دوربین فوجی فیلم GFX100 بهترین دوربینی که تا به حال تولید شده | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

دوربین فوجی فیلم GFX100 بهترین دوربینی که تا به حال تولید شده

دوربین فوجی فیلم GFX100

دوربین فوجی فیلم GFX100 تازه طراحی شده بسیار مشابه به دوربین های 50 مگاپیکسلی بدون آینه GFX 50S و 50R بوده و با لنز 102 مگاپیکسلی و طراحی خاص خود رویه ی دوربین های اصیل این شرکت را پیش گرفته. این دوربین با اتوفوکوس X-T3 و سیستم عکس برداری پر سرعت و قابلیت ثبت ویدیوی 4K دارای تمامی ویژگی های یک دوربین فوجی فیلم تمام عیار می باشد.

دوربین DJI Osmo Action یک دوربین اکشن 4K با دو نمایشگر رنگی

آموزش عکاسی با دوربین نیکون ; 10 نکته مهم هنگام کار با این دوربین

علاوه اینکه دوربین فوجی فیلم GFX100 نخستین دوربین دارای سیستم BSI یا افشانه ی حسگر نوری بوده که در تمامی دوربین های پیشرفته ی امروزی مورد استفاده قرار گرفته. این ویژگی موجب شده تا بتوان عکس ها و ویدیوها را در شرایط نوری کم ثبت نموده و تمرکز تصویر در حین ثبت تصاویر پیاپی از بین نرود.

دوربین فوجی فیلم GFX100 با قیمت 10.000 دلاری و ویزگی های متعدد نسبت به دیگر دوربین های ساخته شده توسط فوجی فیلم به نظر یک انتخاب کاملا مناسب می باشد. البته باید پیش از خرید امکان استفاده از آ را داشته تا میزان کیفیت تصویر ، بورد تصویربرداری و کاربری آن مورد تست قرار بگیرد.

دوربین فوجی فیلم GFX100
دوربین فوجی فیلم GFX100

شاید اتوفوکوس این دوربین کمی انتظارات شما را از این دوربین پایین آورد اما کیفیت بالای ثبت تصویر و دقت بالای تشخیص رنگ آن کاملا موجب شده تا مشکل دوربین آن را فراموش کنید. عکس های JPEG گرفته شده با این دوربین شفافیت بالایی داشته و با پسوند شناخته شده به راحتی با دیگر گوشی ها قابل به اشتراک گذاری می باشند.

طراحی دوربین فوجی فیلم GFX100 مانند دوربین های قدیمی Fujifilm بوده که البته به زیبایی آن افزوده و دستگیره ی عمودی قرار گرفته بر روی آن موجب شده تا بتوان از زوایای مختلف عکس ها را ثبت نموده و دو باتری نیز در داخل آن جای گرفته که امکان استفاده از آن را برای تمامی طول روز فراهم می سازد.

در مجموع شاید این دوربین از نگاه نخست نسبتا مناسب باشد اما در زمان استفاد احتمال دارد با شاتر دوربین برای ثبت ویدیوهای 4K به مشکل بخورید ، علاوه اینکه این شاتر در هر برا استفاده میزان زیادی باتری را مصرف نموده که نه تنها باتری را کاسته بلکه از عمر کلی آن می کاهد. سیستم تثبیت کننده ی تصویر نیز نیازی به قرار گرفتن در این دوربین نداشته و فضای زیادی را اشغال کرده و آنچنان کارایی زیادی برای این دوربین ندارد. در پشت این دوربین یک صفحه ی لمسی قرار گرفته که استفاده از آن راحت می کند هرچند سرعت واکنش آن کمی به گفته ی کسی که از آن استفاده کرده پایین و از دقت کمی برخوردار بوده.

ایده ی قرار دادن دستگیره های عمودی به نظر بسیاری مناسب بوده زیرا موجب شده تا بتوان دوربین را به راحتی در دست گرفته او از زوایای مختلف به عکس و فیلمبرداری پرداخت. علاوه اینکه وزن دوربین و لنز آن کاملا بر روی دستگیره های عمودی افتاده و می تواند با نگه داشتن آنها مطمئن شوید که دوربین از دستتان نمی افتد. ممکن است حالت عکسبرداری در حالت افقی و عمودی با یکدیگر فرق داشته باشند از این رو ممکن است بخواهید آنها را پیش از تهیهی یک آلبوم امتحان کنید زیرا تفاوت همانطور که گفته شد بالا می باشد.

دوربین GFX 100 بیشتر مخصوص استفاده در استودیو بوده تا بیرون و محیط باز و به نظر بسیاری یک دوربین میان رده ی فول فریم بوده که با ویژگی های که در اختیار کاربر قرار می دهد بی تردید یکی از بهترین دوربین های قابل تهیه برای افراد نه چندان حرفه ای می باشد.

منبع cnet

نظرات بسته شده است.