Ultimate magazine theme for WordPress.

سفر با خودرو شخصی در زمستان و برف و بوران و چک لیست ضروری

سفر با خودرو شخصی در زمستان و برف و بوران

سفر با خودرو شخصی : در زمستان با دمای پایین و سطوح لیز رانندگی می تواند خطرناک و دلهره آور باشد. اما با رعایت چند اصل ساده می توانید ریسک سفرهای خود را در طول زمستان کاهش دهید. بسیاری از ما آن ها را می دانیم اما بهتر است باری دیگر آن ها را با دقت مرور نموده تا اتفاقی در حین سفر برای ما و دوستانمان نیفتد. در ادامه به برخی از قوانین مهم در حین سفر در زمستان خواهیم پرداخت.

سفر با خودرو شخصی

کنترل میزان مایعات خودرو

بسیاری از رانندگان حتی در سفرهای عادی میزان روغن ، ضد یخ خنک کننده یا حتی مخزن آب شستشوی شیشه را چک نمی کنند. اما با آمدن زمستان چک نمودن آن باید به امری روزمره تبدیل گردد. برخی از خودروها میزان روغن خود را در منوی خاص نشان داده اما با این حال به اطلاعات به نمایش در آمده بسنده نکرده و خودتان میزان آن را کنترل کنید. مخزن آب شستشو و ضد یخ را باید همیشه پیش از حرکت چک کنید. سعی کنید یک بطری آب حاوی شیشه شو را با خود در طی سفر حمل نمایید زیرا نمک پاشیده شده در جاده می تواند مایع مخزن را به سرعت خشک کند.

سفر با خودرو شخصی

باتری

به طور معمول باید هر 5 سال باتری خودروی خود را تعویض نمایید. اگر خودرو مشکل استارت زدن داشته باشد باید آن را به تعمیرگاه برده و پیش از عازم شدن به سفر ، باتری آن را تعویض کنید. البته پیش از هزینه می توانید با محلول آب گرم و شوینده ، سیم های منتقل کننده را به خوبی پاک نموده و اقدام به استارت زدن و حرکت کنید.

سفر با خودرو شخصی

چراغ ها

اگر چراغ های خودروی شما کم نور شده و یا کار نمی کنند بهتر است پیش از رفتن به تعمیرگاه آن ها را به شخصه چک کرده و از ناسالم و یا سالم بودن آن ها مطمئن شوید. بسیاری از خودروهای مدرن با حالت “روز” چراغ ها را روشن نموده و از این رو ممکن است فکر کنید چراغ های اطراف و سقف خودرو روشن است ، اما اینطور نیست ، پس بهتر است پیش از حرکت ، حالت Night Mode را روشن کنید.

سفر با خودرو شخصی

برف پاک کن

آن ها را با دقت چک نموده و در صورت دیده شدن ترک های کوچک آن ها را عوض کنید. اگر آن ها یخ زده اند ، به آرامی اطرافشان را پاک نموده و آن ها را نکشید زیرا ممکن است بشکنند. اگر آن ها یخ زده باشند و از آنها استفاده کنید به فیوز اتومبیل خود آسیب وارد می نمایید.

سفر با خودرو شخصی

لاستیک و چرخ های زمستانی

برای سفر در زمستان باید از لاستیک های عاج دار استفاده کنید. علاوه بر این ، پیش از رفتن به سفر میزان باد لاستیک ها را چک و تنظیم نمایید. اگر قصد دارید به مکانی سرد بروید بهتر است لاستیک های مخصوص زمستان که دو لایه و ضد یخ هستند را تهیه کنید. البته ممکن است تهیه ی این نوع لاستیک ها هزینه بردار باشد زیرا هر حلقه از آن ها 100 یورو می باشد.

سفر-با-خودرو-شخصی-1
سفر با خودرو شخصی

راهنمایی در مورد رانندگی در محیط های برفی

  • برای هر سفر برنامه ریزی نموده و میزانی سوخت اضافی را همراه خود داشته باشید.
  • اگر چرخ ها در حال چرخش بوده و در یخ گیر کرده اید باید دنده را بر روی دنده ی 2 قرار داده و به آرامی گاز دهید. سعی کنید با سرعت کم حرکت نموده و از ترمزهای ناگهانی پرهیز کنید.
  • دنده ها را زودتر از زمان عوض نموده و سعی کنید از معکوس استفاده نکنید.
  • از جاده های اصلی حرکت کنید.
  • ممکن است زمان ایستادن نسبت به حالت معمول تا 10 برابر دیرتر باشد ، از این رو باید فاصله را به خوبی دیده و با سرعت پایین حرکت نمایید.  
  • در سربالایی ها سرعت خود را حفظ نموده و مواظب باشید سریعتر از حد ممکن حرکت نکنید زیرا امکان دارد ترمزها بدرستی عمل نکنند.
  • سعی کنید بر روی برفهای له شده توسط دیگر خودروها حرکت نکنید زیرا بسیار لیز بوده و در صورت داشتن سرعت بالا موجب سر خوردن خودروی شما خواهد شد.
  • در سربالایی ها فاصله ی خود را با خودروی جلویی حفظ نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.