Ultimate magazine theme for WordPress.

سوختن کلیسای نوتردام از انفجار در سریلانکا پیشی گرفت

سوختن کلیسای نوتردام

سوختن کلیسای نوتردام : دو اتفاق تکان دهنده در هفته ی گذشته اتفاق افتاد یکی سوختن کلیسای نوتردام که هیچ کسی در آن آسیب ندید و دیگری بمب گذاری در مراسم عید پاک سریلانکا که بیش از 200 کشته و 500 نفر زخمی را بر جا گذاشت. این مساله اهمیتی ندارد که کدام یک از وقایع از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و هر دو به نوعی باعث ناراحتی و نگرانی شده اند. اما مساله ی جالب توجه این است که تعداد سرچ های گوگل سوختن کلیسای نوتردام 7 برابر تعداد سرچ های بمب گذاری در سریلانکا بوده.

بر اساس اطلاعاتی که در Google Trends ثبت شده تعداد سرچ های انجام شده در مورد نوتردام به صورت شگفت آوری بالاتر از بمب گذاری در جزیره ی سریلانکا بوده و این مساله واقعا می توان برای بسیاری یک زنگ خطر باشد. مساله اینجا نبوده که تنها این آتش سوزی در گوگل بیشتر سرچ شده ، بلکه میزان توجه به این آتش سوزی و هزینه های انجام شده و کمک های فرستاده شده که شامل میلیون ها یورو بوده و این در حالی بوده که هیچ کسی به واقعه ی خونین بمب گذاری در سریلانکا توجهی نداشته.

تنها در سه کشور که در عکس بالا به رنگ آبی در آمده اند بمب گذاری های زنجیره ای تعداد جستجوهای بیشتری نسبت به کلیسای کاتولیک داشته. تنها کشورهای هندوستان ، اندونزی و امارات تعداد سرچ های بالایی داشته اند که این مساله می تواند به مسائل زیادی در مورد جامعه ی امروزی اشاره داشته باشد. مردم آمریکا و اروپا توجه بیشتری به واقعه در پاریس نسبت به دیگر منطقه ی جهان نشان داده اند و این به صورتی بوده که گاهی حس می کنید که اصلا برایشان اهمیتی نداشته. اعداد در این سرچ ها مشخص نبوده اما می توانیم بگوییم که در کشورهای فرانسه ، برزیل ، آرژانتین ، مکزیک و ایتالیا تعداد جستجوهای مربوط به نوتردام 90 درصد بیشتر از سریلانکا بوده.

این دو واقعه در فاصله ی زمانی بسیار کمی اتفاق افتاده اند اما تعداد سرچ های انجام شده در مورد نوتردام 5 الی 9 برابر بیشتر از جزیره ی آسیایی بوده. آیا این اطلاعات شما را شگفت زده نکرده؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.