ساخت نیروگاه خورشیدی در امارات متحده ی عربی آغاز شد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

ساخت نیروگاه خورشیدی در امارات متحده ی عربی آغاز شد

ساخت نیروگاه خورشیدی در امارات متحده ی عربی اندازی می شود

امارات متحده ی عربی درآمدش را از نفت تامین می کند، اما دیگر تصمیم گرفته وابستگی اش را به نفت کاهش دهد. شرکت آب و برق امارات پروژه ی نور ابوظبی را که بزرگترین پروژه ی ساخت نیروگاه خورشیدی می باشد را آغاز کرده است. بیشترین گنجایش آن 1.18 گیگاوات است و تنها از نور خورشید تامین می شود. در حال حاضر آمریکا بیشتر از سایر کشورها از این فناوری استفاده می کند.
عجیب نیست که ابوظبی بخواهد از پتانسیل های طبیعی خودش استفاده کند. ابوظبی می تواند 3.2 میلیون پنل کار بگذارد که می تواند انرژی مورد نیاز 90000 نفر را تامین کند و در عین حال یک میلیون تن از CO2 بکاهد. گویی با این کار 200000 خودرو از امارات حذف شده است.
انکار این که امارات از ساخت نیروگاه خورشیدی به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می کند، کار مشکلی است. علیرغم این که نیروگاه خورشیدی تاثیر شگرفی در کاهش آلودگی دارد، امارات همچنان به شدت به نفت وابسته است. اخیراً بحث توقف تولید نفت مطرح شده بود. این تغییر، پیشرفت بزرگی است و انتظار می رود در مدت کوتاهی شاهد یک نیروگاه قدرتمند خورشیدی باشیم. شرکت آب و برق امارات برای پروژه ی خورشیدی 2GW برنامه ریزی کرده و عربستان سعودی نیز برای نیروگاه خورشیدی 2.6GW در مکه موافقت نموده است. این منطقه به تدریج با زمین مهربان می شود اما آمادگی آن را ندارد که منبع گران قیمت همیشگی اش را کنار بگذارد.

اگر هر روز سیب زمینی سرخ کرده بخوریم چه اتفاقی خواهد افتاد ؟!

اگر روزی سه عدد خرما مصرف کنید چه اتفاقی برای بدن خواهد افتاد؟

خوردن ماهی اگر هر روز انجام شود چه اتفاقی می افتد؟

منبع engadget

نظرات بسته شده است.