Ultimate magazine theme for WordPress.

سامسونگ گلکسی فولد در گوگل I/O دیده نشد

سامسونگ گلکسی فولد در گوگل I/O دیده نشد

سامسونگ گلکسی فولد : گوشی های انعطاف پذیر آینده ی دنیای گوشی های هوشمند می باشند که البته گوگل در آن ها سهمی ندارد. در روز دوشنبه ی هفته ی گذشته سخنان بسیاری در مورد آنها زده شد اما اثری از آن ها نبود. پیش از آغاز نمایشگاه I/O شرکت گوگل به بسیاری گفته شده بود که فرصت استفاده از گوشی های هوشمند انعطاف پذیر را پیدا خواهند کرد اما با رفتن به این نمایشگاه ناامید شدند زیرا اثری از هیچ یک از آنها نبوده.

فروش سامسونگ گلکسی فولد

به آنها گفته شده بود که گوشی ها در یک قسمت از این نمایشگاه گذاشته شده تا بتوان از نزدیک از آنها استفاده کرده و نیز اطلاعاتی در موردشان ارائه خواهد گردید که این اتفاق نیفتاد. در این قضیه هیچ شرکتی بیشتر از سامسونگ مقصر نبوده و این مساله از علاقمندان به فناوری پوشیده نیست.

همه انتظار داشتند تا سامسونگ با معرفی و عرضه ی سامسونگ گلکسی فولد چهره ی گوشیهای هوشمند برای همیشه دستخوش تغییر گردد ، توسط آن کاربران میتوانستند از مزایای یک گوشی و تبلت هوشمند به صورت یکجا بهره مند شده و پس از اتمام کار آن را تا کرده و در جیب خود قرار دهند تا اینکه فاجعه ی پس از رونمایی از گلکسی فولد بوجود آمد.

سامسونگ گلکسی فولد
سامسونگ گلکسی فولد

قیمت بالای 1980 دلاری سامسونگ گلکسی فولد در ابتدا نظر بسیاری را به خود جلب نمود و بی صبرانه در انتظار دیدن آن بودند ، روزهای نخست استفاده از این گوشی با بازخوردی مثبت همراه بود ، همه عاشق تغییر استفاده از برنامه ها از حالت گوشی به تبلت شده بودند و طراحی زیبا و کارآمد گلکسی فولد را زبان زد خاص و عام کرده بود تا اینکه شروع به شکستن کردند.

تنها چند روز پس از ارائه ی تستی این گوشی بسیاری از وب سایت های نقد و بررسی گفته اند که این گوشی ها به چندین صورت مختلف شکسته شده اند. یکی از کاربران گفته که فقط کمی خاک زیر صفحه ی آن رفته و موجب شده تا صفحه ی گلکسی فولدش ترک بردارد. بسیاری نیز گفته بودند پس از برداشتن فیلم قرار داده شده بر روی نمایشگر ، تصویر بهم ریخته زیرا فکر کرده بودند محافظ صفحه ی از پیش نصب شده بوده که البته اشتباه خودشان بوده. سامسونگ پس از دریافت پیام های پر تعداد در رابطه با شکسته شدن گلکسی فولد آنها را جمع کرده تا دوام آن ها را مورد تست قرار داده و احتمالا طراحی آنها را نیز تغییر دهد.

سامسونگ گلکسی فولد
سامسونگ گلکسی فولد

این مساله تنها موجب رسوایی سامسونگ نشده و گوگل نیز سهیم بوده زیرا نتوانستند نرم افزار و سخت افزار مناسبی را برای فولد طراحی کنند. گوگل بجای اینکه با اعتماد به نفس بیاید از سیستم عامل طراحی شده برای گوشی های انعطاف پذیر بگوید محافظه کارانه عمل کرده و منتظر است تا ببیند چه اتفاقی برای گوشی های انعطاف پذیر قرار است بیفتد.

گوگل با پشتیبانی شرکت های تولید کننده ای مانند سامسونگ ، هوآوی و شیائومی سرمایه ی لازم را برای طراحی نرم افزار مخصوص گوشی های انعطاف پذیر بدست آورده و تنها زمانی عذرش قابل قبول بوده که دستگاه انعطاف پذیر خود را عرضه کند که فعلا خبری از آن نیست. گوگل گفته که نمونه ای از اندروید Q مخصوص دستگاه های انعطاف پذیر را نشان خواهد داد که به نظر نمی رسد که انجام پذیر باشد.

بازخوانی سامسونگ گلکسی فولد اعتماد به نفس شرکت ها و گوگل را برای ارائه ی آن ها پایین آورده و این نتیجه ی اعتماد بیش از حد به سامسونگ بوده و این بدین معناست که نباید بیش از حد بر روی یک تولید کننده ی سخت افزار حساب کرد.

منبع mashable

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.