روش تشخیص الماس اصل از تقلبی | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

روش تشخیص الماس اصل از تقلبی

روش تشخیص الماس اصل از تقلبی

شما یک جواهر دارید و نمی دانید که آیا الماس اصل است یا خیر؟ بهترین کار این است که آن را نزد جواهر فروش مورد اعتماد ببرید ام اگر چنین امکانی فراهم نبود ، در مقاله ارائه شده، توضیح خواهیم داد که چگونه الماس اصل را از تقلبی  تشخیص دهیم. با یاد گرفتن این نکات ساده، شما خواهید فهمید که آیا الماس درخشانتان اصل است یا تقلبی .

به ترتیب این مراحل عمل نمایید.

۱.بازتاب

الماس اصل از تقلبی
الماس اصل از تقلبی

گام اول برای شناخت الماس اصل این است که به دقت به الماس نگاه کنید. الماس اصل همانند بسیاری از سنگ‌های قیمتی دیگر دارای یک درخشش خاصی می باشد. باید دقت کنید که این درخشش و انعکاس‌ها بازتابی از رنگ خاکستری داشته باشند، اگرچه برخی دیگر از رنگ‌ها نیز قابل مشاهده هستند. اگر توانستید این بازتاب از رنگ خاکستری را مشاهده نمایید ، بیشتر احتمال دارد که یک الماس واقعی داشته  باشید، مگر اینکه انعکاس رنگ هایی جز سفید و خاکستری بیشتر باشد. اگر آن بیش از حد براق و رنگارنگ باشد ممکن است جعلی باشد، پس توجه کنید!

۲. خواندن

الماس اصل از تقلبی
الماس اصل از تقلبی

این ترفند می تواند به طرز شگفت انگیزی کار کند. الماس را بر روی یک قطعه کاغذ  نوشته شده مانند بخشی از یک کتاب یا یک روزنامه قرار دهید. اگر شما می توانید متن را به وضوح از طریق الماس خود را بخوانید، قادر به تعیین اعتبار الماس خواهید بود!  اگر شما می توانید به وضوح متن را بخوانید، الماس جعلی است، اگر نه، شما احتمالا صاحب یک الماس اصل هستید.

الماس اصل از تقلبی
الماس اصل از تقلبی

بخارهایی که توسط هوا پخش می شود، یک دلیل  خوب است تا بدانید الماس شما واقعی است. نفس عمیقی بر روی آن بکشید اگر این خروج هوا بر روی سنگ برای چند لحظه قبل از تبخیر باقی بماند، الماس جعلی خواهد بود. اگر اصلی بود، بخار نفس شما روی آن باقی نخواهد ماند.

۴.آب

الماس اصل از تقلبی
الماس اصل از تقلبی

آخرین ترفند برای شناختن اینکه آیا الماس واقعی است  یا خیر، با استفاده از آب می باشد. وزن سنگ بسیار مهم است، زیرا اگر الماس واقعی باشد، فورا در آب فرو می رود. اگر جعلی باشد، وزن  کمتری داشته باشد بر روی آب شناور خواهد ماند.

حواستان باشد که اگر الماس به یک حلقه یا جواهر دیگری متصل می باشد ، باید بررسی شود که آیا قطعه ی دیگری  که به آن متصل است نیز از موادی با کیفیت خوب ساخته شده است یا خیر، چرا که الماس ها همیشه با مواد گران قیمتی  مانند طلا، نقره و حتی پلاتین به کار می روند.

تشخیص طلا از بدل با لوازم ساده موجود در خانه

روش تشخیص یوروی تقلبی و اصلی

اگر با انجام تمام این ترفندها نتوانستید اصل یا  تقلبی بودن الماس را تشخیص دهید، یک حرفه ای را ببینید و از جعلی یا اصلی بودن جواهر خود اطمینان یابید.

نظرات بسته شده است.