علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ A70 و راه حل آسان برای آن | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

علت شارژ نشدن گوشی سامسونگ A70 و راه حل آسان برای آن

شارژ نشدن گوشی یکی از اتفاقات مایوس کننده ی زندگی امروزی است. اگر گوشی سامسونگ Galaxy A70 شما شارژ نمی شود. در این مطلب راهکارهایی برای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی Samsung A70 ارائه شده است.

شارژ نشدن گوشی سامسونگ A70

شماره 1: سخت افزار را بررسی کنید.  اگر مشکل شارژ نشدن گوشی سامسونگ A70 را دارید ، اولین سوالی که مطرح می شود اینست که دستگاه آسیب فیزیکی دیده است؟ یکی از نتایج وارد آمدن ضربه و سقوط گوشی، شارژ نشدن است. اگر گوشی شما درست بعد از سقوط یا ضربه و یا خیس شدن شارژ نمی شود، به تعمیر نیاز دارد. اگر صفحه نمایش ترک خورده باشد یعنی سخت افزار آسیب دیده است. در این صورت باید گوشی را به یک تعمیرکار متخصص نشان دهید.

شماره 2: با استفاده از اکسسوری اصلی، گوشی را شارژ کنید.

یک گام منطقی برای شارژ نشدن موبایل سامسونگ A70 این است که شارژر و کابل را بررسی کنید. یک شارژر جدید تهیه کنید و ببینید دستگاه شارژ می شود یا خیر. اکثر مشکلات شارژ نشدن ناشی از اکسسوری های مشکل دار است.

شماره 3: شارژر را بررسی کنید.

با شارژری که دارید، گوشی دیگری را شارژ کنید و ببینید که شارژ می شود یا خیر.

شماره 4: ورودی شارژر را بررسی کنید.

اگر شارژر مشکلی ندارد، باید ورودی شارژر را بررسی کنید تا مسدود نباشد. با یک ذره بین ورودی شارژر را نگاه کنید. اگر آشغال و پرزی در آن بود با فشار هوا آن را پاک کنید.

شماره 5: باتری و سیستم عامل را مجدداً تنظیم کنید.

گاهی در دستگاه های اندرویدی باتری یا سیستم عامل باگ دارند. مدیریت نیرو ، محیط نرم افزاری پیچیده ای دارد و گاهی یک ایراد کوچک باعث میشود سیستم نتواند میزان شارژ باتری را تشخیص دهد. در این شرایط گوشی ریبوت می شود. برای رفع این مشکل باید گوشی را مجدداً تنظیم کنید. اجازه دهید باتری خالی شود و به 0 درصد برسد. گوشی را شارژ کنید تا 100 درصد شارژ شود. از شارژر اصلی استفاده کنید اجازه دهید دو ساعت دیگر در شارژ بماند و از دستگاه استفاده نکنید. بعد از این زمان، دستگاه را از شارژر جدا کنید. دستگاه را ریستارت کنید. از دستگاه استفاده کنید تا شارژش تمام شود. مجدداً همین کارها را تکرار کنید.

بروزرسانی واتس اپ موجب ایجاد باگ در این نرم افزار می شود

چگونه در واتس اپ افلاین باشیم ولی به پیام های پاسخ دهیم ؟

شماره 6: دستگاه را در حالت Safe Mode شارژ کنید.

