رتبه بندی کشورها از نظر بهداشت ; 8 کشور برتر | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

رتبه بندی کشورها از نظر بهداشت ; 8 کشور برتر

رتبه بندی کشورها از نظر بهداشت

رتبه بندی کشورها از نظر بهداشت : از طرق مختلفی می توان میزان سلامت بهداشتی کشورها را تخمین زد و موسسه ی Legatum در تحقیقی میدانی لیستی از سلامت ترین کشورهای جهان را ارائه نموده.این موسسه با اندازه گیری میزان سلامت ذهنی ، فیزیکی ، زیرساخت های بهداشتی و درمانی این لیست را تهیه نموده. در ادامه به 8 کشور برتر این لیست اشاره خواهیم نمود.

رتبه بندی کشورها از نظر بهداشت

1- لوکزامبورگ

لوکزامبورگ شهری کوچک اما ثروتمند می باشد. کران بالای عمر این در این کشور 82 سال بوده و بیمه ی عمر در این کشور از کیفیتی بالا برخوردار بوده و کاملا رایگان است. برای درمان بیماری های خاص هزینه ی 80 الی 100 درصد هزینه ها توسط دولت پرداخت می گردد. افراد ناتوان ، بچه ها و افراد بیکار تا سن 27 سالگی هیچگونه هزینه ای را جهت درمان پرداخت نخواهند نمود. هزینه بیماری های چشمی و دندانی نیز تا 80 درصد توسط دولت پرداخت خواهند گردید.

رتبه بندی کشورها از نظر بهداشت

2- سنگاپور

کشور سنگاپور دارای کران بالای سن 83.1 سال بوده و تمامی افراد این کشور شامل بیمه ی سلامتی آن بوده و تعرفه های آن برای این افراد بسیار پایین میباشد. دولت این کشور یارانه هایی خاص را برای تامین تمامی مخارج درمانی به شهروندان ارائه می نماید. بیش از 80 درصد هزینه ها در بیمارستان ها و مراکز درمانی توسط سیستم بیمه ی سه لایه ی این کشور تامین می گردد. این سیستم بیمه ی درمانی یکی از پیشرفته ترین سیستم ها بوده و سالانه هزاران نفر در این سیستم سودازا سرمایه گذاری می کنند.

رتبه بندی کشورها از نظر بهداشت

3- سوئیس

کشور کوهستانی سوئیس برای تمامی شهروندان خود در بسیاری از کشورهای دنیا بیمه هایی درمانی فراهم ساخته. هر مرکز درمانی در صورت مراجعه ی یک شهروند سوئیسی موظف است بدون دریافت هزینه ای تمامی کارهای مورد نیاز جهت درمان را انجام دهد. دولت این کشور علاوه بر تامین هزینه های درمان شهروندان داخلی ، تمام هزینه های درمانی شهروندان خود را در خارج از کشور نیز منتقل می گردد.

رتبه بندی کشورها از نظر بهداشت

4- ژاپن

کشور ژاپن بالاترین کران سنی را در میان کشورهای جهان دارد. دولت فدرال این کشور تمامی داروها و غذاها را با بالاترین استاندارد بازرسی می نماید. دولت این کشور با استفاده از 18 درصد حقوق دریافتی اشخاص در تمام عمر ، شهروندان خود را در بیش از نیمی از کشورهای جهان بیمه نموده.

رتبه بندی کشورها از نظر بهداشت

5- هلند

کشور هلند دارای بالاترین میزان سرانه ی مصرف کنندگان کالا و خدمات سلامتی در اروپا با امتیاز 916 از 1000 می باشد. دولت این کشور اولویت های درمانی ، هزینه ها و دسترسی به آن ها به صورت تمام وقت زیر نظر دارد. دولت بخشی از هزینه های درمانی را پرداخت نموده و دیگر هزینه ها را در قالب مالیات با سود بسیار پایین از شهروندان دریافت می نماید. کشور هلند 10.8 درصد بودجه ی سالانه ی خود را صرف مراکز و خدمات درمانی شهروندان می نماید. تمامی شهروندان هلندی و مهاجرین ملزم به ثبت نام در شرکت های خصوص جهت اخذ بیمه می باشند.

رتبه بندی کشورها از نظر بهداشت

6- سوئد

دولت سوئد نقشی اساسی را در ارائه خدمات درمانی بر عهده داشته و مسئول اصلی اجرای قوانین درمانی به بهترین نحو می باشد. دولت مرکزی جهت کنترل این مسئولیت بزرگ مراکزی را در مناطق مهم مسئول اجرا و مدیریت قوانین نموده. هزینه های درمانی در این کشور برای سالمندان و ناتوانان کاملا رایگان می باشد. شعار بیمه ی سلامتی این کشور بر اساس شأن و منزلت ، نیازهای اساسی و هزینه ی بهره وری می باشد. تمامی اشخاص اعم از شناسنامه دار و حتی بدون شناسنامه شمال تمامی تخفیف های بیمه ای در این کشور می باشند.

رتبه بندی کشورها از نظر بهداشت

7- هنگ کنگ

کشور هنگ کنگ دارای سیستم خدمات درمانی خاص و پیچیده ای می باشد. تمامی بخش های درمانی این کشور به صورت کامل رایگان بوده و یا نیاز به پرداخت مبلغی بسیار پایین دارند. تمامی اکثر درمانی برای شهروندان و مهاجران رایگان بوده و برای دیگر افراد خارجی تا حدی پایین بوده که چندان تفاوتی با هزینه ی رایگان ندارد. اما مساله اینجاست که برای اقامت به صورت طولانی مدت نیاز به دریافت نوعی بیمه خواهید بود که کمی قیمتی بوده اما شامل اکثر خدمات درمانی به غیر از دندان پزشکی می باشد.

رتبه بندی کشورها از نظر بهداشت

8- استرالیا

کشور استرالیا تمامی شهروندان و مهاجران مقیم را بیمه می نماید. دولت فدرال این کشور هزینه هایی را به صورت مستقیم و غیر مستقیم در اختیار بخش خدمات درمانی قرار داده تا شامل بیمه های درمانی شود. در این کشور مراکز ایالات وظیفه ی نظارت بر بیمارستان ها ، سرویس های آمبولانس ، دندانپزشکی ها و مراکز روان درمانی را بر عهده دارند. آن ها درآمدهای کسب شده ی خود را به حساب دولت اضافه نموده و در زمان مشخص هزینه های انجام شده را آن حساب کسب نموده و هیچ هزینه ای را از شهروندان دریافت نمی کنند.

نظرات بسته شده است.