علت ریپ زدن ماشین چیست و چطور می توان این مشکل را حل نمود ؟ | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

علت ریپ زدن ماشین چیست و چطور می توان این مشکل را حل نمود ؟

علت ریپ زدن ماشین چیست ؟

علت ریپ زدن ماشین چیست ؟ ریپ زدن ماشین، مشکل مایوس کننده ای است و به نظر بدتر از آن چیزی که واقعا هست می آید و راننده احساس می کند باید هزینه ی زیادی برای تعمیر ماشین پرداخت کند. این مشکل در ماشین های مختلف، متفاوت ظاهر می شود. این مشکل می تواند موقت یا ادامه دار باشد اما تعمیر آن هزینه ی زیادی ندارد.
چه چیزی علت ریپ زدن ماشین می باشد ؟ موتور ماشین به سه چیز نیاز دارد تا سیلندر را به کار بیندازد: سوخت کافی، اکسیژن برای سوزاندن سوخت و یک جرقه برای احتراق. نبود یا کمبود هر کدام از این المان ها موجب ریپ زدن ماشین می شود. ممکن است نشتی ها، استارت بد و استهلاک نیز منجر به ریپ زدن ماشین شوند.

علت خروج دود سياه از اگزوز

علت روشن نشدن ماشین چیست ؟

علت صدای جیر جیر کلاچ

قسمت استارت ماشین دارای سیم، سری و سیم پیچ است که در طول زمان مستهلک می شود. سیستم استارت طول عمر خاصی دارد و بعد از مدت ها باید عوض شود. هر کدام از قسمت های این سیستم خراب شود، شمع ها الکتریسته ی کافی دریافت نمی کنند.

علت ریپ زدن ماشین
علت ریپ زدن ماشین

ابتدا ریپ زدن های گاه و بی گاه شروع می شود و با گذر زمان بدتر می شود. اکثر قطعات سیستم استارت ارزان قیمت هستند و قبل از به وجود آمدن مشکلات بزرگتر است بهتر است تعویض شوند.
اگر مشکل از استارت نبود، سیستم سوخت رسانی باید بررسی شود. این قسمت هم دچار استهلاک می شود اما کمی دیرتر. فیلتر بنزین، تزریق کننده های سوخت، حسگر جریان هوا و پمپ بنزین را بررسی کنید. اگر دریچه ی ورود گاز تمیز نشود، چسبندگی پیدا می کند. به این ترتیب موتور سوخت کثیف و آلوده دریافت می کند و ماشین شروع به ریپ زدن می کند. اکثر مشکلات با تمیز کردن یا تعویض قطعات برطرف می شود.
ریپ زدن ماشین می تواند با بو و صدا همراه باشد. بویی مخلوط از گازوییل و بخار و رادیات به مشام می رسد. بوی غلیظ نشانگر صدمه دیدن دیواره های سیلندر است. در این صورت باید ماشین را به مکانیکی مورد اعتماد ببرید.

علت ریپ زدن ماشین
علت ریپ زدن ماشین

رانندگی در حین ریپ زدن ماشین خطرناک نیست. اما با گذر زمان این احتمال بیشتر می شود. جدی نگرفتن این مشکل برای زمان طولانی به قطعات موتور مثل مبدل کاتالیست و حسگر اکسیژن صدمه می زند . موتوری که ریپ می زند، برون ریز زیادی دارد و بنزین را بیهوده مصرف می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.