Ultimate magazine theme for WordPress.

سامسونگ Galaxy S11

سامسونگ Galaxy S11

سامسونگ Galaxy S11 : سامسونگ در حال حاضر در صدر تولیدکنندگان تراشه های تلفن همراه قرار دارد. انتظار می رود پردازشگرهای 7nm که با اشعه ی فرابنفش ساخته می شود، برای رفع تقاضای اگزینوس و اسنپ دراگون از سوی سایر تولیدکنندگان تولید شود.

گوشی S11 با کمترین حاشیه ممکن

بعد از نسل دوم پردازشگر 7nm که در Apple’s A13 به کار گرفته شده بود، سامسونگ در سخنرانی خود خبر از ظهور فناوری 3nm داد که بر این اساس این کمپانی در تولید تراشه های 5nm هم حرفه ای شده است. چند سال پیش، کینام کیم از سامسونگ، در کنفرانسی گفت:«هیچ مشکلی برای رسیدن به 5nm وجود ندارد.» بعد همه چیز شروع به ترسناک شدن کرد. ترکیب 3nm با فرآیند GAA نشان داد سامسونگ حتی به اهداف دست نیافتنی فکر می کند و به آن می رسد. به کمک این پیشرفت تغییرات زیر حاصل می شود:

سامسونگ Galaxy S11
سامسونگ Galaxy S11

سامسونگ می گوید:«گره ی مبتنی بر GAA به زودی در همه ی برنامه های نسل بعدی استفاده می شود؛ مثل موبایل، شبکه، خودکارسازی، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء.»
به کارگیری از این فرآیند، سریع تر از انتظار پیش می رود و می تواند به اندازه ی تولید تراشه های FinFET سامسونگ راحت باشد. کیت طراحی 3nm در آوریل برای مشتریانی که بر روی ساختار محصولات خود کار می کنند منتشر شد، در نیمه اول 2020، 5nm منتشر می شود که مصادف با تولید سامسونگ Galaxy S11 می شود.
فرآیند 4nm تا پایان امسال توسعه می یابد تا در صورت لزوم در 2020 به کار گرفته شود. البته احتمالاً 3nm برای نوت 11 استفاده شود و برای مدت طولانی جالب توجه باقی بماند. بنابراین می توانیم تراشه ای به اندازه ی یک ناخن داشته باشیم که مثل یک کامپیوتر قدیمی بزرگ کار کند.

منبع phonearena

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.