ریکاوری حافظه داخلی گوشی اندروید به ساده ترین روش | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

ریکاوری حافظه داخلی گوشی اندروید به ساده ترین روش

ریکاوری حافظه داخلی گوشی اندروید به ساده ترین روش

این اتفاقی بوده که برای همه ی ما افتاده و به صورت تصادفی عکس ، فایل یا ویدیو خاصی را پاک کرده ایم. اما پیش از اینکه از بازیابی اطلاعات از دست رفته ناامید شده و با آنها وداع کنید ، باید بدانید که این امکان را خواهید داشت تا آنها را بازگردانید. در ادامه ی این مقاله به چگونگی ریکاوری حافظه داخلی گوشی به ساده ترین روش اشاره خواهیم داشت.

آموزش تصویری تغییر رمز عبور توییتر و احراز هویت دو مرحله

دارک وب چیست و چگونه می توان به آن دسترسی پیدا کرد؟

پیش از اینکه استرس بگیرید نخستین کاری که باید بکنید این است که در حافظه ی ابر افزاری گوگل به صورت آنلاین به دنبال اطلاعات پاک شده بگردید و اگر آنجا نبودند بهترین کار این است که اینترنت گوشی را خاموش کرده تا هیچ آپدیتی روی سیستم عامل و حافظه ی آن اعمال نشود ، زیرا اگر این اتفاق بیفتد دیگر قادر به بازیابی اطلاعات خود نخواهید بود.

بهترین روش بازیابی اطلاعات ذخیره شده بر روی کارت حافظه ی microSD این است که از یک برنامه ی کامپیوتری استفاده نمایید. برنامه های زیادی به صورت آنلاین وجود دارند که میزان موفقیت شما در استفاده از هر یک از آنها می تواند متغیر باشد. برنامه ی پیشنهادی ما Recuva بوده که امتیاز بالایی داشته و بسیاری توانسته اند اطلاعات خود را توسط آن بازیابی کنند. این برنامه رایگان بوده اما یک نسخه ی پولی هم دارد.

ریکاوری حافظه داخلی گوشی
ریکاوری حافظه داخلی گوشی

ابتدا باید کارت حافظه ی microSD را به کامپیوتر و یا لپ تاپ متصل کنید. پس از اتصال برنامه ی Recuva را اجرا کنید. از منویی که در این برنامه قرار داده شده می توانید به سادگی تشخیص دهید که چه کاری را باید انجام دهید. در ابتدا برنامه از شما میپرسد که به دنبال بازیابی چه نوع فایلی هستید. سپس از شما میپرسد که اطلاعات پیشتر کجا ذخیره شده بوده. در این مرحله باید کارت microSD خود را انتخاب نمایید. برنامه به صورت خودکار به دنبال اطلاعات شما خواهد گشت و آنها را پیدا خواهد کرد اما پیش از خوشحال شدن فایل را اجرا کرده تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. زیرا در بسیاری از مواقع فایل های پاک شده آسیب می بینند.

باید به این مساله نیز اشاره کنیم که برنامه ی Recuva نمی تواند گوشی های اندرویدی را به عنوان یک حافظه ی مجزا تشخیص دهد. از این رو اگر بخواهید توسط این برنامه اطلاعات پاک شده از حافظه ی داخلی آن بازیابی کنید به بن بست می خورید و به راه حل دیگری نیاز خواهید داشت. البته روش دیگری هم برای استفاده از Recuva هست اما پیشر باید برای ریکاوری حافظه داخلی گوشی اندروید گوشی خود را روت کنید که ریسک بالایی دارد.

شما هیچ وقت نمی دانید که چه اتفاقی قرار است برای گوشی هوشمند شما بیفتد از این رو تهیه ی نسخه ی پشتیبان از اطلاعات حساس می تواند به شما کمک بسزایی در حفظ آنها کند. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. ساده ترین روش این است که یک کپی از اطلاعات خود در لپ تاپ و هارد اکسترنال داشته باشید.

منبع androidpit

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.