Ultimate magazine theme for WordPress.

فروش محصولات اپل دیگر توسط آنجلا آرنت انجام نمی شود

فروش محصولات اپل

مدیرعامل قبلی Burberry که در سال 2014 به اپل پیوست «به دلیل شخصی و شغلی جدید» این را ترک می‌کند. آنجلا آرنت پس از پنج سال کار در فروش محصولات اپل این تصمیم را گرفته است. این خبر برای بسیاری از دنبال کنندگان اخبار شرکت اپل غافلگیر کننده بود. آنجلا آرنت بالاترین مقام و مدیر زن در شرکت اپل است. برخی وی را جایگزین احتمالی تیم کوک به عنوان مدیر عامل اپل می‌دیدند هرچند که او در اواخر 2017 به وبسایت BuzzFeed News گفته بود که این احتمال وجود ندارد و وی به دنبال این پست نیست.

فروش محصولات اپل
دیردره اُبراین، رئیس بخش HR اپل پست آرنت و نقش فعلی وی در مقام رئیس بخش منابع انسانی را خواهد گرفت. اُبراین مسئولیت رسیدگی به 35 مغازه‌ی آنلاین اپل، 506 خرده فروشی در سراسر جهان و 70 هزار کارمند خرده فروش اپل را عهده خواهد گرفت. وی از 30 سال پیش تاکنون برای اپل کار می‌کند و در بخش‌هایی همانند جذب نبرو، دانشگاه اپل و سایر پروژه‌ها فعالیت کرده است.
تیم کوک در اعلامیه‌ای گفت: «ما در اپل باور داریم که روح ما، روح کارمندان ماست، و اٌبراین کیفیت‌ها و نقاط قوت تیم ما را بهتر از هرکس دیگری می‌شناسد». شرکت اپل اعلام کرده است که آنجلا آرنت بنا به دلایل شخصی و حرفه‌ای این شرکت را ترک می‌کند و جزئیات دیگری منتشر نکرده است.
هنگامی که اپل آرنت را استخدام کرد وطیفه‌ی او اصلاحات اساسی در بخش عملکرد خرده‌فروشی‌های این شرکت بود. آرنت از شرکت Burberry به اپل پیوست، جایی که وی از 2006 تا 2014 مدیرعامل آن بود و پس از ورود به اپل سریعا به یکی از ستاره‌های این شرکت بدل شد.
هنگامی که اپل در سال 2001 نخستین مغازه‌ی Apple Store خود را افتتاح کرد به طور وسیعی معنای خرید دیجیتالی مدرن را تغییر داد. اما در طی زمان، با ورود رقیبانی مانند سامسونگ و مایکروسافت که به طور موفقی بخش‌های موفق تجربه‌ی خرده فروشی اپل را تقلید کردند، تازگی آن از بین رفت.
آنجلا آرنت نخستین مدیر اپل بود که به طور همزمان مسئولیت مغازه‌ی خرده‌فروشی و آنلاین اپل را بر عهده گرفت. اپل به دنبال تجارب و دانش آرنت در Burberry بود و برای چندین سال نیز آرنت را در اختیار داشت اما اکنون باید دید که آیا اُبراین می‌تواند جای وی را برای اپل پر کند یا خیر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.