علت گاز نخوردن ماشین چیست و چطور می توان این مشکل را حل نمود | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

علت گاز نخوردن ماشین چیست و چطور می توان این مشکل را حل نمود

علت گاز نخوردن ماشین چیست ؟

علت گاز نخوردن ماشین : مشکل گاز نخوردن ماشین گریبانگر طیف وسیعی از ماشین ها می شود. ممکن است راننده در رانندگی های روزمره متوجه این مشکل نشود اما هنگام رانندگی بر روی تپه و یا سبقت گرفتن این مشکل خودش را نشان می دهد. در شرایطی که راننده متوجه گاز نخوردن ماشین می شود باید بداند که موتور ماشین تمام تلاشش را می کند تا سرعت مطلوب را تامین کند.
گاز نخوردن ماشین، مشکل رایجی است که گاهی دلایل زیاد مهمی هم ندارد و به راحتی می توان علت گاز نخوردن ماشین را تشخیص داد و برطرف کرد.

علت خروج دود سياه از اگزوز

علت روشن نشدن ماشین چیست ؟

علت صدای جیر جیر کلاچ

انسداد یا خرابی دریچه ی هوا

علت گاز نخوردن ماشین

دریچه ی هوا به فیلتر هوا چسبیده است. وظیفه ی دریچه ی هوا، اندازه گیری میزان هوای وارده است. دریچه هوای مسدود یا خراب نمی تواند به اندازه ی کافی برای ECU هوا بفرستد تا با سوخت ترکیب شود. به همین علت ماشین گاز نمی خورد.

خرابی سنسور اکسیژن

علت گاز نخوردن ماشین
علت گاز نخوردن ماشین

سنسور اکسیژن دستگاهی است که برون ریز ماشین را رصد می کند و می تواند میزان هوا و سوختی که وارد موتور می شود را اندازه بگیرد. ماشین به میزان مشخصی سوخت برای احتراق سیلندرها نیاز دارد تا روان کار کند و گاز مناسب داشته باشد. این سنسور اطلاعات سوخت مصرفی را به قطعه ی کامپیوتری ماشین می فرستد، اگر سنسور اکسیژن خراب شود، ماشین دیگر از میزان هوا و سوخت مطلع نمی شود و سوخت غلظت پیدا می کند. به همین علت ماشین سخت گاز می خورد و حتی فشار دادن پدال گاز تا آخر هم گاز ماشین را بیشتر نمی کند.

خرابی حسگر دریچه ی گاز

علت گاز نخوردن ماشین

کار اصلی حسگر دریچه ی گاز، تشخیص میزان باز شدن سوپاپ در هنگام فشار دادن پدال گاز است. سپس حسگر دریچه ی گاز داده هایی که به دست می آورد به ECU می فرستد. اگر حسگر دریچه گاز خراب شود، سرعت موتور با پدال گاز تنظیم نمی شود و بدون فشار دادن پدال گاز سرعت موتور بالا و پایین می شود.

کثیف شدن و مسدود شدن فیلتر بنزین

علت گاز نخوردن ماشین

فیلتر بنزین کثیف و مسدود دلیل دیگری برای گاز نخوردن ماشین محسوب می شود. اگر فیلتر بنزین گرفته باشد، موتور سوخت کافی دریافت نمی کند و نمی تواند شتاب بگیرد. رد این صورت فیلتر بنزین باید سریعاً تعویض شود.

کثیف بودن و انسداد فیلتر هوا

علت گاز نخوردن ماشین
علت گاز نخوردن ماشین

درست مثل فیلتر بنزین، که سوخت را تصفیه می کند، فیلتر هوا، هوای تمیز به موتور می رساند تا با سوخت ترکیب شود. اگر فیلتر هوا مسدود باشد، موتور ترکیب مناسبی از سوخت و هوا دریافت نمی کند و در نتیجه گاز نمی خورد. در این صورت فیلتر هوا باید عوض شود.

تسمه تایم

علت گاز نخوردن ماشین
علت گاز نخوردن ماشین

تسمه تایم یکی از قطعات مهم موتور است. اگر حتی یک دندانه ی آن خراب شود، مشکلات اساسی در موتور به وجود می آید. به هر حال موارد زیادی می تواند علت گاز نخوردن ماشین محسوب شود. از دیگر موارد می توان به کلاچ لیز ، سیستم انتقال نیرو و مشکلات غیر طبیعی دیگر اشاره کرد. بهترین کار بردن ماشین نزد یک مکانیک خبره است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.