شرکت شیائومی و ضرر 149 میلیون دلاری به علت شرط‌بندی مدیر عامل | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

شرکت شیائومی و ضرر 149 میلیون دلاری به علت شرط‌بندی مدیر عامل

شرکت شیائومی و ضرر 149 میلیون دلاری

شرکت شیائومی با سود 956 میلیون دلاری در سال 2018 یکی از موفق ترین شرکت های فناوری تلقی شد و شاید در مقابل این رقم ، میزان عدد شرط‌بندی مدیرعامل این شرکت مساله ی پراهمیتی نباشد اما به هر حال از دست رفتن این سرمایه به علت یک شرط‌بندی مساله ی مهمی بوده و جالب تر این است که بدانید که این شرط چگونه بسته شده.

گاهی اوقات حتی برای ما نیز پیش آمده که اعتماد به نفس بیش از حد داشته باشیم و به نظر میرسد این اتفاقی است که در سال 2013  برای مدیرعامل شرکت شیائومی در یک برنامه ی زنده ی تلویزیونی افتاده باشد. مدیرعامل شرکت شیائومی آقای لِی جون در یک لحظه جو برنامه ی زنده او را گرفته و گفته که تا پنج سال آینده میزان درآمد شرکتش از شرکت قدیمی تولید کننده ی لوازم خانگی Gree Electric بیشتر خواهد شد و دقیقا اینجا کنترل مسائل از دست او خارج شد. چیزی که دیوانگی مدیرعامل شیائومی را نشان می داد این بود که این شرکت در زمان شرط‌بندی حتی چیزی شبیه به سایه ی شائمی فعلی نبود و با اینکه این شرکت پیشرفت زیادی داشته نتوانسته به میزانی که او گفته کسب درآمد کند.

گوشی های شیائومی و اخبار بد برای کاربران این 7 گوشی هوشمند

او در این برنامه گفته : ” در این لحظه همه ی کشور شاهد ما هستند که اگر شرکت من توانست در 5 سال میزان درآمدی بالاتر از کل فعالیت شرکت Gree داشته باشد ، شما آقای دانگ باید مبلغ یک یوان به من بپردازید. آقای دانگ در پاسخ گفت که بیایید این شرط را به یک میلیارد یوان تغییر دهیم.”

شرکت Gree Electric میزان فروش خود را در سال 2018 همراه با فروش کلی  این شرکت ارائه نموده که حدود 198 میلیون یوان بوده که فروش کلی این شرکت را به 20 میلیارد رسانده که فاصله ی کمی با فروش شیائومی داشته اما به هر حال این شرکت و بخصوص شخص آقای جون این شرط را باخته و باید آن را پرداخت کند. خبرنگاران بلومبرگ با شرکت های شیائومی و Gree تماس گرفته اند تا اینکه بدانند این دو شرکت در مورد این مساله چه تصمیم خواهند گرفت. آیا این تنها یک بازار گرمی برای برنامه ی تلویزیونی بوده؟ یا اینکه این شرط پرداخت می شود؟ البته این را بدانید که شرط‌بندی از هر نوعی در چین غیر قانونی می باشد.

منبع androidpit

نظرات بسته شده است.