راه کارهای زندگی سالم با 5 روش ساده | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

راه کارهای زندگی سالم با 5 روش ساده

راه کارهای زندگی سالم با 5 روش ساده

برخی دستورالعمل های بهداشتی وجود دارند که به نظر درست می‌رسند، مثل ورزش کردن به طور منظم (حتی در خانه)، خواب کافی و نوشیدن آب بیشتر. و چند نکته دیگری وجود دارد که بر خلاف درک سنتی و شهودی ، در عین حال واقعاً موثرند! پنج راه کارهای زندگی سالم زیر را در نظر بگیرید.

ملوکسیکام داروی چیست ؟

چای سبز برای چی خوبه ؟ تاثیر چای سبز که پیش از نوشیدن باید بدانیم

نورتریپتیلین ۲۵ چیست ؟ و چه عوارضی به همراه دارد

راه کارهای زندگی سالم : 1-نوشیدنی گرم بنوشید تا خنک شوید.

بسیاری از ما در ماه های تابستان قهوه یا چای یخ زده استفاده می کنیم ، زیرا که هیچ فردی نمی خواهد گرمای بیشتر را به این وضعیت داغ اضافه کند.

نوشیدنی سرد بدن را از درون خنک می کند. اما نحوه کار بدن انسان دقیقا این نیست. در عوض نوشیدنی گرمی بنوشید تا به بدن خود بگویید که به عرق کردن نیاز دارد. 

 این مکانیزم دفاعی بدن شما در برابر گرمای بیش از حد است ، چون عرق از پوست شما تبخیر می‌شود و شما احساس خنک‌تری می‌کنید. 

راه کارهای زندگی سالم : 2-نوشتن مطالب بهتر از به خاطر سپردن آنهاست

راه کارهای زندگی سالم

این روزها تایپ کردن خیلی رواج دارد ، از نوشتن نامه تا مطالب سر کلاس. اما محققان دانشگاه ایندیانا دریافته اند که اگر مطالب را بنویسید ، احتمالاً می توانید اطلاعات را پردازش و نگهداری کنید. اگرچه تایپ سریع تر است و می تواند مطالب بیشتری را در خود جای دهد ، وقتی با دست می نویسید کمی سرعتتان کم می شود، آگاهانه در مورد تشکیل حروف فکر کنید و مستقیماً به کلمات نوشته شده نگاه می کنید. همه اینها به شکل گیری خاطرات ماندگار اطلاعات ،  کمک می کند. 

راه کارهای زندگی سالم : 3-از صابون ضد باکتری استفاده نکنید تا سالم‌تر باشید

راه کارهای زندگی سالم

واقعا هیچ مدرکی وجود ندارد که استفاده از صابون ضد میکروبی ما را سالم‌تر نگه می‌دارد. به هر حال، برخی از انواع باکتری‌ها برای سلامتی ما بسیار ضروری هستند و این صابون نمی‌تواند بین این دو تمایز قائل شود. به علاوه، همه صابون ها در شستن باکتری‌ها موثر هستند. مطالعات همچنین نشان می‌دهند که قرار گرفتن طولانی‌مدت در معرض ماده شیمیایی تریکوزان که مواد اصلی در صابون ضد باکتری است، ممکن است خطرات سلامتی از جمله مقاومت باکتریایی و اختلال هورمونی را ایجاد کند.

راه کارهای زندگی سالم : 4-بعد از خوردن غذا، دندان‌های خود را مسواک نکنید تا آن‌ها را محکم نگه دارید

راه کارهای زندگی سالم

ما شرطی شده‌ایم که هر گونه ذرات غذایی ماندگار را فورا از بین ببریم تا از دندان‌های مان محافظت کنیم، اما در واقع مسواک زدن بلافاصله بعد از غذا آن‌ها را تضعیف می‌کند. این امر به این دلیل است که خوردن غذاها، به ویژه غذاهایی که اسیدی هستند، مانند گوجه فرنگی ، پرتقال ، قهوه ، چای و نوشابه باعث لکه دار شدن مینای دندان می شوند. مسواک زدن دقیقا بعد از خوردن غذا ، تأثیر اسید بر روی مینای دندان را تسریع می کند و می تواند لایه عاج را در زیر آن از بین ببرد و منجر به مشکلاتی از قبیل حساسیت ، تغییر رنگ و قطع و ترک خوردگی شود. دندانپزشکان توصیه می کنند حداقل 30-60 دقیقه بعد از غذا مسواک بزنید. 

راه کارهای زندگی سالم : 5-قهوه بنوشید تا آرامش بیشتری داشته باشد

راه کارهای زندگی سالم

اخیرا مطالعه انجام‌شده توسط ژاپن نشان داد که افرادی که قبل از اینکه استراحت کنند ،حدود ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین (مقدار ۱ تا ۲ فنجان قهوه)مصرف می‌کنند ، در واقع خیلی بیشتر از آن‌هایی که مصرف نکرده اند ، شاداب ترند. دلیل این کار اینست که هنگامی که کافئین اثر می کند ، چرت 20 دقیقه ای تمام می شود و مغز شما را از آدنوزین شیمیایی ناشی از خستگی پاک می کند. 

خود چرت نیز باعث کاهش آدنوزین می شود ، اما کافئین اثر بیشتری دارد تا چرت کوتاه تری داشته باشید و انرژی بیشتری کسب کنید. این را قبل از اینکه به رختخواب بروید امتحان کنید. 

آیا شما از این استراتژی های غیرمعمول اما موثر آگاهی داشته اید؟ آیا آنها را به کار می گیرید؟ 

این یک تلاش موثر است هنگامی که از مسواک زدن زیاد خلاص می شویم و تشویق می شویم که چرت بزنیم.

منبع hhdresearch

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.