Ultimate magazine theme for WordPress.

ضربان ساز مصنوعی قلب خود شارژ

ضربان ساز مصنوعی قلب

ضربان ساز مصنوعی قلب : جان میلیون ها نفر از مردم سراسر جهان به دستگاههای ضربان ساز، دیفریلیکاتورها و سایر دستگاه های قابل برنامه ریزی که بستگی دارد و برای بیماران مشکل بزرگ اینجا است که باتری آنها هر پنج تا ده سال یکبار بایستی جایگزین گردد که علاوه بر قیمت بالایشان هم نیازمند عمل جراحی است هم ممکن است خطر ات ناشی از جراحی نظیر عفونت را نیز همراه داشته باشد.

در حال حاضر، گروهی از دانشمندان در حال تحقیق بر روی دستگاهی بیولوژیکی و قابل برنامه ریزی هستند که می توانند با دریافت انرژی از فعالیت قلبی شارژ شوند. مهندسین دانشکده دارتموث قطعه کوچک کیت مانندی را اختراع کرده اند که انرژی جنبشی قلب را به برق تبدیل می کند و می تواند طیف وسیعی از دستگاه های قابل برنامه ریزی را پوشش دهد. این اختراع با اضافه کردن یک قطعه نازک از فیلم پیزوالکتریک پلیمری، به نام “PVDF”، به دستگاه های موجود همانند دستگاه های ضربان ساز تبدیل می شود که حتی کوچکترین حرکت را به برق تبدیل می کند. همچنین جهت “شارژ کردن” ، دستگاهی جایگذاری شده که همان ماژول ها نیز می توانند بعنوان سنسور برای جمع آوری داده های سلامتی در زمان مناسب برای بیماران استفاده شوند. این محققین  گفته اند:  “ما می دانستیم که باید دستگاهی زیست سازگار، سبک وزن، انعطاف پذیر که ضمائم کمی داشته باشد ، طراحی نماییم . بنابراین این دستگاه تنها به عنوان دستگاه ضربان ساز ختم نمی شود و به طور حتم در بخش های دیگری در پزشکی بکار خواهد رفت .

ضربان ساز مصنوعی قلب

ژانگ در این باره می گوید: “ما دور اول مطالعات را که بر روی حیوانات آزمایش شده بود با نتایج عالی که به زودی منتشر می گردند، به پایان رسانده ایم و در حال حاضر بسیاری از شرکت های بزرگ مهندسی پزشکی ابراز علاقه کرده اند و اندرو کلسون، یکی از نویسندگان این مقاله که با لین دونگ و دانشجوی دکترای درس نوآوری در دانشکده مهندسی در دانمارک کار می کند، به عنوان کسی که مهارت های کسب و کار و فناوری را انتقال می دهد یک همکار اصلی در این تحقیق محسوب می گردد و همچنین دانشیار دانشکده دورتموث  Zi Chen، متخصص مکانیک ساختارهای ظریف و دکتر مارک فلدممن، استاد و متخصص قلب و عروق در بهداشت UT San Antonio  ما را در این مسیر یاری نمودند.”

ارسال یک پاسخ