دیجیتال سازی : چرا هر سازمانی باید در مورد رابط کاربری فکر کند ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

دیجیتال سازی : چرا هر سازمانی باید در مورد رابط کاربری فکر کند ؟

دیجیتال سازی

اگر کاربران نهایی شما تکنولوژیتان را دوست نداشته باشند، از آن استفاده نخواهند کرد.
شاید بتوانید تمام پول و فن آوری را صرف دیجیتال سازی نمایید ، اما اگر کاربران نهایی شما با تکنولوژی جدید تان راحت نباشند، به سادگی استفاده از آن را متوقف خواهند کرد.

دیجیتال سازی
مشتری را در اولویت قرار دهید.
اینها فقط برخی از اندیشه های سام جانسون، مدیر ارشد خدمات مشتریان در جمف است که در وب سایت computerworld به اشتراک گذاشته و به موجب همین، شرکت جمعف نیز انگیزه پیدا کرد و مدرسه جمف را معرفی که تکنیک MDM را برای محصلین ارائه می دهد .

کفش های نایک از واقعیت افزوده برای تشخیص سایز پا بهره خواهند برد !

دیجیتال سازی
برخی ممکن است متوجه نشوند که چرا مدارس نیاز به راه حل های مدیریت دستگاه موبایل ( MDM) داشته باشند، اما همانند هر سازمانی ، استفاده بیشتر و بیشتر از تکنولوژی همیشه مطرح و جذاب بوده است.
MDM در آموزش این امکان را فراهم می سازد که تکنولوژی بین تمام کلاس ها یکپارچه بوده و ضمن تضمین حفاظت از داده ها، بتوان بدون نگرانی برای به روزرسانی سیستم عامل یا دستگاه تایید هویت از فن آوری لذت برد.
نکته این است که در حالی که فن آوری به شدت به بهره وری تاکید دارد ، پیشرفت و بهبود یادگیری، نیاز به استقرار دارد و همچنین باید به اندازه کافی برای دستیابی به تحول ، هم راستای زمان حرکت کرد.
اگر کاربران نهایی که از فن آوری شما استفاده می کنند ، با آن راحت نباشند دیگر سراغ آن نخواهند آمد.
مسئله ، راه حل ایجاد کردن است.

دیجیتال سازی
یکی دیگر از اشتباهات رایج سازمان ها در این خصوص این است که زمانی که راه حل نرم افزاری جدیدی برای کسب و کار خود ایجاد می نمایند ، بلافاصله آن را به کاربران ارائه می دهند ولی سوالاتی اینچنینی برایشان مطرح نمی شود که آیا آنان نیازهای داخلی مشتریان خود را می دانند؟ و نهایتا برنامه هایی ایجاد می کنند که انتظار دارند همه از آن استفاده کرده در حالی که فقط نیازهای مدیر ارشد را برآورده می کنند!
بعضی از راه حل های نرم افزاری ساخته شده اند که برای تیم های IT یا کسانی که آشنایی زیادی با فن آوری دارند و مسئول مدیریت سیستم سازمان ها قابل استفاده باشند. اما در اصل برای کاربر نهایی ساخته نشده اند .
شکست خوردن در شناخت نیازهای واقعی کاربر نهایی بدین معنیست که مردم هم همانند سازمان ها می خواهند از این برنامه های کاربردی استفاده کنند، اما به دلیل آشنا نبودن و بی تجربگی در این برنامه ها نمی توانند به خوبی از آن ها بهره ببرند و نهایتا استفاده را نخواهند کرد.
اطمینان دادن به کاربر نهایی که می تواند از این فناوری استفاده کند ، مخصوصا زمانی که مشتاق به استفاده از حداکثر بهره وری و خلاقیت است ، ضروری است.

در طراحی اپلیکیشن
ارائه راهکارهای بصری موجب می گردد که بوسیله جذاب تر کردن طراحی کاربران بیشتری را جذب رابط کاربری مدنظرشان کند.
اگر رابط کاربری استاندارد و قابل درک نباشد، فهمیدن و درک کردن برنامه سخت خواهد شد. شما خواهید دانست که مردمی که می خواهند از چنین اپ هایی استفاده کنند اگر برایشان قابل فهم نباشند بطور کاملا متفاوتی آن را بکار خواهند برد و نمی توانند حداکثر بهره وری را از آن داشته باشند.

دیجیتال سازی : هیچ گونه بهانه ای برای طراحی ضعیف اپلیکیشن ها وجود ندارد
مشتریان تقاضای تولید برنامه های کاربردی بصری دارند. برای کاربر نهایی مهم است که از فناوری ای استفاده نماید که راحت و مطمئن باشد و هیچ گونه بهانه ای برای طراحی ضعیف رابط کاربری وجود ندارد.

دیجیتال سازی : الهام گیری از اپل
اپل هنگام معرفی آیفون این تحول را به جریان انداخت با اینکه شاید خود درک کاملی از آن نداشت.
سال ها بعد و متاثر از این تحرک هنوز بازارهای اینچنینی در حال تحول هستند و کثرت مجموعه سرویس دهندگان به کسب و کارهای توسعه دستگاه های مک و IOS کمک بسزایی میکند.
همچنین می دانیم که اگر کارکنان در آمریکا یک انتخاب داشته باشند، معمولا از یک محصول اپل استفاده خواهند کرد.
جانسون گفت : “ما باور داریم ویژگی های بصری و قدرتمندی همانند پلت فرم اپل ، مردم را قادر می سازد تا بیشترین بهره وری را از تکنولوژی داشته باشند. کارمندان می توانند بهترین کار خود را ارائه دهند و دانش آموزان در مدرسه بیشتر یاد بگیرند.”
همانند هر راهکار تکنولوژیکی دیگر ، همانطور که به طور فزاینده ای به تعداد سازمان های برگزیده اپل افزوده می شود بایستی بهینه سازی برنامه ها و دستگاه های جدید در نظر گرفته شود بر این اساس که آن ها بر روی نیاز کاربران خود تمرکز نمایند.

منبع computerworld

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.