سیستم عامل iOS 14 چه زمانی منتشر و چه ویژگی هایی دارد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

سیستم عامل iOS 14 چه زمانی منتشر و چه ویژگی هایی دارد

با اینکه آپدیت گسترده ی سیستم عامل تازه ی اپل یعنی iOS 13 با بسیاری از ویژگی های تازه مانند Night Mode و دیگر ویژگی هایی که قرار است به آن اضافه شوند ارائه شده ، اما نمی توان جلوی خبرها و حدس و گمان ها را در مورد سیستم عامل iOS 14 ویژگی های تازه ی آن و تاریخ عرضه آن را گرفت.

درست است ، اپل هنوز هیچ اطلاعاتی را در مورد سیستم عامل آینده ی خود یعنی سیستم عامل iOS 14 ارائه نکرده. اما با فناوری های تازه ی در حال ارائه و ویژگی های تازه ای که قرار است به آیفون 12 اضافه شود شاید بتوانیم حدس بزنیم سیستم عامل آینده ی iOS با چه ویژگی هایی ارائه خواهد شد. شاید برخی از این ویژگی های تازه واضح باشند که از جمله آنها می توان به پشتیبانی از 5G اشاره نمود که اپل هم اعلام کرده گوشی هوشمند آینده اش یک گوشی 5G خواهد بود. اما دیگر ویژگی های ارتقاء یافته ی این سیستم عامل در هاله ای از ابهام بوده و تنها در مورد بود یا نبود آنها می توان حدس زد تا بتوانیم بگوییم نسل تازه ی سیستم عامل اپل به چه صورتی بوده و چه پیشرفت هایی خواهد داشت.

تاریخ انتشار iOS 14 Beta

با تاریخ انتظار 19 سپتامبر جدیدترین نسخه ی iOS که در تاریخ 19 سپتامبر و یک روز پیش از معرفی سری تازه ی آیفون 11 انجام شد می توانیم بگوییم که اپل از سیستم عامل iOS 14 در اواخر سپتامبر 2020 رونمایی خواهد کرد. این دقیقا مشابه به معرفی آیفون های 2019 خواهد بود که ابتدا سیستم عامل و سپس آیفون های تازه رونمایی شدند.

اما رونمایی نسخه ی Beta iOS 14 می تواند در نمایشگاه توسعه دهندگان WWDC 2020 که در ابتدای ماه می خواهد بود اتفاق خواهد افتاد که در ابتدای ماه بعد به صورت عمومی به تست گذاشته خواهد شد.

سازگاری آی او اس 14

اپل در طی تاریخ عرضه ی سیستم عامل های جدید خود هیچ گوشی را جا نمی گذاشت و تا ارائه ی iOS 12 تقریبا تمامی گوشی هایش را آپدیت میکرد اما زمانی که iOS 13 ارائه شد همه چیز فرق کرد و اعلام کرد که آیفون 6s و مدل های قدیمی تر دیگر آپدیت ها را دریافت نخواهند کرد. با اضافه شدن ویژگی های تازه ، بی تردید گوشی های قدیمی کاربری خود را از دست داده و نمی توانند از آنها پشتیبانی کنند و اینکه با عرضه ی آی او اس 14 چه گوشی هایی از رده خارج خواهند شد هنوز مشخص نیست اما شاید بتوانیم بگوییم که از این سری آیفون 7 و در صورت ارائه ی آیفون SE 2 ، دیگر آیفون SE آپدیت نشوند.

ویژگی های تازه ی iOS 14

شاید خیلی سخت نباشد که بگوییم سیستم عامل آینده ی آیفون ها به آنها قابلیت پشتیبانی از 5G را اضافه خواهد نمود اما این تنها به سیستم عامل محدود نمی شود زیرا پشتیبانی از 5G نیاز به یک مودم خاص دارد که بتواند امواج را دریافت کرده و به ایستگاه بازگرداند.

دیگر ویژگی که احتمال اضافه شدن آن زیاد است پشتیبانی از AR Glass شرکت اپل است که قرار است در سال 2020 عرضه شوند. این عینک های پیشرفته می توانند در صورت اضافه شدن پشتیبانی از آنها به سیستم عامل iOS 14 یه عنوان اصلی ترین اکسسوری آیفون های آینده محسوب شده و کاربران بتوانند توسط آنها و بدون نیاز به تماشای صفحه ی گوشی بتوانند پیام ها را خوانده و مسیر تعیین شده را روی عینک مشاهده کنند. البته پیش از هر چیزی اپل نیاز دارد تا یک ویژگی هیجان انگیز را به عینک های خود اضافه کند تا از آنها استقبال شود. زیرا شرکت های رقیب مانند گوگل با ارائه ی Google Glass یا Snapchat Spectacles 2 یا حتی Amazon Echo Frames می توانند فضایی برای رقابت برای این عینک ها باقی نگذارند. اما با روندی که فناوری ها در حال پیشرفت هستند می توانیم بگوییم سال 2020 سال رقابت فناوری AR یا واقعیت افزوده و عصر عینک های واقعیت افزوده خواهد بود.

امروزه بسیاری توسط گوشی های خود کار می کنند و محصولات را به فروش میرسانند و اضافه کردن لینک به پیام ها می تواند ویژگی مثبتی باشد و این دقیقا ویژگی است که در iOS 14 به آیفون ها اضافه خواهد شد تا توسط آنها به بازاری گسترده تر دسترسی داشته باشیم.

دیگر ویژگی که چیزی مشابه به آن در iOS 13 تعبیه شده امکان بلاک کردن تماس های مزاحم یا اسپم بوده که البته خیلی در این سیستم عامل هوشمند کار نمی کند. این ویژگی در سیستم عامل تازه ی اپل با عنوان Silence Unknown Callers قرار داده شده و شماره هایی که در لیست مخاطبین شما نباشند را مستقیم به Voicemail منتقل میکند که برای این ویژگی شروع خوبیست اما کافی نیست زیرا شاید برخی بخواهند به شماره هایی که ذخیره نشده اند پاسخ دهند و این ویژگی جلوی آنها را خواهد گرفت. شاید بهتر باشد یک اخطار برای تماس های مزاحم یا اسپم به کاربر داده شده و در صورت نیاز به ویس میل منتقل شوند. شاید بهتر باشد این سیستم کمی هوشمند تر بوده و توانایی تشخیص شماره های اسپم را داشته باشند.

پشتیبانی از دستگاه انعطاف پذیر

این مساله بسیار عجیب است که تا کنون هیچ حرفی در مورد یک آیفون انعطاف پذیر زده نشده. اما بی تردید اپل در حال تست کردن یک گوشی انعطاف پذیر است و آزمایشگاه R&D این شرکت در حال مذاکره با دیگر شرکت ها بر سر طراحی یک همچین دستگاهیست و اپل هم می خواهد پشتیبانی از صفحات انعطاف پذیر را به iOS 14 اضافه کند.

بهترین دوربین گوشی میان رده کدام تلفن می باشد

10 تا از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2019

بهترین خودروهای آفرود سال 2019

گرانترین ماشین دنیا کدام ماشین است

بهترین دوربین گوشی های 64 مگاپیکسل

منبع techradar

نظرات بسته شده است.