5 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

5 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی

زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی

زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی : اگر در یک پروژه هوش مصنوعی جدید کار می کنند و هنوز تصمیم نگرفته اید که کدام زبان برنامه نویسی را برای آن بکار برید ، به شما  خواهیم گفت . هوش مصنوعی شاخه ای از مهندسی است که اساسا برای ساخت کامپیوترهایی بکار می رود که می توانند هوشمندانه فکر کنند، به همان شیوه ای که انسان ها اینکار را انجام می دهند. در اینجا زبان های سطح بالایی معرفی می شوند که جهت ساخت پروژه های AI بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند:

با ما همراه باشید تا 5 تا از بهترین زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی را به شما معرفی نماییم:

1-زبان برنامه نویسی پایتون (Python)

پایتون به دلیل سادگی در صدر فهرست بهترین زبان برنامه نویسی هوش مصنوعی قرار دارد.

توسعه در زبان پایتون بسیار ساده است و به سادگی می توانید آن را فراگرفته و بسیاری از الگوریتم های هوش مصنوعی را در آن به راحتی اجرا کنید

پایتون زمان به نسبت کوتاهتری جهت یادگیری در مقایسه با زبان های دیگری همانند Java، C ++ و Ruby از شما می گیرد. همچنین پایتون از برنامه نویسی شی گرایی ، تابعی و استور پروسیجر به خوبی حمایت میکند.

در پایتون تعداد زیادی کتابخانه وجود دارد که وظایف را ساده تر می کنند؛ به عنوان مثال: Numpy که یک کتابخانه برای پایتون است که به ما کمک می کند تا بسیاری از محاسبات علمی را حل کنیم. همچنین، کتابخانه Pybrain که برای استفاده از یادگیری ماشین در Python بسیار کاربرد دارد.

هوش مصنوعی سامسونگ با یک عکس از شما یک ویدئو از شما می سازد

یادگیری عمیق Deep Learning در هوش مصنوعی چیست؟

زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی

2-زبان برنامه نویسی R

زبان R  یکی از موثر ترین زبان ها و محیط ها جهت تجزیه ، تحلیل و کار با داده ها برای اهداف آماری می باشد. با استفاده از  R، می توانیم طرح های توجیهی که شامل نمادها و فرمول های ریاضی است تهیه نماییم. به غیر از ویژگی های عمومی زبان های برنامه نویسی ،R  شامل مجموعه های متعددی از جمله RODBC، Gmodels، Class و Tm است که در زمینه یادگیری ماشین بکار می روند. این بسته ها اجرای الگوریتم های یادگیری ماشین را برای رفع مشکلات مربوط به کسب و کار آسان می کنند.

زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی

3-زبان برنامه نویسی لیپس (Lips)

Lisp یکی از قدیمی ترین و مناسب ترین زبان ها برای توسعه در AI است. این زبان برنامه نویسی توسط جان مک کارتی، پدر هوش مصنوعی در سال 1958 اختراع شد. Lisp به طور موثری توانایی پردازش اطلاعات نمادین را داشته و با قابلیت های عالی نمونه سازی ، ایجاد پویای اشیاء جدید و زباله زدایی خودکار شناخته شده است. چرخه توسعه آن امکان تعاملی عبارات و تجمع توابع یا فایل را در حالی که برنامه هنوز در حال اجرا است، فراهم می سازد. در طی سالها پیشرفت، بسیاری از این ویژگی ها به زبان های مختلفی مهاجرت کرده و بنابراین منحصر به فرد بودن Lisp را تحت تاثیر قرار داده است.

زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی

4-زبان برنامه نویسی پرولگ (Prolog)

زمانی که در مورد توسعه در AI صحبت میکنیم ، این زبان برنامه نویسی در کنار Lips قرار میگیرد ؛ ویژگی های ارائه شده در آن عبارتند از تطبیق الگوی کارایی، ساختار داده های درختی و زباله زدایی خودکار ، که همه این ویژگی ها یک چارچوب برنامه نویسی شگفت انگیز قدرتمند و انعطاف پذیری را ارائه می دهند.  Prolog به طور گسترده ای برای کار بر روی پروژه های پزشکی و همچنین جهت طراحی سیستم های متخصص هوش مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.

زبان های برنامه نویسی هوش مصنوعی

5-جاوا (Java)

جاوا نیز می تواند به عنوان یک انتخاب خوب برای توسعه AI در نظر گرفته شود. هوش مصنوعی با الگوریتم های جستجو، شبکه های عصبی مصنوعی و برنامه نویسی ژنتیکی ارتباط دارد. جاوا مزایای بسیاری دارد: از جمله استفاده آسان، سهولت اشکال زدایی، سرویسهای پکیجی و امکان هموار کردن کار با پروژه هایی در مقیاس گسترده ،نمایش گرافیکی داده ها و تعامل بهتر با کاربر . همچنین این زبان دارای ترکیبی از Swing  و SWT  (ابزارک استاندارد ویجت) است که این ابزار گرافیک ایجاد کرده و رابط کاربری را جذاب و پخته تر می نماید.

منبع geeksforgeeks

نظرات بسته شده است.