Ultimate magazine theme for WordPress.

شرکت Aetna و در همکاری با اپل برای عرضه‌ی برنامه‌های گجت Apple Watch

شرکت Aetna و در همکاری با اپل

شرکت اپل در حرکتی مقهور کننده برای صنعت سلامت، با شرکت Aetna وارد همکاری شد. اپل قرار است با همکاری این شرکت برنامه‌ای به نام Attain بسازد که از اطلاعات ساعت اپل برای فراهم کردن دریچه‌ای به سوی سلامتی کاربر استفاده خواهد کرد.

در چند سال اخیر هر دو شرکت اپل و گوگل (از طریق شرکت مادر Alphabet) در حال کار بر روی شخصی‌سازی سلامت توسط گجت‌های پوشیدنی بوده‌اند. در اوایل ماه جاری، شرکت Alphabet گواهی تأیید FDA را برای محصول ردیاب سلامت قلب خود دریافت کرد. شرکت اپل نیز پس از عرضه‌ی نسخه‌ی جدیدی از Apple Watch گواهی تأیید FDA خود را در سپتامبر 2018 دریافت کرد.

برنامه‌ی جدید Attain دارای چهار ستون اصلی است که به بخش‌های دست‌یابی به اهداف ورزشی روزانه؛ ثبات سلامت روزانه؛ اعلان‌های شخصی درباره‌ی سلامتی و سیستم پاداش‌دهی به دستاوردها می‌شود. این برنامه اهداف ورزشی و حرکتی روزانه را بر اساس سن، جنسیت و وزن تعیین کرده و شامل بسیاری از فعالیت‌های حرکتی مختلف از صرفا راه رفتن گرفته تا شنا و یا حرکات یوگا می‌شود.

همکاری شرکت اپل با Aetna برای عرضه‌ی برنامه‌هایی برای بهره‌برداری از اطلاعات گجت Apple Watch
شرکت Aetna

برنامه‌ی Attain همچنین از طریق استفاده از گزارش‌های سلامتی جمع‌آوری شده توسط بایگانی سلامت مشتریان شرکت Aetna راهنمایی‌ها و پیشنهادات مختلفی در حوزه‌ی سلامت به کاربر ارائه می‌دهد. این برنامه برای مشتریان شرکت Aetna که گوشی iPhone 5s و مدل‌های بالاتر و همچنین ساعت Apple Watch 1 و بالاتر را دارند در دسترس است. پس از اینکه کاربران وارد برنامه‌ی Attain شدند می‌توانند بایگانی پزشکی خود را با شرکت اپل و Aetna به اشتراک بگذارند تا برنامه در آینده از این اطلاعات برای ارائه‌ی راهکارهای پزشکی به کاربر استفاده کند.

همکاری شرکت اپل با Aetna برای عرضه‌ی برنامه‌هایی برای بهره‌برداری از اطلاعات گجت Apple Watch
شرکت Aetna

این تلاش شرکت اپل برای دسترسی، جمع‌آوری و استفاده از اطلاعات پزشکی مخاطبان در این وضعیت کنونی که هنوز این شرکت در حال تلاش برای پاک کردن ننگ باگ امنیتی موجود در تکنولوژی FaceTime است، بسیار ریسک پذیر است و زنگ‌های مربوط به مباحث امنیت اطلاعات و حراست از حریم خصوصی را باری دیگر برای اپل به صدا در خواهد آورد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.