راه اندازی استارت آپ در یک مدل دیگر باید انجام شود | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

راه اندازی استارت آپ در یک مدل دیگر باید انجام شود

راه اندازی استارت آپ

راه اندازی استارت آپ : ابوالحسن فیروزآبادی در بازدید از واحدهای فناورانه، شتابدهنده و استارت‌آپ استودیوهای فعال در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی افزود: دانشگاهها می توانند با تقویت حوزه های چند رشته‌ای و همگرایی حوزه علوم انسانی با فناوری، مدل های مناسب ساختاری برای نزدیک شدن به نظام جهانی ایجاد کنند.

راه اندازی استارت آپ

وی با اشاره به این که در غرب شرکت های بزرگ با خلق چرخه آموزش، پژوهش و نوآوری تولید دانش می کنند، افزود: در ایران شرکت های بزرگ و توانمند برای خلق چرخه آموزش، پژوهش و نوآوری و ترکیب آن با چرخه دولت و پژوهشگاه ها وجود ندارد و باتوجه به رشد و ساختار ابنیه مناسب دانشگاه ها در کشور، این کمبود می تواند با دانشگاه ها جبران شود.

فیروزآبادی تاکید کرد: مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علامه طباطبایی با توسعه و تعمیم این واحدها در دانشگاه و پیوند حوزه علوم انسانی و نظام دیجیتال در کشور می تواند این نقش را ایفا کند و امیدوارم سایر دانشگاه های کشور نیز با ورود به این عرصه برای تقویت حوزه های میان رشته‌ای بازیگری داشته باشند.

گفتنی است در حال حاضر واحدهای فناورانه، شتابدهنده و استارتاپ در حوزه های مالی، گردشگری و تولید محتوا (واقعیت افزوده و واقعیت مجازی) در این مرکز به منظور تجاری سازی ایده ها و پژوهش های دانشگاهی جهت برآوردن نیازهای جامعه مشغول فعالیت هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.