امکان دارد یک برنامه ی معیوب جلوی شارژ شدن گوشی را بگیرد. تلفن را در حالت Safe Mode را بالا بیاورید و ببینید چطور شارژ می شود. در Safe Mode برنامه های متفرقه اجرا نمی شوند. بنابراین اگر یکی از برنامه های متفرقه مسئول شارژ نشدن گوشی باشد، A70 در Safe Mode شارژ می شود.
برای روشن کردن دستگاه در حالت Safe Mode ، ابتدا آن را خاموش کنید. هنگامی که لوگوی سامسونگ بر روی صفحه پدیدار شد، دکمه ی پاور را رها کنید. بعد از رها کردن دکمه ی پاور ، دکمه ی کم کردن صدا را فشار دهید و نگه دارید. دکمه ی کم کردن صدا را نگه دارید تا ری استارت انجام شود. Safe mode در گوشه ی سمت چپ دستگاه نشان داده می شود، هنگامی که آن را دیدید دکمه را رها کنید. برای این که بدانید کدام برنامه مشکل ساز شده، در حالت Safe Mode گوشی را بالا بیاورید. مشکل را بررسی کنید. بعد از آن که متوجه شدید مشکل از برنامه هاست، آن ها را یک به یک حذف کنید. پیشنهاد می کنیم با برنامه هایی که اخیراً نصب کرده اید، شروع کنید. بعد از حذف هر برنامه دستگاه را ریستارت کنید و ببینید مشکل برطرف شده است یا خیر. تا هنگامی که مشکل حل نشده این کار را ادامه دهید.

شماره 7: بررسی کنید که گوشی خیس نشده باشد.

یکی از دلایل احتمالی شارژ نشدن گوشی سامسونگ A70 ، وجود آب و رطوبت در ورودی شارژر است. معمولاً دستگاه در این حالت پیام Moisture detected می دهد. اما اگر این پیام بر روی صفحه ظاهر نشود، به این معنا نیست که رطوبت وجود ندارد. اگر حدس می زنید که ورودی شارژر مرطوب باشد، آن را خشک کنید. می توانید از کیسه ی برنج و یا رطوبت گیر استفاده کنید. دستگاه را داخل برنج فرو کنید و اجازه دهید 48 ساعت در آن باقی بماند. کیسه های رطوبت گیر می توانند بیش از برنج رطوبت را به خود جذب کنند.

شماره 8: قسمت Cache را پاک کنید.

اگر بعد از نصب یک برنامه یا به روزرسانی برنامه، A70 شارژ نمی شود، احتمال دارد علت آن Cache سیستم باشد. سعی کنید Cache را پاک کنید. Cache معیوب می تواند مشکلات متعددی در دستگاه به وجود بیاورد. برای پاک کردن Cache دستگاه را خاموش کنید. دکمه ی بالا بردن صدا و دکمه ی Bixby را فشار دهید ، سپس دکمه ی پاور را بفشارید. هنگامی که لوگوی سبز رنگ اندروید پدیدار شد، همه ی دکمه ها را رها کنید. چندین بار دکمه ی کم کردن صدا را فشار دهید تا wipe cache partition هایلایت شود، سپس با فشردن دکمه ی پاور آن را انتخاب کنید. با دکمه ی کم کردن صدا Yes را انتخاب کنید و با دکمه ی پاور آن را انتخاب کنید. هنگامی که فرآیند پاکسازی Cache پایان یافت، Reboot system now هایلایت می شود.

شماره 9: فکتوری ریست کنید.

آخرین راهکاری که در مورد شارژ نشدن گوشی سامسونگ گلکسی A70 می توان انجام داد، فکتوری ریست کردن است. این کار اکثر مشکلات نرم افزاری را برطرف می کند. فکتوری ریست همه ی داده های شخصی شما را پاک می کند. وارد تنظیمات شوید، از داده های شخصی خود بکاپ بگیرید و حساب کاربری گوگل را حذف کنید. برنامه ی تنظیمات را باز کنید. بر روی Reset ضربه بزنید. Factory data reset را انتخاب کنید. اطلاعات را بخوانید و بر روی Reset ضربه بزنید و در آخر Delete All را انتخاب کنید.

شماره 10: به تعمیرکار مراجعه کنید.

اگر گوشی شما همچنان شارژ نمی شود، مشکل از سخت افزار و یا لایه های عمیق تر کدنویسی است، در هر دو صورت باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

منبع thedroidguy

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.