سریع ترین حیوان جهان ؛ معرفی 5 حیوان سریع بر اساس رتبه | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

سریع ترین حیوان جهان ؛ معرفی 5 حیوان سریع بر اساس رتبه

سریع ترین حیوان جهان

شما چقدر سریع می توانید بدوید؟ تحقیقات نشان می دهد انسان می تواند  در تئوری  با سرعت 40 مایل در ساعت بدود. اما در واقعیت دوندگان بین 12 تا 15 مایل در ساعت سرعت دارند. شاید به نظر شما این سرعت عادی باشد اما دویدن با سرعت 15 مایل  در ساعت نمی تواند حیوانات سریع را شکست دهد. برخی از حیوانات خیلی سریع تر از انسان حرکت می کنند. در زیر 5 مورد اول در لیست سریع ترین حیوان جهان را به شما معرفی می کنیم :

شماره ی 5: بزکوهی شاخ چنگالی

سریع ترین حیوان جهان
سریع ترین حیوان جهان

بزکوهی رتبه ی دوم سرعت را در میان حیوانات چهارپا کسب کرده است. این حیوان با سرعت 60 مایل در ساعت خیلی از درندگان و گوشتخواران را شکست می دهد. بزکوهی شاخ چنگالی، بومی آمریکای شمالی است. بزکوهی معمولی هم سرعت بالایی دارد ولی به پای گونه ی شاخ چنگالی نمی رسد.

نکته ی جالب توجه دیگر این است که بزکوهی شاخ چنگالی از سایر چهارپایان آمریکای شمالی هم سریع تر است. شاید سرعت بالای این حیوان از تهدید حیوان منقرض شده یعنی چیتای آمریکای شمالی ناشی شده باشد.

بزکوهی شاخ چنگالی خصوصیاتی دارد که به او اجازه می دهد سرعت بسیار بالایی داشته باشد. پاهای او بالشتک نوک تیزی دارد که ضربه گیر است.

3 تا از پرفروش ترین فیلم های تاریخ ؛ به ترتیب میزان فروش

پرفروش ترین گوشی های 2019 ؛ معرفی 10 گوشی اول پرفروش

گرم ترین نقطه جهان کجاست ؟ 5 نقطه از گرم ترین نقاط دنیا

شماره ی 4: چیتا

سریع ترین حیوان جهان
سریع ترین حیوان جهان

سریع ترین حیوان دنیا چیتاست. این حیوان کمی سریع تر از بزکوهی شاخ چنگالی می دود و 61 مایل در ساعت سرعت دارد. این رکورد توسط یک چیتای یازده ساله به نام سارا در سال 2012 ثبت شد. برخلاف سایر حیوانات فهرست، چیتا درنده و گوشتخوار است. این حیوان تهدید بزرگی برای حیواناتی است که با او در یک زیست بوم زندگی می کنند.

چیتا یک دونده است، البته نه برای مسافت های طولانی، بلکه برای حمله های آنی و مهلک. چیتا می تواند سرعت خود را تا چهار برابر انسان افزایش دهد. این حیوان می تواند به صورت دفعی ترمز کند و بایستد. جالب است بدانید که چستی و چالاکی چیتا با قدرت او همخوانی ندارد. چیتا ظریف و شکننده است و در جدال با سایر گوشتخواران معمولاً بازنده است. در نتیجه چیتا به سرعت تسلیم حریف می شود. چیتای زخمی نمی تواند سریع بدود و این زندگی اش را به خطر می اندازد.

شماره ی 3: شمشیرماهی

سریع ترین حیوان جهان
سریع ترین حیوان جهان

سریع ترین جانور دریایی، شمشیرماهی است که می تواند با سرعت 68 مایل در ساعت شنا کند. این سرعت از سرعت مجاز در بزرگراه ها بیشتر است. می توانید تصور کنید که یک ماهی از ماشین شما سبقت بگیرد؟ شمشیر این ماهی تنها زمانی استفاده می شود که احساس خطر کند، در غیر این صورت شمشیر در غلاف باقی می ماند.

شماره ی 2: مرغ دله (مرغابی دریاهای گرمسیری)

سریع ترین حیوان جهان
سریع ترین حیوان جهان

در مقایسه ی پرندگان، این پرنده از شاهین کندتر است. این پرنده با سرعت 95 مایل در ساعت پرواز می کند. بنابراین سرعتش از سرعت مجاز رانندگی در بزرگراه خیلی بیشتر است. بال های این پرنده نسبت به بدنش بسیار بزرگ است و از این نظر در رتبه ی اول قرار می گیرد. مرغ دله می تواند برای مدت زمان طولانی در آسمان بماند. گاهی این پرنده هفته ها پرواز می کند، بدون آن که لحظه ای بر زمین فرود بیاید.

شماره ی 1: شاهین

سریع ترین حیوان جهان
سریع ترین حیوان جهان

وقتی صحبت از سرعت باشد، پرنده ها به دلایل روشن در جایگاه نخست هستند. شاهین آن قدر سریع السیر است که می تواند تا 200 مایل در ساعت سرعت داشته باشد. اگر حالت شیرجه داشته باشد به یک شکارچی خطرناک تبدیل می شود. در شرایط عادی شاهین این قدر سریع پرواز نمی کند اما سرعت برای شکار حیاتی است. در حالت حمله، شاهین سریع ترین حیوان دنیاست.

نظرات بسته شده است.