سیاهچاله فضایی که از نزدیک زمین درگذر است همه را وحشت زده کرده | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

سیاهچاله فضایی که از نزدیک زمین درگذر است همه را وحشت زده کرده

سیاهچاله فضایی همه را وحشت زده کرده

این سیاهچاله فضایی به قدری بزرگ و قدرتمند بوده که دانشمندان وجود فیزیکی آن را غیر ممکن دانسته اند؛ اما بسیاری دیگر بر این عقیده اند که هیچ چیز غیر ممکنی وجود ندارد. یک سیاه چاله ترکیبی فوق العاده از فضا، زمان با نیروی جاذبه ای تصور ناپذیر بوده و به قدری قدرتمند است که هیچ چیز حتی نور هم نمی تواند از آن فرار کند. اما اینها تا امروز تنها تئوری ها هستند و ما هیچوقت نتوانسته ایم نیروی آنها را حس کنیم.

عکس واقعی سیاه چاله توسط تلسکوپ هورایزن ، تغییری بزرگ در راه است

سیاه چاله کشف شده در حال انتشار امواج عجیبی که به شکل فرفره در آورده اند

اگر در سیاه چاله فضایی فرو بروید چه اتفاقی می افتد؟

به تازگی حسگرهای جاذبه ی LIGO و Virgo امواج جاذبه ای جدیدی را حس کرده اند که نشان دهنده حضور یک سیاهچاله فضایی عظیم در نزدیکی منظومه ی شمسی میباشد. طول امواجی که این حسگرها دریافت کرده اند به قدری بالااست که به گفته ی دانشمندان تنها برخورد کهکشان های عظیم می تواند چنین نیرویی را بوجود آورد ، نیرویی که تنها از یک سیاه چاله به اندازه ی 100 خورشید می تواند ساطع شود. در گزارشی اشاره شده که قسمت هایی حساس به گرانش از این حسگر ها جدا و در فضا معلق شده اند.

با این حال و اتفاقاتی که افتاده ، دانشمندان پایگاه های اطلاعاتی Virgo و LIGO گفته اند همچین سیاه چاله ای هرگز وجود ندارد زیرا این قدرت بالا نمی تواند خیلی ثابت باشد و حضور همچین سیاه چاله ای به صورت فیزیکی امکان پذیر نیست. آقای استن ووسلی از دانشگاه کالیفرنیا در این باره گفته است: ” بی تردید همچین نیرویی توسط یک سیاهچاله فضایی تولید نمی شود و اگر گزارشات بدست آمده درست باشند ، این شیء می تواند هر چیزی جز سیاه چاله باشد. زیرا حضور یک سیاه چاله، آن هم با این ابعاد ، رخدادی محال است ، البته محال برای درک ما نه درک جهان. ”

سیاهچاله فضایی
سیاهچاله فضایی

در سال 1967 محققان به این نتیجه رسیدند که ستارگانی که در حال مرگ زمانی و از بین رفتن هستند، نیروی گرانش آنها با یکدیگر برخورد نمی کند و بر همین اساس ، روندی ، غیر از این، موجب پیدایش سیاه چاله ها می گردد؛ ستاره به یک حالت سوپرنوا بدون ثبات وارد و آنقدر به دور خود می چرخد تا منفجر شود تا چیزی از آن باقی نماند. چرخش سریع ستاره موجب داغ شدن و انفجار آن خواهد شد. در ستارگان، نور و رادیواکتیو با یکدیگر ترکیب شده و ماده را بوجود می آورند و سپس ستاره ی در حال چرخش ، ماده ی زیادی را تولید کرده و هسته اش بزرگ و بزرگتر شده و داغ می شود و موجب شعله ور شدن اکسیژن و در نهایت انهدام می گردد. اگر هسته ی ستاره ی در حال مرگ 65 الی 130 برابر خورشید ما باشد به سرعت منفجر شده و چیزی از آنها باقی نمی ماند.

این یعنی، چیزی که نزدیک ماست ، بعید به نظر می رسد سیاهچاله فضایی یا آن چیزی که ما از سیاهچاله فضایی می دانیم باشد، زیرا سیاه چاله ای با این ابعاد، نه تنها زمین ، بلکه منظومه ی ما را در کسری از ثانیه بلعیده یا به دور خود می چرخاند و به سمت دیگر کهکشان های همسایه آن را پرتاب می کند و سیاه چاله هایی دیگر را ایجاد می نماید و در نهایت نظم از بین می رود.

دانشمندان گفته اند در مورد این شیء نامعلوم باید در مدت زمانی کوتاه تحقیق کنیم تا از ماهیت آن با خبر شویم و ببینیم که آیا او پایان ما را رقم خواهد زد یا خیر.

منبع express

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.