رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر

رشد مجدد دندان : دندانپزشکان طی سالها انواع و اقسام روش ها را برای اصلاح و ترمیم دندان های پوسیده ، تخریب شده  و بدشکل به کار گرفته اند. اعصاب را می توان از دندان‌های مرده برداشت و دندان‌های شکسته را پوشانده یا تاج گذاری کرد. 

درزگیرها و فلوراید مناطقی که هنگام مسواک زدن قابل دسترسی نیستند را برابر ایجاد حفره یا پوسیدگی دندان محافظت می کنند. 

بله ، موارد زیادی وجود دارد که دندانپزشک می تواند انجام دهد تا دندان های شما خوب به نظر برسند و احساس خوبی داشته باشید.  اما تقریباً هر درمان متکی به ورود یک ماده خارجی به دهان شماست. انتظار نمی‌رود که دندان جدید رشد کند، اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ممکن است چنین باشد. 

ما به شما راجع به برخی تحولات جالب در رابطه با “دندان” و سلامت دهان سخن می گویم.از راهکارهایی برای تقویت استحکام دندان هایی که دارید ، تا امکان رشد مجدد دندان کامل . در اینجا روش هایی ذکر شده که دندان آسیب دیده می توانند دوباره رشد کند. 

ملوکسیکام داروی چیست ؟

چای سبز برای چی خوبه ؟ تاثیر چای سبز که پیش از نوشیدن باید بدانیم

نورتریپتیلین ۲۵ چیست ؟ و چه عوارضی به همراه دارد

رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر

1-از خمیردندان های مخصوص استفاده کنید

رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر
رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر

 

اول ، برخی از اخبار بد. در حال حاضر هیچ راهی برای تنظیم مجدد مینای دندان فرسوده وجود ندارد. مینا ماده ای است که قسمت بیرونی دندان های شما را پوشانده و سخت ترین ماده در بدن انسان است. اما می‌تواند در طول زمان فرسوده شود. مسواک زدن و مصرف غذاهای اسیدی دو عامل رایج در فرسایش مینا هستند. ولی به تدریج. با این حال زمانی که مینای دندانتان را از دست دادید می توانید از پوشش محافظ دندان‌های خود مراقبت و از پوسیدگی آن جلوگیری کنید. 

چندین برند خمیر دندان برای محافظت در برابر فرسایش اسیدی و تقویت مینای موجود طراحی شده‌اند. آنها کلسیم و فسفات را با فشار داخل دندانتان می کنند و از یک فلوراید خوب قدیمی هم کمک می گیرند.  اسید رژیم غذایی این عناصر تقویت کننده را بیرون می کشد ، اما فلوراید قادر است آنها را از بزاق ما بازگرداند و آنها را به دندان بازگرداند. 

 

2-پوست تخم مرغ بخورید

رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر
رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر

 

از برخی خمیر دندان های فانتزی اجتناب کنید و با خوردن پوسته های تخم مرغ از مینای دندان محافظت کنید. آخرین چیزی که بررسی کردیم، این است که پوسته تخم‌مرغ در واقع به عنوان خوراکی تلقی نمی‌شد.

 اما مشخص شد که آن‌ها ترکیب مشابهی با دندان، از جمله مقدار زیادی کلسیم دارند. بسیاری از مردم پس از اتخاذ یک برنامه روتین که شامل خوردن حداقل یک پوسته تخم‌مرغ در روز می‌شود، نتایج فوق‌العاده‌ای را گزارش می‌دهند. 

شما باید پوسته های تخم مرغ خود را خیلی کم جوشانده و مطمئن شوید که خوردن آنها بی خطر است و سپس آنها را در یک اجاق گرم کاملاً خشک کنید. در نهایت، آن‌ها را به خوبی آسیاب کنید تا پودر شود و از لبه‌های تیز آن جلوگیری کنید. پودر را در هر چیزی که فکر می‌کنید به شما کمک می‌کند، بپاشید. 

 

3-دارو مصرف کنید

رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر 1
رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر

 

دندانپزشکان واقعاً از احتمال استفاده از دارو در خمیر دندان برای تحریک سلولهای بنیادی برای رشد بیشتر عاج ، که همان بافت استخوانی زیر مینای دندان شما است ، واقعاً هیجان زده هستند. 

یک داروی آزمایشی به نام Tideglusib دارای یک نام واقعا احمقانه است اما پتانسیل زیادی برای انجام این کار دارد. در حال حاضر در آزمایشات مربوط به استفاده بیماران آلزایمر ، FDA می تواند نشانه های اضافی برای استفاده از دندان را سریعاً ردیابی کند. 

در حال حاضر ، هنگامی که دندانپزشک حفره ای پیدا می کند ، مواد پوسیده شده را تمیز می کند و سپس کل حفره را با ماده ای به نام آمالگام پر می کند.  این یک راه حل به اندازه کافی خوب است به جز اینکه پر کردن بعضی اوقات ممکن است از بین برود ، و آمالگام حاوی مقادیر کمی جیوه مضر باشد. 

در حالی که از Tideglusib استفاده می کنید ، لازم نیست که قسمت پوسیده شده دندان شما حفر شود ، سپس دندان می‌تواند خود سوراخ را به گونه‌ای ببندد که به جای چسبیدن به داخل، با دندان کاملا ترکیب شود. 

