دوربین 108 مگاپیکسل گوشی شیائومی واقعا کارآمد است ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

دوربین 108 مگاپیکسل گوشی شیائومی واقعا کارآمد است ؟

دوربین 108 مگاپیکسل گوشی شیائومی : شیائومی اعلام کرد که در تاریخ پنجم نوامبر، پرچم دار بعدی خود یعنی Mi CC9 Pro را عرضه خواهد کرد. بزرگترین حسن گوشی جدید، دوربین اصلی پنج گانه است که دارای لنز 108 مگاپیکسلی ISOCELL Bright HMX سامسونگ است. مدیر تولید محصولات CC شیائومی، لائو وی در پستی در Weibo تفاوت اندازه ی لنز ISOCELL HMX را با لنزهای استاندارد نشان داده است.

دوربین 108 مگاپیکسل گوشی شیائومی

از منظر تفاوت در اندازه، لنز ISOCELL Bright HMX 1/1.7 اینچ قطر دارد. در پست وی تفاوت این لنز با لنز استاندارد 12 مگاپیکسلی نشان داده شده اما در مورد سازه ی لنز حرفی زده نشده است. در حالی که این قیاس کمی مبهم به نظر می رسد، استفاده از واژه ی استاندارد به معنی لنزهای معمولی دوربین گوشی می باشد که کوچکتر می باشد.
اگر این مقایسه درست باشد، لنز ISOCELL Bright HMX سامسونگ 35 درصد از لنزهی استاندارد بزرگتر است. با پیشرفت فناوری ادغام پیکسل و حسگر تراکم پیکسل مثل Sony IMX586 و لنز ISOCELL Bright GW1 اندازه ی لنز دوربین تلفن های همراه بزرگتر می شود. لنزهای گفته شده ½ اینچ قطر دارند.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

اما گفتن این که لنز دوربین 108 مگاپیکسل گوشی شیائومی بزرگترین لنزی است که در تلفن همراه به کار رفته است، اشتباه کرده ایم. گوشی Mate 30 Pro از برند هواوی دارای لنز Cine 40 مگاپیکسلی است که 1/1.54 قطر دارد. این لنز 50 درصد بزرگتر از لنزهای معمولی گوشی ها و 10 درصد بزرگتر از لنز دوربین قوی شیائومی است.
علت اهمیت این مسئله آن است که لنز بزرگتر حتی با تراکم کمتر پیکسل نور بیشتری جذب می کند و فضای بیشتری را در تصویر می گنجاند . به همین دلیل جزئیات دقیق تر، طیف وسیع تری از رنگ ها، بافت، سایه ها و از همه مهم تر توانایی گسترش مرزها در نور کم به دوربین اضافه می شود. این ها فقط با لنز بزرگتر حاصل می شوند. کمبودهای دوربین های تلفن همراه که تا کنون فقط بر عکاسی رایانشی متکی بودند، به این وسیله حذف می شود.
با آن که عکس های نمونه از این دوربین، به نظر واضح و شفاف هستند اما آنقدرها هم عجیب و غیرعادی نیستند. مدیر تولید شیائومی از لنز کوچکتر یعنی 12 مگاپیکسلی نیز استفاده کرده است.
البته باید توجه داشت که لنز 108 مگاپیکسلی چه تاثیری در عکاسی با تلفن همراه می گذارد و این لنز می تواند دوربین آیفون و دوربین پیکسل 4 را شکست دهد. اطلاعات دیگری از این لنز منتشر نشده و باید تا روز پنجم نوامبر که گوشی Mi CC9 Pro عرضه می شود، صبر کنیم.

دوربین 108 مگاپیکسل شیائومی
دوربین 108 مگاپیکسل شیائومی

نظرات بسته شده است.