عریض ترین آبشار جهان ؛ معرفی 5 عریض دنیا | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

عریض ترین آبشار جهان ؛ معرفی 5 عریض دنیا

شش مورد از عریض ترین آبشار جهان در آمریکای جنوبی قرار دارد. دومین آبشار عریض دنیا با عرض 18400 فوت در ونزوئلا قرار دارد. سومین، هفتمین و هشتمین آبشار عریض دنیا در برزیل قرار دارد. پنجمین و ششمین آبشار عریض هم در آرژانتین قرار دارند. 

عریض ترین آبشار جهان ؛ آبشار Khone

عریض ترین آبشار جهان ؛ آبشار Khone

آبشار Khone که در جنوب شرقی قاره ی آسیا واقع شده،  با عرض 35376 فوت عریض ترین آبشار جهان است . رودخانه ی Mekong که در مرز لائوس و کامبوج قرار دارد به صدها کانال و آبشار تقسیم می شود. آبشار Khone بیشترین میزان آب در میان آبشارهای دنیا را دارد و آب آن دو برابر آب آبشار نیاگاراست. منطقه ی اطراف آبشار به چهار هزار جزیره معروف است و علت آن وجود هزاران جزیره در امتداد رودخانه است. 

آبشار Salto Para 

آبشار Salto Para در ونزوئلا قرار دارد و قسمتی از رودخانه ی Caura را تشکیل می دهد. این آبشار 18400 فوت عرض دارد. میزان جریان آب 35440 متر مکعب در هر دقیقه است. آبشار Salto Para از نظر حجم آب، بزرگترین آبشار است. این آبشار شبیه نیم دایره است که دو قسمت از رودخانه به هم می رسند و از ارتفاع 200 فوت به پایین می ریزند. طرفین رودخانه بسیار سرسبز است.

آبشار Chukes Kongou

آبشار Chukes Kongou

آبشار Chukes Kongou در گابن آفریقاست. این آبشار 10500 عرض دارد. این آبشار در پارک ملی ایویندو قرار دارد و حیات وحش این منطقه را سیراب می کند. این آبشار لقب زیباترین آبشار را نیز از آن خود کرده است. تنوع ماهی در رودخانه ی ایویندو بسیار زیاد است. رییس جمهور گابن برنامه داشت بر روی آبشار سد بسازد تا آب مناطق اطراف را تامین کند. این برنامه به علت اعتراض بومی ها ملغی شد.

آبشار Mocona 

آبشار Mocona

آبشار خاص Mocona در مرز آرژانتین و برزیل و در مسیر رودخانه ی اروگوئه قرار دارد. نام موکونا به معنی بلعیدن همه چیز است. علت خاص بودن آبشار موکونا این است که در موازات رودخانه شکل گرفته است و به همین دلیل گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. 

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا در واقع به سه آبشاری گفته می شود که در مرز آمریکا و کانادا قرار گرفته است. این آبشار ایالت اونتاریوی کانادا و نیویورک آمریکا را از یکدیگر جدا می کند. این سه آبشار، آبشارهای Bridal Veil،  American و Horseshoe هستند. آبشار Horseshoe در مرز دو کشور هستند اما آبشارهای Bridal Veil و American کاملاً درون آمریکا قرار دارند. طول این آبشارها 165 فوت است و 150 متر مکعب در دقیقه آب جریان دارد. آبشار American 1060 فوت، آبشار Horseshoe  2600 فوت و آبشار  Bridal Veil 56 فوت عرض دارند. 

بهترین فیلم های عاشقانه 2019 به انتخاب تماشا گران و میزان فروش

هدفون نویزگیر ؛ معرفی 5 هدفون نویزگیر برتر سال 2019

منبع worldatlas

نظرات بسته شده است.