سلفی‌های فوق‌العاده زیبا کاوشگر Curiosity ناسا از سیاره‌ی سرخ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

سلفی‌های فوق‌العاده زیبا کاوشگر Curiosity ناسا از سیاره‌ی سرخ

سلفی‌های فوق‌العاده زیبا کاوشگر Curiosity ناسا از سیاره‌ی سرخ

سلفی‌های فوق‌العاده زیبا : کاوشگر سازمان فضای آمریکا، ناسا، سلفی‌های فوق‌العاده زیبا بر روی مریخ از خود گرفته است. ناسا در یک بیانیه توضیح داده که این عکس‌ها مجموعه‌ای 57 تصویر مجزا هستند که توسط لنز دستی برداشت تصویر (MAHLI) این کاوشگر، دوربینی که در انتهای بازوی رباتیک آن نصب شده، تهیه شده‌اند. این تصاویر مجزا سپس با هم ترکیب شده‌اند تا یک عکس پانوراما تشکیل شود.

 

سلفی‌های فوق‌العاده زیبا
ناسا اضافه همچنین افزود که این سلفی‌ها در تاریخ 15 ژانویه عکس‌برداری شده‌اند و آخرین تصاویری هستند که این کاوشگر از بخش Vera Rubin ridge مریخ ثبت کرده است. عکس پانوراما در سایت کاوش تحقیقاتی Rock Hall در بخش Vera Rubin ridge تهیه شده است. پس از ثبت این عکس Curiosity منطقه‌ی ridge را به مقصد منطقه‌ی خاک رسی Mount Sharp ترک کرد.
کاوشگر ناسا از سال 2017 بدین سو در حال جستجو در منطقه‌ی Vera Rubin ridge بود. بنا به گزارشی که ناسا دوشنبه‌ی گذشته اعلام کرد اکنون این ربات به سمت واحد خاک رسی که در جنوب منطقه‌ی ridge قرار دارد رهسپار شده است. ناسا همچین گفته است که: «احتمال دارد که مواد معدنی خاک رسی این واحد سرنخ‌های بیشتری درباره‌ی دریاچه‌های باستانی، که به تشکیل لایه‌های زیرین کوه Mount Sharp کمک کرده‌اند، به دست ما بدهند».
کاوشگر Curiosity در تاریخ آگوست 2012 بر روی مریخ فرود آمد و از آن مدت تاکنون بیشتر از 12 مایل مسافت را بر روی سیاره‌ی سرخ طی کرده است. در ماه نوامبر Curiosity توسط سفینه‌ی Insight Mars ناسا به سیاره‌ی سرخ ملحق شد.
از زمان طوفان شنی‌ای که در ژوئن 2018 در مریخ رخ داد کاوشگر Opportunity ناسا که در جولای 2003 بر روی این سیاره فرود آمده بود از کار افتاد و به همان حالت بر روی سیاره‌ی سرخ مانده است. در حالی که هنوز ناسا به امید گرفتن پاسخ در حال فرستادن فرمان‌های اجرایی به این کاوشگر است؛ اما به احتمال زیاد در نهایت باید Opportunity را «مرده» حساب کرد.
هدف بلند مدت ناسا این است که در سال 2030 ماموریت فرستادن انسان به مریخ را به انجام برساند. هرچند، فضانورد پیشین، باز آلدرین معتقد است که تاریخ دورتری را باید برای انجام چنین ماموریتی در نظر گرفت و احتمالا سال 2040 هدفی بیشتر واقع‌گرایانه باشد. این فضانورد که در مأموریت‌های Gemini 12 و Apollo 11 حضور داشته، در مصاحبه‌ای که در سال 2016 با شبکه‌ی Fox News انجام داده گفته که ممکن است در سال 2040 فضانوردان بتوانند به فوبوس، قمر مریخ، سفر کنند که می‌تواند قدمی بزرگ در راه رسیدن به خود سیاره‌ی سرخ باشد.
در ماه نوامبر 2018 آژانس فضایی ناسا اعلام کرد که موقعیت مکانی برای فرود کاوشگر سال 2020 خود بر روی مریخ را انتخاب کرده است. انتظار می‌رود که این کاوشگر در تاریخ 18 فوریه‌ی سال 2021 بر روی سیاره‌ی سرخ فرود بیاید.

نظرات بسته شده است.