زندگی ثروتمندان جهان , داشتن زندگی , خواب ، خوراک و بدنی سالم | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

زندگی ثروتمندان جهان , داشتن زندگی , خواب ، خوراک و بدنی سالم

زندگی ثروتمندان جهان

زندگی ثروتمندان جهان

زندگی ثروتمندان جهان : بی تردید اشخاصی که در Silicon Valley زندگی می کنند ، زندگی های خاصی دارند. اشخاصی مانند ایلان ماسک ، مارک زاکربرگ و جف بزوس روش های خاص خود را در زندگی های خود استفاده کرده تا علاوه بر مدیریت شرکت های عظیم چند میلیارد دلاری بتوانند از نظر ذهنی و جسمی خود را سالم و آماده نگه دارند. یکی از این افراد یعنی رئیس توییتر آقای جک دورسی روش زندگی خود را به عنوان نمونه ای از چگونه زندگی کردن برای استفاده دیگران به اشتراک گذاشته.

10 تا از ثروتمندترین زنان جهان

روش های خورد و خوراک ، استراحت و میزان تمرین های ورزشی هر یک از مدیران شرکت های فناوری دارای سطح خاصی می باشد. دورسی کار سختی را پیش گرفته و تنها یک مرتبه در روز غذا خورده و در آخر هفته ها هیچ وعده ی غذایی کاملی را نمی خورد. بیل گیتس و جف بزوس گفته اند که بهتر است ظرف ها را خودتان شسته ، خشک کرده و در سر جای خود قرار دهید.

زندگی ثروتمندان جهان : جک دورسی دارای عجیب ترین سبک زندگی در میان افراد شاخص در Silicon Valley

زندگی-ثروتمندان-جهان-1
زندگی ثروتمندان جهان

مدیرعامل توییتر به طور معمول در مورد سبک زندگی عجیب و عادات غیر عادی خود حرف می زند که بسیاری را به تعجب واداشته و بسیاری نیز آن را مورد انتقاد قرار داده اند ، رفتاری که به گفته ی نویسنده ی نیویورک تایمز یک “فرقه ی شخصی” می باشد.

زندگی ثروتمندان جهان
زندگی ثروتمندان جهان

دورسی تنها یک مرتبه در هفته غذایی کامل خورده و در طول هفته نیز از خوردن تا جای ممکن اجتناب می کند و فقط به طور مشخص یکشنبه بعد از ظهر یک وعده ی کامل می خورد که حتی یک انسان نابالغ هم می تواند بفهمد که رژیم غذایی ناسالم است. این شیوه ی غذا خوردن و تبلیغ کردن در مورد او دورسی را به دردسر انداخته و اتهاماتی در مورد تبلیغ زندگی ناسالم برای دیگران نیز به او زده شده. دورسی پیشتر از روش های تغذیه ی دوران پارینه سنگی و گیاه خواری نیز استفاده نموده.

او صبح ها را با نوشیدن “آبمیوه ی نمکی” آغاز می کند

زندگی ثروتمندان جهان
زندگی ثروتمندان جهان

این آبمیوه ترکیبی از آب ، آب لیمو و نمک بوده که در تمامی دفاتر توییتر در نقاط مختلف جهان نیز وجود دارد.

زندگی ثروتمندان جهان
زندگی ثروتمندان جهان

او با استفاده از داروهای مکمل و ویتامین نیازهای بدن خود را برطرف می کند. او گفته تنها چیزهایی در طول روز مصرف کرده چندین نوع مولتی ویتامین ، ویتامین C و باز هم ویتامین C می باشد. دورسی به طور معمول به حمام ها یخی و سوناهای می رود.

دورسی علاقه دارد پس از سونا بلافاصله به حمام یخ برود. او این کار را از سال 2016 به صورت مرتب انجام داده و پس از 15 دقیقه ماندن در سونا به حمام یخی رفته و سه دقیقه در آنجا می ماند. او
این کار را سه مرتبه در روز انجام میدهد. پس از انجام این کار با استفاده از برنامه ی تندرستی Seven به مدت هفت دقیقه بر روی دوچرخه ی تمرین خود به تمرین می پردازد. او در مورد تمرین کردن گفته :” من مربی برای تمرین ندارم و به بدنسازی هم نمی روم.”

