علت قفل شدن چرخ عقب ماشین چیست ؟ و چکار باید کرد | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

علت قفل شدن چرخ عقب ماشین چیست ؟ و چکار باید کرد

علت قفل شدن چرخ عقب ماشین چیست ؟

ستون های چرخ خودرو از قسمت های مختلفی تشکیل شده و زمانی که یک شی خارجی وارد آن شده و یا قسمتی از آن بد کار کرده و یا اصلا کار نکند موجب عدم چرخش چرخ می شود. علاوه اینکه با بروز این مشکل زمانی که خودرو را خاموش کنید ، دیگر چرخ آن توان حرکتی خود را به کلی از دست خواهد داد. درک اینکه چه مسائلی می تواند علت قفل شدن چرخ عقب ماشین باشد می تواند  به شما در رفع آن کمک کرده و یا کمک کرده تا آسیبی به خودروی خود نرسانید.

علت خروج دود سياه از اگزوز

علت روشن نشدن ماشین چیست ؟

علت صدای جیر جیر کلاچ

این احتمال وجود دارد که دنده در سیستم انتقال نیرو گیر کرده باشد و نتواند آن را به چرخ ها منتقل کند

اگر در حین رانندگی در مسیری پر پیچ و خم ، پیچ های سختی زده و آن را برای مدتی کوتاه ادامه دهید ، گاهی موجب شده تا فرمان قفل کند. پیچ های پشت سرهم گاهی موجب شده تا پمپ حرکت دهنده ی چرخ ها گیر کرده و حرکت فرمان را مشکل کرده و یا امکان چرخیدن را از آن بگیرد.

امکان دارد شیء خارجی به نقطه اتصال چرخ شما وارد شده باشد

نقطه ی اتصال چرخ ها مملو از پیچ و مهره های مختلف بوده و وظیفه ی اصلی آن اتصال چرخ به سکان فرمان می باشد. زمانی که یک شی خارجی وارد این سیستم چرخ شود ، می تواند مانع از حرکت چرخ شود.

این احتمال وجود دارد تا قفل فرمان فعال شده باشد

گاهی رانندگان به صورت ناخودآگاه پیش از خارج شدن از خودرو فرمان را به چپ و راست حرکت داده و موجب قفل شدن فرمان می شوند. این کار البته می تواند در بسیاری از مواقع مانع از دزدیده شدن خودرو شود. برای غیر فعال ساختن قفل باید پای خود را بر روی ترمز قرار داده و فرمان را به چپ و راست حرکت دهید.

منبع itstillruns

نظرات بسته شده است.