Ultimate magazine theme for WordPress.

سیاه چاله کشف شده در حال انتشار امواج عجیبی که به شکل فرفره در آورده اند

سیاه چاله کشف شده

سیاه چاله کشف شده : سال 2019 ، سالی عجیب و پر از شگفتی های علمی بوده که شاید عجیب ترین آن ها کشف سیاه چاله برای اولین بار بوده که پس از دیدن نخستین سیاه چاله دانشمندان توانسته اند 83 عدد دیگر از آن ها را در کرانه ی کهکشان ما پیدا کنند. اما اطلاعات جدید در مورد این چاله های بی نهایت متراکم این بوده که آن ها در حال خم کردن دنیای اطراف ما می باشند. و دانشمندان یکی از این سیاه چاله ها را پیدا کرده اند که کمی متفاوت تر نسبت به دیگران عمل می کند.

 

عکس واقعی سیاه چاله

V404 Cygni یک سیستم دودویی در صورت فلکی سیگنوسی بوده که در مرکز آن قرار گرفته که در حال حاضر در صدد جذب یک ستاره ی کم حجم به داخل خود است. دانشمندان در سایت فضایی پرث در استرالیا متوجه شده اند که این سیاه چاله در در حال انتشار اشعه های خاصی است  که از مواد تشکیل شده در فضا می باشد که مساله ای نرمال برای یک سیاه چاله بوده اما دلیل متفاوت بودن این است که مواد داخل آن به جهات غیر متعارف در حال پخش می باشند. به طور معمول این تشعشعات باید در یک سمت خاص اسپری شوند که در این سایه چاله به جهات مختلف در حال پخش شدن و چرخش با سرعت بالا می باشند. توسط لینک زیر میتوانید حالت چرخش آن را مشاهده کنید.

 

لینک ویدیو : ویدئو سیاه چاله ی تازه کشف شده را می توانید از این قسمت مشاهده نمایید

 

پروفسور جیمز میلر در مورد این سیاه چاله گفته : ” این سیاه چاله یکی از عجیب ترین چیزهایی بوده که تا به حال در فضا مشاهده کرده ام و به طور قطع می توانم بگویم که در حال انجام کاری بوده که حتی می تواند بر روی زندگی های ما نیز تاثیر گذار باشد. این سیاه چاله مانند دیگر همنوعان خود در حال مکیدن دیگر سیاره ها و کشیدن گاز و مواد تشکیل دهنده ی آن ها به داخل خود بوده اما مساله اینجاست که مواد در حال چرخیدن به دور او به صورت نامنظمی در حال چرخش هستند. این موجب شده تا سیاه چاله شکل یک فرفره را به خود گرفته و مواد را با سرعت بالا به بیرون پرتاب کرده و به صورت دائم در حال تغییر مسیر باشد.”

 

اینطور به نظر میرسد که سیاه چاله کشف شده عظیم V404 Cygni که هزاران سال یا شاید بیشتر در حال بلعیدن نور و جهان بوده کم کم دارد نیروی خود را از دست میدهد و دیگر نمی تواند مسیر درست خود را ادامه داده و مانند یک فرفره ی در حال ایستادن باشد. کسی نمی داند زمانی که او از چرخش بایستد چه اتفاق خواهد افتاد ، یک بیگ بنگ ، دریچه ای به یک دنیای تازه یا فقط ناپدید شدن.

منبع cnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.