سریعترین ماشین جهان رکورد سرعت را جابجا کرد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

سریعترین ماشین جهان رکورد سرعت را جابجا کرد

سریعترین ماشین جهان رکورد سرعت را جابجا کرد

برنامه ی Top Gear که یکی از محبوب ترین برنامه ها در رابطه با خودرو بوده در برنامه ای مخصوص سریعترین ماشین جهان که توانسته از مرز 490 کیلومتر در ساعت گذر کند را به نمایش گذاشته. در تاریخ 2 آگوست اندی والاس موفق شده در پیست اهرا لسین از مرز سرعت 490 کیلومتر عبور کرده و رکورد بالاترین سرعت خودروها را شکسته و نام خود و بوگاتی شیرون به عنوان نخستین ابر خودرو در تاریخ ثبت کند. 

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

4 ویژگی برتر پورشه 911 2020

میزان سرعت و شتاب این خودرو توسط تیم مهندسی TUV که یکی از برترین تیم های محاسباتی بوده ثبت شده و بدین معنا بوده که اندی و ابر خودرویش با سرعتی باورنکردنی در حال حرکت بوده و توانسته از خودروهایی چون SSC با سرعت 412 کیلومتر ، هنسی با سرعت 434 کیلومتر و کونیگزگ با 457 کیلومتر پیشی بگیرد با 490 کیلومتر رکوردشکنی کند. 

سریعترین ماشین جهان با همکاری تیم های مهندسی میشلین و دالارا طی شش ماه طراحی شده تا بتواند رکورد بالاترین سرعت را بشکند و به معنای واقعی خودرویی استثنایی را طراحی کرده اند. این یک شیرون معمولی نبوده ، ظاهر آن متفاوت بوده و بدنه ی آن 25 سانتیمتر کشیده تر است. در آن از سیستم تعلیق لیزری با دقت بالا استفاده کرده تا به نوعی در حال حرکت به آسفالت چسبیده و کمترین اصطکاک را با هوا داشته باشد. 

 بدنه ی آن نیز با عرض کوچکتری ساخته شده تا شکل یک موشک را به آن دهد و نوع شاتگانی طراحی لوله های اگزوز امکان گذر سریع هوا را فراهم ساخته تا به او آِرودینامیکی مناسب برای حرکت کردن و شتاب گرفتن ببخشد. از این طراحی در بوگاتی “چنتو دیه چی” هم استفاده شده است.

برای داشتن اصطکاک کمتر بله ی پشت آن برداشته شده و از یک قطعه ی استاتیک استفاده شده که مماس با بدنه ی خودرو ادامه پیدا کرده. تیم طراحی با کمتر کردن سطح اصطکاک توانسته به موتور و خودرو کمک کند تا هوای بیشتری را از خود رد کرده و به شتاب و سرعت نهایی بالایی دست پیدا کند. 

 

طراح سریعترین ماشین جهان یعنی آقای فرانک هیل گفته : ” اصلی ترین چالش این است که بتوانید کل پکیج طراحی شده را به درستی در کنار هم قرار دهید ، طراحی بدنه ، آیرودینامیک ، موتور و تایرها به تنهایی اهمیتی ندارد. مشکل ترین جا کنار هم قرار دادن آنها و از همه مهمتر درست قرار دادن آنهاست که می تواند شما را به نتیجه ای جادویی برساند.”

منبع topgear

نظرات بسته شده است.