علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی آیفون | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی آیفون

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی آیفون

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی : در این مطلب به شما می گوییم که چرا باتری آیفون زود خالی می شود و چطور آن را درست کنید. اکثر مشکلات باتری به نرم افزار مربوط می شود از چند سال پیش اپل به خاطر شکایات و درخواست کاربران آیفون قسمت را برای باتری در تنظیمات در نظر گرفت. در این بخش اطلاعات مفیدی نشان داده می شود اما مشکلی حل نمی شود.
هنگامی که ایمیل شما در حالت Push تنظیم شده باشد، آیفون شما دائماً با سرور در تماس است و سرور می تواند به صورت لحظه ای ایمیل را با شما مخابره کند. در این وضعیت آیفون مدام از سرور می پرسد ایمیل جدید آمده است؟ و به همین علت باتری به سرعت خالی می شود. برای حل کردن این مشکل تنظیمات آیفون را از push به fetch تغییر دهید. به این طریق آیفون هر 15 دقیقه یک بار سرور را بررسی می کند.

10 تا از وحشتناک ترین شهربازی های دنیا

بیشترین فالوور اینستاگرام متعلق به کیست ؟ معرفی 5 نفر اول

سرویس ردیابی لوکیشن ، سرویسی است که آیفون را به یک دستگاه خوب تبدیل می کند. به همین علت توصیه نمی شود که به صورت کامل آن را خاموش می کنید. به Settings -> Privacy -> Location Services بروید. بر روی Share My Location ضربه بزنید. اگر می خواهید موقعیت جغرافیایی خود را با خانواده و دوستان به اشتراک بگذارید این گزینه را روشن بگذارید. اما توجه داشته باشید که اگر این قابلیت روشن باشد دیگران می توانند رد شما را بزنند. در قسمت لوکیشن همه چیز را به جز Emergency SOS، Find My iPhone و Motion Calibration & Distance را خاموش کنید.

به آدرس Settings -> Privacy بروید، Analytics را پیدا کنید و باز کنید. گزینه های Share iPhone Analytics و Share iCloud Analytics را خاموش کنید تا آیفون به صورت خودکار داده ها را با اپل مخابره نکند.

برنامه هایی که باز می کنید را پس از استفاده ببندید. اگر برنامه ها در حالت استندبای قرار داشته باشند تا هر وقت خواستید به آن ها برگردید، شارژ بیشتری مصرف می شود. برای بستن برنامه ها دو بار دکمه ی هوم را فشار دهید تا سویچر برنامه را ببینید . برنامه ها را به سمت چپ و یا راست بکشید تا بسته شوند بستن برنامه نه تنها ضرری ندارد بلکه از هدر رفتن باتری جلوگیری می کند.

اعلانات برنامه هایی که برایتان اهمیت ندارد را در حالت خاموش قرار دهید. به Settings -> Notifications بروید. در زیر نام هر برنامه می توانید اعلان، صدا ، بنر و هر چیزی را که می خواهید خاموش کنید.

بر روی نام برنامه ضربه بزنید و Allow Notifications را خاموش کنید.

ویجت هایی که استفاده نمی کنید، خاموش کنید. دکمه ی هوم را فشار دهید، صفحه ی خانه را به سمت چپ و راست بکشید تا ویجت ها را مشاهده کنید. سپس به سمت پایین بروید و بر روی دکمه ی دایره شکل Edit ضربه بزنید. در آنجا فهرست ویجت ها را ملاحظه می کنید و می توانید ویجت ها را اضافه یا حذف کنید. برای حذف یک ویجت بر روی علامت منفی قرمز رنگ ضربه بزنید.

هفته ای یک بار آیفون خود را خاموش کنید. خاموش و روشن کردن گوشی می تواتند مشکلات احتمالی را که سبب هدر رفتن باتری می شوند، حل کند. خاموش کردن گوشی برنامه های مشکل دار و مشکلات فنی را برطرف می کند.
آیفون به برخی برنامه ها اجازه می دهد که در پس زمینه از وای فای و سلولار استفاده کنند. همین مسئله موجب مصرف باتری می شود. می توانید دسترسی برنامه ها به وای فای و سلولار را محدود کنید تا باتری مصرف نشود. به آدرس Settings -> General -> Background App Refresh بروید. در بالای صفحه گزینه ای وجود دارد که Background App Refresh را کاملاً خاموش می کند. بهتر است این قابلیت را برای همه ی برنامه ها خاموش نکنید، بلکه برای برنامه هایی خاموش کنید که از آن ها استفاده نمی کنید.

داغ شدن دستگاه هم می تواند به باتری آن صدمه بزند. از قرار دادن باتری در مقابل نور آفتاب و یا در ماشین داغ خودداری کنید. دمای پایین به باتری آسیبی نمی رساند. اما هر چه دما پایین تر باشد باتری به انجماد نزدیک می شود. اما اگر دوباره گرم شود به سطح قبلی باز می گردد.
Auto-Lock را روشن بگذارید. تنظیمات را باز کنید و به Display & Brightness -> Auto-Lock بروید. در اینجا مدت زمان روشن بودن صفحه نمایش قبل از رفتن به حالت خواب را معین کنید.

افکت های تصویری را غیرفعال کنید. تراشه ی گرافیکی بسیار پر مصرف است. هرچه افکت های تصویری پیچیده تر باشد ، باتری زودتر مصرف می شود. به آدرس Settings -> General -> Accessibility -> Reduce Motion بروید و آن را روشن کنید.

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی
علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

اگر همه ی روش ها را امتحان کردید و باتری همچنان مشکل داشت، تلفن خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید و مجدداً از نو راه اندازی کنید. به آدرس Settings -> General -> Reset -> Erase All Content and Settings بروید، رمز عبور خود را وارد کنید و سپس بر روی Erase iPhone ضربه بزنید و تایید کنید.

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی
علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

شاید مشکل تلفن شما سخت افزاری باشد. بهتر است در چنین شرایطی به فروشگاه های معتبر اپل مراجعه کنید. اگر مطمئن شدید مشکل از باتری است آن را تعویض کنید.

منبع payetteforward

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.