زندگی ثروتمندان جهان
زندگی ثروتمندان جهان

دورسی استاد مدیتیشن و یوگا بوده و از سال 2016 همیشه ساعت 5 صبح بیدار شده و به انجام مدیتیشن می پردازد.

زندگی ثروتمندان جهان
زندگی ثروتمندان جهان

او در سال 2018 در حساب توییتر خود گفته که به یک تور فشرده و 10 روزه ی مدیتیشن ویپاسانا رفته و تنها مدتی کوتاه پس از آن در یک توییت یک مرکز مدیتیشن در میانمار را مورد نقد قرار داده که با واکنش های تندی روبرو شده.

ایلان ماسک هر روز ساعت 7 صبح از خواب بیدار می شود

زندگی ثروتمندان جهان
زندگی ثروتمندان جهان

کارمندان شرکت های تسلا ، SpaceX و بورینگ همگی باید از ساعت 7 صبح الی 1 بامداد کار کرده و 6 ساعت خواب داشته باشند. روند و روش استفاده ی خواب ایلان ماسک بارهای و بارها در سال 2018 مورد بحث قرار گرفت.

زندگی ثروتمندان جهان
زندگی ثروتمندان جهان

ماسک در مصاحبه ای گفته که مشکل بیش فعالی داشته و برای خوابیدن باید از نوعی قرص خواب آور به نام Ambien استفاده کند. او گفته به قدری به این قرص وابسته شده که بجای واژه ی Sleep یا خوابیدن از واژه ی Ambien استفاده می کند.

زندگی ثروتمندان جهان
زندگی ثروتمندان جهان

ایلان ماسک به طور معمول صبحانه نخورده زیرا اعتقاد دارد که وقت گیر است. او در سال 2014 گفت که نوشیدنی مورد علاقه اش کوکا رژیمی است.

او در مورد این نوشیدنی گفته: ” هیچگاه از نوشیدنش سیر نمی شوید ” او به نیویورک تایمز گفته که روزی هشت عدد از این نوشابه ها را مصرف می کند و قصد دارد تا تعداد آن را تا جای ممکن کم کند.” جهت مدیریت قلمرو چندین میلیارد دلاری خود ، ایلان ماسک زمان های استراحت خود را در چندین 5 دقیقه تقسیم کرده ، کاری که بیل گیتس نیز برای استراحت کردن در طول روز انجام میدهد.

این نوع استراحت عجیب به ماسک و گیتس این اجازه را داده داده تا از زمان خود برای مدیریت بیشترین بهره را برده و دقت بالایی نیز داشته باشند. او در ادامه ی سخنان خود گفته هفته ای دو روز به بدنسازی رفته تا همیشه بدنی آماده داشته و اضافه وزن پیدا نکند.

ایلان ماسک علاقه ای عجیب به بازی های ویدیویی سبک تیراندازی اول شخص بخصوص Overwatch داشته ، به میزانی که باری کم کردن ساعات بازی نیاز به دکتر روانشناس پیدا کرده.

شخصیت مورد علاقه ی ماسک در بازی Overwatch سرباز 76 بوده که از او به عنوان شخصیتی دیجیتالی خود یاد کرده. این شخصیت در بازی در واقع شخصیتی منفور بوده و دلیل عجیب بودن این انتخاب نیز این است. او نیمه ی تاریک خود را در این شخصیت پیدا کرده.

تیم کوک یکی از افراد مقیم سیلیکون ولی بوده وابستگی عجیبی به ورزش دارد.

رئیس شرکت اپل همه روزه ساعت 5 صبح به باشگاه بدنسازی مخصوص خود رفته و علاقه ای بارز به آمادگی جسمانی دارد. علاوه براین ، او علاقه ای خاص به بودن در طبیعت و ماجراجویی در جنگل و فضای باز دارد. او همه روزه پیش از ساعت 4 صبح از خواب بیدار می شود.

