شروع برنامه نویسی با یادگیری این 5 درس مهم برای موفق شدن | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

شروع برنامه نویسی با یادگیری این 5 درس مهم برای موفق شدن

شروع برنامه نویسی : برنامه نویس ها، افرادی هستند که نشست و برخاست با آن ها جالب است. شاید این دلیل برای این که بخواهید برنامه نویس شوید، کافی نباشد اما به هر حال مهم است. ممکن است برنامه نویسی برای یک نفر به منزله ی شغل و منبع درآمد باشد. البته فرصت های شغلی برای برنامه نویس ها بر اساس داده های موجود در LinkedIn وسوه برانگیز است. 10 مهارت برتر، وابسته به تکنولوژی هستند:«در حالی که مهارت ها هر چند سال یک بار منقضی می شوند، داده ها نشان می دهند که مهارت های مربوط به تکنولوژی در سال های آینده حتی در صنعت بازار کار خوبی دارند.»

گام اول یادگیری منطق برنامه نویسی است. 5 درسی که در ادامه آورده شده است، به شما کمک می کند درک کاملی از چگونگی و چرایی کدها داشته باشید.

شروع برنامه نویسی

درس شماره ی 1: فلوچارت و شبه برنامه ها را یاد بگیرید تا برنامه نویس بهتری باشید

قبل از این که کدنویسی را شروع کنید، دو ابزار مهم برنامه نویسی را بشناسید. شبه برنامه ها جوهره ی یک برنامه هستند. آن ها الگوریتم های دقیق نیستند بلکه تعاریف غیررسمی هستند که می گویند در یک برنامه چه اتفاقاتی باید بیافتد. اگر آن را مثل نقشه ی یک شهر در نظر بگیریم، شهر، خود برنامه است. همه ی ما می دانیم که فلوچارت ، نموداری است که روند برنامه را نشان می دهد. می توانید آن ها را بر روی کاغذ رسم کنید و یا از ابزار رایگان فلوچارت استفاده کنید.

این دو مهارت باید در جعبه ابزار شما وجود داشته باشند. شما می توانید از این ابزار برای شکستن مشکلات به قسمت های کوچکتر و پیدا کردن راه حل در قالب فلوچارت و شبه رمز استفاده کنید.

شروع برنامه نویسی

درس شماره ی 2: بدون مدرک تحصیلی، یک برنامه نویس موفق شوید

اخبار زیادی در مورد موفق شدن برنامه های نوجوانان و جوانان می شنویم. بنابراین لازم نیست حتماً از  تحصیلات عالیه در یک دانشگاه معتبر برخوردار باشید تا برنامه نویس موفقی باشید. برنامه نویسی نیاز به سرمایه ندارد، اما توانایی های شما را برای حل مسائل نیاز دارد.

شروع برنامه نویسی

درس شماره ی 3: اگر آشپز خوبی باشید، برنامه نویس خوبی می شوید

برنامه نویس ها باید آشپزی یاد بگیرند. یا آشپزها باید برنامه نویسی یاد بگیرند. هر چند در دنیای واقعی این اتفاق نمی افتد. اما اگر آشپز خوبی باشید و شروع به یادگیری برنامه نویسی کنید، متوجه شباهت های کار می شوید. هر دو مهارت به دو چیز نیاز دارند: مواد لازم و طرز تهیه.

درس شماره ی 4: اصول برنامه نویسی

می توانید از زبان های ساده ی برنامه نویسی شروع کنید. بعدها به سمت موارد مشکل تر و پیچیده تر بروید. اما همه ی کدها در برخی مفاهیم مخصوصاً در برنامه های شی محور نقاط اشتراک دارند. می توانید در همان گام های ابتدایی به سراغ برنامه های iOS و بازی بروید. می توانید تصمیم بگیرید که Swift برای شما خوب است یا یک محیط توسعه ی دیگر.

شروع برنامه نویسی

درس شماره ی 5: راهنمای غیر تکنیکی ساخت برنامه

شاید دوست داشته باشید خودتان برنامه ای و یا یک سرویس آنلاین بسازید. لازم نیست همه ی زبان های برنامه نویسی را یاد بگیرید. کدنویسی کار هر کسی نیست اما شما می توانید برای نقش داشتن در کسب و کار نوپای خود از آن استفاده کنید. یادگیری کدنویسی چند سال زمان می برد. درآمدزایی با یک ایده بسیار سریع تر عمل می کند.

اگر بدانید که چرا به کدنویسی احتیاج دارید، همه چیز در جای درست قرار می گیرد. در کلاس های آموزشی شرکت کنید و پروژه های عملی برنامه نویسی انجام دهید. کدنویسی را به یک سرگرمی تبدیل کنید تا از یاد گیری لذت ببرید.

آﻣﻮزش HTML با انجام 5 گام ساده برای درک بهتر کدها

منبع makeuseof

نظرات بسته شده است.