 

4-تکنولوژی لیزر

رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر 5
رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر

 

دانشمندان دانشگاه بوفالو در نیویورک تصور می کنند که لیزرها نیز می توانند به رشد مجدد عاج کمک کنند. آنها دریافتند که تابش نور لیزر کم مصرف در حفره ذکر شده نیز ممکن است سلولهای بنیادی را تحریک کند تا دوباره تولید عاج کنند.  درك نحوه تحريك سلول هاي بنيادي ، یک نعمت بزرگ با بسیاری از کاربردهای بالقوه سلامت است. 

این روش لیزری دندان به احتمال زیاد نیاز دندان‌های مرده را از بین نمی‌برد تا یک کانال ریشه‌ای را تحت پوشش قرار دهد و با یک تاج پوشش داده شود. اما وجود عاج جدید باعث تقویت دندان باقی مانده و به عمر زیاد تاج نصب شده می شود. معمولا فشار گاز گرفتن و جویدن غذا چسبی که تاج را در جای خود نگه می‌دارد، را تضعیف می‌کند ، بنابراین باید هر چند وقت یک‌بار تعویض شود. 

 

5-تکنولوژی امواج فراصوت

رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر 6
رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر

 

بریس ها(سیم دندان) ،استاندارد طلائی هستند که می توانند لبخند کاملاً مطلوبی را که همه ما می خواهیم ایجاد کنند ، اما در واقع آنها می توانند آسیب زیادی به دندان ها وارد کنند. یکی از مشکلات به نام ریشه دندانی گفته می شود که شامل تجزیه ساختار ریشه است. محدودیت زمانی بریس ها می‌تواند فرسوده شدن را محدود می‌کند. (دیگر عوامل اختلال ریشه‌ای، اختلالات هورمونی، ضربه روحی و سفید کردن بیش از حد هستند.) 

با این حال ، یک تیم از محققان کانادایی یک سیستم فراصوت با شدت پایین طراحی کرده‌است که روی تراشه کوچکی قرار دارد که می تواند به یک براکت ارتودنسی یا تاج قابل جابجایی پلاستیک متصل شود. امواج اولتراسوند برای خنثی کردن روند تحریک کار می کنند و امکان استفاده طولانی تر از بریس یا بهبودی برای افرادی که در معرض خطر از دست دادن دندان در معرض بیماری هستند ،فراهم می شود. محصول LIPUS آماده بازار، برای سال 2020 ارائه می شود. 

 

6-استفاده از مواد بیولوژیکی

رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر 7
رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر

 

دانشمندان دانشگاه كينكی در ژاپن در تلاشند تا هیدروکسی آپاتیت را تطبیق دهند ، این ماده بیولوژیکی است که مینای دندان را تشکیل می دهد ، یک غشا نازکی است که می تواند به عنوان یک جایگزین مینای طبیعی استفاده شود. مشکل این است که در حال حاضر، این مواد تنها در اطراف دندان پیچیده شده و با گذشت زمان شل یا خارج می شوند. 

محققان دندانپزشکی به دنبال راهی برای مهار بالقوه فناوری نانو برای رشد کریستالهای هیدروکسی آپاتیت به طور مستقیم در قسمت بیرونی دندانها هستند.

 

7-رشد یک دندان بی نقص

رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر 8
رشد مجدد دندان هایتان با هفت روش موثر

 

این 7 روش رشد مجدد دندان ممکن است هدف نهایی دانش در حوزه دندان‌پزشکی باشد که یک دندان از دست رفته رشد کند. این کار قبلا در موش‌ها انجام شده‌است اما آنچه که باید در انسان‌ها انجام شود مملو از مسائل اخلاقی و قانونی است.  اصولاً این روند شامل ایجاد پریموریم دندان است که در مراحل اولیه رشد یک دندان است. پس از ساخت در آزمایشگاه ، پس از آن پریموریم در فك قرار می گیرد جایی که دندان از بین رفته است. 

مسئله این است که دانشمندان برای ساختن پریمریمیوم باید سلولهای بنیادی را از جنین انسان برداشت کنند. سلول های بنیادی جنینی تنها سلول هایی هستند که می توانند دندان ایجاد کنند. همانطور که دربزرگسالان ، این سلول ها از دست نمی رود. 

این کار برخلاف قانون (که بر خلاف اصول اخلاقی است)برای برداشت سلول‌های بنیادی از جنین است، بنابراین توسعه این فناوری به روندی نیاز دارد که به هیچ وجه جنین درگیر نشود. نگران این مسئله نباشید اما مطمئن باشید که دانشمندان این مشکل را حل می کنند. 

با این حال، این ۷ روش مراقبت از دندان‌پزشکی در حال تغییر روشی هستند که ما در مورد دندان خود به کار می گیریم. محققان به جای اینکه فقط بپذیرند که دندان ها به شکل طبیعی خود قابل تعویض نیستند ، در مورد آنچه این امکان را در حیوانات دیگر امکان پذیر می کند ، تحقیق می کنند، مانند کوسه ها و تمساح ها ، و به دنبال یافتن مکانیسم مشابه در انسان هستند.

باید بگوییم ، ما کاملاً به دنبال چیزی هستیم که در دندانپزشکی زیان کمتری داشته باشد.

 

منبع heartyaging

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.