نخستین کاری که در روز انجام میدهد خواندن نظرات و ایمیل ها بوده و در این باره گفته : ” نظرات دیگران برای ما بسیار اهمیت داشته و علاقه داریم بدانیم که دیگران درمورد ما چه فکری می کنند.” او علاقه به داشتن 7 ساعت خواب دارد که با زمان بیدار شدن غیر معمول ، زمان خواب غیر معمولی دارد.

 

او اگر بخواهد که ساعت 4 صبح بیدار شود باید 8:45 دقیقه خواب باشد که برای بسیاری نشدنی است.

اما جف بزوس یکی از خواب دوست ترین افراد شاخص مقیم سیلیکون ولی بوده و همیشه ساعت 8 صبح از خواب بیدار می شود. یکی از اولویت های بزوس داشتن میزان خواب دقیق 8 ساعت بوده و همیشه از ملاقات های اول صبح اجتناب می کند. بزوس علاقه ای عجیب به خوردن غذاهای غیر معمول دارد.

بزوس علاقه به خوردن غذای های عجیب غریب دارد که در سیلیکون ولی زبانزد است. عکسی که مشاهده می کنید در باشگاه Explorers گرفته شده که بزوس در حال خوردن یک ایگوانا بوده که پس از آن سفارش داده تا برایش یک هشت پا با سیب زمینی ، بیکن با ماست و سیر تازه همراه با تخم مرغ بیاورند. او هر شب تمامی ظرف ها را شسته ، خشک کرده و در سر جای خودشان می گذارد.

او در سال 2014 به خبرنگار Business insider گفته که این کار جذاب ترین کاری است که می تواند به بهترین نحو انجام دهد. در مورد نحوه ی تمرین بزوس اطلاعی در دست نیست اما زمانی که در زمان صبح در حال رفتن به کنفرانس Sun Valley بوده بدن عضلانی او کاملا قابل مشاهده بوده.

این عکس از بدن عضلانی و آماده ی او به عنوان swole Bezos شناخته شده که بادیگارد مخصوص او می باشد.

زاکربرگ نیز ساعت 8 از خواب بیدار می شود. او به خبرنگار جری سینفیلد گفته که نخستین کاری که پس از بیدار شدن انجام می دهد چک کردن گوشی است. او یک جعبه ی سفید رنگ در اتاق خواب خود قرار داده تا به بیخوابی همسرش پریسیلا کمک کند.

این جعبه در بین ساعات 6 و 7 صبح نوری کم را از خود منتشر کرده که در صورت بیدار شدن هر یک از آنها مشخص کند که ساعتی مناسب برای بیدار شدن و آماده کردن بچه ها می باشد. او در جواب به آرنولد شوارتزنگر گفته که هفته ای سه مرتبه به انجام تمرین های ورزشی می پردازد.

شوارتزنگر زمانی که دیده او در جلسه حضور نداشته و در حال پاسخ دادن به سوالات بوده متوجه شده که مارک چگونه به تمرین کردن می پردازد. او در حین تمرین به سوالات پاسخ میداده. او گفته که علاقه دارد که سگ خود را که Beast نام دارد در حین تمرین با خود ببرد.

سگ زاکربرگ از نژاد شیپداگ مجاری بوده و او گفته خیلی بامزه است زمانی که در حال دویدن او را ببینید. مثل اینکه یک گلوله ی پشمی در حال دویدن باشد. زاکربرگ یک تیم 12 نفره را مسئول چک کردن صفحات شخصیش کرده.

در وب سایت Verge در سال 2017 گفته شد که او یک تیم 12 نفره را مسئول جلوگیری از تولید اسپم در صفحات شخصی کرده و یک تیم دیگر را نیز مسئول کرده تا محتوای آن را تامین کنند. او برای اینکه افکارش در صبح مختل نشود از یک لباس تعیین شده یعنی تیشرت خاکستری ، شلوار جین و کفش های اسنیکر استفاده می کند.

او گفته :” من نمی خواهم دهنم را به غیر از کارم درگیر چیز دیگری کرده و در عین حال طوری که می خواهم زندگی کنم ، ساده و بی دردسر. او گفته که چندین تی شرت خاکستری رنگ را همیشه آماده داشته تا دچار مشکل نشود.”

