دوربین جدید نیکون پاسخ شرکت Nikon به Sony | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

دوربین جدید نیکون پاسخ شرکت Nikon به Sony

دوربین جدید نیکون پاسخ شرکت Nikon به Sony

تقریبا تمامی افراد علاقه به فناوری و دنیای عکاسی از اینکه روزی Nikon نسل تازه ی دوربین جدید نیکون را پس از Z6 و Z7 گسترده تر خواهد اما از چه فناوری تازه ای استفاده خواهد کرد و چه مسیری را پیش خواهد گرفت؟ رئیس شرکت نیکون آقای توشیکازو اوماتاته در مصاحبه ای به Nikkan Kogyo Shimbun گفته که شرکتش در حال طراحی یک دوربین بدون آینه مشابه به دوربین پرچمدار این شرکت یعنی D5 می باشد. او در مورد تاریخ ارائه ی این دوربین یا مشخصات فنی آن چیزی نگفته اما دوربین D5 این شرکت نمونه ای بارز از یک دوربین پر سرعت بوده که می تواند عکس هایی شفاف را در شب و محیط های کم نور تهیه کند. می توان انتظارداشت دوربین آینده ی نیکون با ویژگی های مشابه با چاشنی سال ها تجربه ارائه گردد.

با اینکه آقای اوماتاته اطلاعات زیادی را ارائه نکرده اما بی تردید می توان گفت که دوربین جدید نیکون پاسخ نیکون به سونی و دوربین A9 بوده. البته شرکت سونی در بازار دوربین های عکس و برتری خودش را نسبت به دیگر شرکت ها از جمله نیکون و کنون حفظ کرده و رقیبی را در زمینه ی تولید دوربین های بدون آینه نمی بیند. اما ارائه ی این دوربین توسط نیکون میتواند تک بعدی بودن بازار در این زمینه را از بین برده و رقابت را در این زمینه افزایش دهد که دقیقا هدف اصلی نیکون است.

دوربین کنون EOS RP

فروش دوربین پاناسونیک G95 بدون آینه آغاز شد

استفاده از فناوری تازه برای تولیدکنندگان دوربین ، بسیار هزینه بردار است از این رو نیکون به صورت واضح ریسک بزرگی را انجام داده تا بتواند سهم خود را از بازار داشته باشد. باید صبر کرد و دید که در آینده این ریسک بزرگ به سود کدام شرکت خواهد بود.

منبع engadget

نظرات بسته شده است.