ندارند.

ده نژاد برتر گربه : ۱.گربه Gray Tabby

ده نژاد برتر گربه

این گربه  ” لباس خاکستری” در حقیقت لباس نپوشیده است، بلکه بدن آن از  یک رنگ و الگوی فوق العاده انگار متعلق به طرحی برای کت و شلوار بوده،   پوشیده شده است. این گربه بی نظیر به دلیل یک نقص ژنتیکی به این شکل درآمده است که ترکیب های تصادفی رنگ ها و الگوهای  متفاوت آن را به این زیبایی ساخته است. مارپیچ های کلاسیک فوق العاده، حاشیه های روی سر و گردن و در نهایت تمام اندام‌هایش ، بدن  پوشیده از خز طوسی و دم آن فوق العاده شگفت انگیز هستند، اما گونه های مخلوط آن می توانند الگوهایی با طرح های “شکسته” باشند و اغلب هم سینه هایی سفید،  یا بخش زیرین و یا پاهای سفید رنگ داشته باشند. این گربه به شدت دوست داشتنی و جذاب می‌باشد.

منبع britannica

نظرات بسته شده است.