با توجه به مساله ای که جک دورسی گفته ، زاکربرگ علاقه به خوردن گوشت بز داشته که اینقدر این کار را انجام داده که سلامتی خود را به خطر انداخته.

زاکربرگ در سال 2011 عکسی ار در صفحه اش منتشر کرده که یک خوک و بز را کشته ، قصابی کرده و سپس کباب کرده و این در حالی بوده که دورسی تنها به خوردن سالاد بسنده کرده. اما تمایلات بیل گیتس نسبت به دیگر رقبا در سیلیکون ولی عادی تر می باشد.

مدیر مایکروسافت در وب سایت Reddit AMA گفته که غذای مورد علاقه اش چیزبرگر می باشد. بر اساس گفته های همسر بیل ، ملیندا ، او به طور معمول صبحانه نمی خورد.

هرچند او در دبیرستان Betsy Lane به دانش آموزان گفته که صبحانه ی مورد علاقه اش غلات نارگیل و شکلات با شیر می باشد. او علاقه ی زیادی به خوردن شیرینی دارد.

این مرد میلیاردر زمانی که با وارن بافت به یک آبنبات فروشی رفته گفته که آبنبات مورد علاقه اش بادام زمینی بوده و او این تور را با نوشیدن یک کولا به پایان رسانده. علاوه بر این ، او به Reddit گفته که علاقه به بازی تنیس دارد.

بیل گیتس گفته که ورزش مورد علاقه اش تنیس است. گیتس در سال 2001 با جف بزوس تنیس بازی می کرده.

بیل و جف در یک مسابقه ی خیریه با یکدیگر مسابقه داده اند که در دو بازی پیاپی گیتس توانسته بزوس را شکست دهد. گیتس مانند بزوس علاقه به شستن و خشک کردن ظروف دارد.

او به وب سایت Reddit AMA گفته که هر شب به شستن ظرف ها می پردازد. او گفته که در خانه ی ما همیشه همه علاقه به شستن ظرف ها دارند اما او بدون مشورت شروع به شستن آن ها می کند. گیتس مطمئن میشود که میزان خواب مفید داشته باشد.

او در سال 1990 به سیاتل تایمز گفته که روزانه به 7 ساعت خواب نیاز دارد. ساندار پیچای رئیس شرکت گوگل گفته که همیشه بین ساعت های 6:30 الی 7 از خواب بیدار می شود.

مدیر شرکت گوگل در سال 2016 به Recode گفته که هر روز صبح یک نسخه ی فیزیکی از وال استریت ژورنال را مطالعه می کند. او گفته که صبح ها نیاز به نوشیدن چای داشته زیرا گیاهخوار بوده و بدن او باید پروتئین مورد نیاز را از املتی که اول صبح می خورد تامین کند.

او به recode گفته که انسان سحرخیزی نبوده و باید برای هوشیار شدن یک فنجان چای را در حین مطالعه ی روزنامه بنوشد. در مورد چگونه تمرین کردن پیچای خبری در دست نیست اما او همیشه گفته که علاقه ی زیادی به کریکت دارد.

او گفته که در زمانی که به دبیرستان میرفته کریکت بازی می کرده و آرزو داشته که به یک بازیکن حرفه ای کریکت تبدیل شود. سرگی برین علاقه ی زیادی به ورزش های سخت و هراس آور دارد.

موسس گوگل گفته که تا به حال ورزش های بسیاری را انجام داده از جمله رولر هاکی ، آلتیمیت فریزبی و اسکای دایوینگ. دلیل انجام این تمرین های سخت داشتن ژنوم پارکینسون بوده و او می خواهد با انجام این کارها خطر ابتلا شدن به این بیماری را کاهش دهد.

او برای جلوگیری از این بیماری روزانه دو مرتبه چای سبز می نوشد. محققین به او گفته اند قهوه بنوشد اما طعم قهوه را دوست نداشته و چای را جایگزین آن کرده.

منبع businessinsider

نظرات بسته شده است.