علت لرزش ماشین درجا | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

علت لرزش ماشین درجا

علت لرزش ماشین درجا

آیا اتومبیل شما در حالت ایست، می لرزد؟ علت لرزش ماشین درجا چیست ؟ لرزش ماشین در جا یک علامت هشدار است. اتومبیل باید همیشه نرم و روان کار کند، چه در حال حرکت و چه در حالت سکون. معمولاً لرزش ماشین از فرمان شروع می شود و شما متوجه می شوید که وقتی می ایستید یا سرعتتان پایین است، موتور ماشین می لرزد؛ در این صورت حتماً باید به مکانیک مراجعه کنید.

انواع صدای لنت ترمز و راه حل آن چیست ؟

علت قفل شدن چرخ عقب ماشین چیست ؟ و چکار باید کرد

علت صدای جیر جیر کلاچ

در زیر پنج علت لرزش ماشین درجا ذکر شده است:

قنداق موتور شکسته است : قنداق موتور چیزی است که موتور ماشین را به ماشین چسبانده است. اگر این قطعه شکسته باشد و یا از موتور جدا شده باشد، ماشین به لرزش می افتد. اگر هنگامی که ماشین را در حالت خلاص قرار می دهید، لرزش کاهش پیدا می کند، مشکل از قنداق موتور می باشد.
تسمه ها از جای خود خارج شدند یا پارگی دارند : تسمه تایم، تسمه نقاله و هر تسمه ی دیگری در صورت استهلاک و پارگی سبب لرزش موتور می شوند. اگر این تسمه ها گشاد شوند یا بپوسند، در سایر قسمت های موتور مثل فن خودرو مشکل ایجاد می کنند و موجب سر و صدا و لرزش در ماشین می شوند. مکانیک به راحتی متوجه خرابی تسمه می شود و در صورت نیاز آن ها را تعویض می کند.
در سوخت گیری مشکلی به وجود آمده است : اگر مجرای سوخت کثیف و یا خراب باشد، کارکرد موتور مشکل دار می شود. بعد از استفاده ی زیاد از یک ماشین، مجرای سوخت کثیف و تنگ می شود و دیگر سوخت به درستی به موتور نمی رسد. اگر موتور به اندازه ی کافی سوخت دریافت نکند، شروع به لرزش می کند.
شمع ماشین : شمع های مستهلک از رایج ترین علل لرزش موتور هستند. اگر شمع ها کثیف و مستهلک باشند نمی توانند به درستی وظیفه ی خود را انجام دهند و جرقه ای که موتور برای استفاده از سوخت نیاز دارد را تامین کنند. به همین علت موتور مشکل پیدا می کند. تعویض شمع زیاد هزینه بر نیست.
جدا شدن شلنگ ها و یا مستهلک شدنشان : شلنگ های مستهلک می توانند عامل ارزش و نقص عملکرد موتور باشند. همه ی ماشین ها دارای شلنگ های وکیوم هستند که قسمت های مختلف موتور را به یکدیگر ربط می دهند و با تولید گاز موتور را تمیز می کنند. اگر شلنگ ها نشتی داشته داشته باشند یا پاره شوند، موتور دچار لرزش می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.