فرآیند بازاریابی ماشینی و 6 نکته مهم | دیجی طور
Ultimate magazine theme for WordPress.

فرآیند بازاریابی ماشینی و 6 نکته مهم

فرآیند بازاریابی ماشینی و 6 نکته مهم

فرآیند بازاریابی ماشینی : بازاریابی، چیزی است که به کسب و کار شما رونق می بخشد. اما غلب روش های بازاریابی، سخت، زمان بر و پرهزینه هستند. فکر کردن به کارهایی که باید برای بازاریابی انجام دهید، ممکن است شما بترساند. اما برای پیشرفت، نیاز دارید که در این مسیر گام بردارید. بهترین راهکار برای تسلط بر فروش و تبلیغات، ماشینی کردن فرآیند بازاریابی و کمک گرفتن از هوش مصنوعی و چت زنده است.
ارسال یک پیام به موقع و به جا برای برگشت سرمایه و کسب سود ضروری است. روی هم رفته، 77 درصد از کسب و کارها بعد از ماشینی کردن کمپین های بازاریابی، متحول شدند. در این مطلب چندین راهکار برای ماشینی کردن بازاریابی آورده شده است:

هوش مصنوعی

قدرتمندترین ابزاری که صاحبان سرمایه و مدیران بازاریابی می توانند از آن کمک بگیرند، هوش مصنوعی است. ربات های چت کننده فقط محدود به فناوری نیستند. آن ها محصولی از فناوری هستند که در اختیار بازاریاب ها قرار دارند و سبب رونق کسب و کارها می شوند. با اضافه کردن چاشنی های انسانی و طبیعی حتی نیازی به کارمند خدمات مشتریان نیست.
مزیت ربات این است که هرگز اشتباه نمی کند، برای پاسخ دادن نیاز به زمان ندارد و فاقد فعالیت های انسانی مثل استراحت کردن است. آن ها در همه ی دقایق شبانه روز آماده ی پاسخگویی به مشتری هستند.
هوش مصنوعی می تواند با توجه به علایق مشتری، پیشنهادهای وسوسه برانگیز در مورد کالا و خدمات به خریداران بدهد. خریداران هم می توانند از ربات های چت کننده جزییات کالاها را بپرسند و هم از آن ها بخواهند در صورت موجود شدن کالا و یا قرار گرفتن کالا در پیشنهاد ویژه آن ها را خبردار کنند.

نرم افزار چت زنده

می توان به وسیله ی خدمات چت زنده، میزان فروش را افزایش داد. تعداد محدودی نرم افزار چت زنده وجود دارد که می توان از میان ها دست به انتخاب زد. این برنامه ها می توانند فعالیت های بازاریابی را سریع و کارآمد گردانند. چت زنده می تواند از چند راه مختلف به رشد فروش کمک کند:
نرم افزار چت با در نظر گرفتن چشم اندازهای به روز، پیام های شخصی سازی شده، کوتاه کردن مسیر فروش و بهبود هدایت بازار می تواند به جهت دادن خریداران کمک کند.
این نرم افزارها می توانند از کسانی که در چت زنده شرکت می کنند، یک فهرست به همراه آدرس های ایمیل آن ها تهیه کنند تا در اطلاع رسانی پیشنهادهای ویژه بتوان از ایمیل بهره برد. می توان با در نظر گرفتن قسمت برای وارد کردن اطلاعات شخصی، به ایمیل مشتریان دست پیدا کرد. ممکن است آن ها کالایی خریداری نکنند اما با استفاده از ایمیل می توان متقاعدشان کرد که در مراجعات بعدی از محصولات استفاده کنند.
با به دست آوردن اطلاعات و داده ها از مشتریان می توان علایق، سبک زندگی، رفتار و چشم اندازهای آن ها را تحلیل کرد. سپس از نتایج حاصله برای طراحی یک استراتژی جدید استفاده کرد.
مکالمات شخصی سازی شده همیشه دل مخاطبان را به دست می آورد. حتی در صورت ماشینی شدن بازاریابی می توان از چت های زنده برای رفع نیاز و جلب توجه مشتری استفاده کرد. برخی از نرم افزارها مخلوطی از ربات های چت کننده و چت زنده هستند. هنگامی که مشتریان سوالاتی فراتر از پیش فرض های روبات بپرسند، اپراتورها وارد عمل می شوند و چت را در دست می گیرند.
این نرم افزارها از CTA یا همان دعوت به اقدام بهتر عمل می کنند. با وجود CTA ها در صفحه فقط می توان به این امیدوار بود که اگر مخاطب آن را بپسندد وارد عمل شود. لما با کمک نرم افزارهای چت، می توان توجه مشتری را جلب کرد و با مشغول کردن او برای مدتی بلند او را مجاب به خرید محصول یا استفاده از خدمات نمود.

فرآیند بازاریابی ماشینی : بازاریابی به وسیله ی ایمیل

بازاریابی از طریق ایمیل یکی از بهترین وسیله ها برای دسترسی به مخاطب است. و اگر مجبور نباشید ایمیل ها را به صورت جداگانه و تک به تک بفرستید که چه بهتر! ایمیل رسان های خودکار زندگی را آسان تر کرده اند. به محض آن که آدرس ایمیل مشتری به دفترچه تلفن اضافه شود، ایمیل های خودکار شامل پیشنهادهای ویژه، کلکسیون های جدید، تراکنش ها و صفحات بازدید شده برای مشتری ارسال می شود.
به خاطر داشته باشید همه ی این ایمیل ها دارای دعوت به اقدام باشند. همیشه ایمیل های خود را طوری به پایان برسانید که مشتری تشویق شود کاری انجام دهد. این کار می تواند تماشای آخرین کلکسیون، خواندن مطالب جذاب برای مشتری و برقرار ارتباط با فروشنده باشد.
از ایمیل های خودکار می توان برای فرستادن تبریک تولد به همراه پیشنهادهای جذاب و یادآوری سفارش مجدد یک محصول نیز استفاده کرد.

فیلتر کردن اینباکس

در طول روز، ایمیل ها اینباکس شما را به رگبار می بندند و اغلب آن ها بی مصرف و زائد هستند. احتمالاً انرژی و زمان زیادی صرف می کنید تا بررسی کنید که مبادا ایمیل مهمی را از دست ندهید. بهترین راه حل خودکار کردن ایمیل است. می توان قوانینی را برای هر آدرس ایمیلی تعیین نمود.
بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی
ضرب المثل محتوا پادشاه است، کاملاً در بازاریابی مصداق دارد. ضمیمه کردن تکه های بامحتوا چه سودی دارد؟ اگر هر از چندی این کار را نکنید، چطور می توانید توجه مشتریان را به خود جلب نمایید؟
سرویس های سوم شخصی مثل Hootsuite و Sprout Social وجود دارند که می توانند به صورت برنامه ریزی شده و زمان بندی شده پست هایی را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. هرچند اغلب شبکه های اجتماعی قابلیت استفاده از برنامه ی زمانبندی شده را دارند. برخی برنامه ها حتی دارای گزینه ی پاسخ خودکار به مخاطب هستند؛ برای مثال کسب و کارهای فعال در فیسبوک.

استفاده از تحلیل های بازاریابی

از برنامه های تجزیه و تحلیل استفاده کنید تا سودها و ضررها را به راحتی تشخیص دهید. لازم نیست برای تجزیه و تحلیل وقت بگذارید. می توانید از شاخص های کلیدی و نرم افزارهایی که به راحتی این تجزیه تحلیل ها را انجام می دهند، استفاده کنید. Cyfe یکی از این برنامه هاست که با پلتفرم ها و نرم افزارهای مختلفی مثل Google Analytics، Facebook، Moz،Salesforce و غیره همکاری می کند و همه ی فعالیت های بازاریابی را به صورت یکجا رهگیری می کند.

رهگیری CRM

بر روی یک دنبال کننده ی CRM سرمایه گذاری کنید تا تماس ها، ایمیل ها و قرارهای ملاقات را برای هر مشتری به صورت جداگانه رهگیری کند. این کار به ذخیره ی زمان و ارائه ی بهتر خدمات به مشتری کمک می کند. گزینه های متنوع CRM وجود دارند که می توانید برای ربط دادن فرآیندهای مختلف استفاده کنید و آن ها را خودکار نمایید.
شما تنها 24 ساعت در روز زمان دارید. چند کار را می توانید به تنهایی انجام دهید؟ آیا این که کارهای شما تقسیم شوند، ایده ی خوبی نیست؟ آن هم در شرایطی که برای این کمک ها حقوقی پرداخت نمی کنید؟ با استفاده از سیستمک های خودکار می توانید خطاهای انسانی را کاهش دهید و اقدامات اولیه را موثرتر و تکرارپذیر گردانید. نیاز نیست زیاد به این مسئله فکر کنید، شر کارهای غیر ضروری و سخیف را از سر خود کم کنید.

کنسول نینتندو سوییچ جدید در ابعاد کوچکتر نسبت قبل

بازی The Witcher 3 نینتندو سوییچ

منبع readwrite

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.