Ultimate magazine theme for WordPress.

فیلم علاءالدین و چراغ جادو 2019 یاسمین را به بهترین پرنسس دنیای دیزنی تبدیل کرد

فیلم علاءالدین و چراغ جادو 2019

فیلم علاءالدین و چراغ جادو 2019 : در دیزنی 2019 و علاءالدین بازسازی شده ، داستان اصلی رنگ و بوی جدید به خود گرفته و کاراکتر یاسمین نقش بیشتری پیدا کرده و آن را به بهترین پرنسس دنیای دیزنی تبدیل کرده. دیزنی در امر تبدیل کردن انیمیشن به فیلم های اکشن و واقعی تجربه ی بالایی پیدا کرده ، داستان علاءالدین نیز یکی از داستان های دیزنی بوده که از دنیای انیمیشن دیزنی به یک فیلم حقیقی که تبدیل کرده ، داستانی که بر اساس ایده های نویسندگان دیزنی بوده و هیچ حقیقتی پشت آن نیست. بسیاری از انیمیشن های دیزنی مانند سیندرلا ، دیو و دلبر ، کتاب جنگل و علاءالدین توسط نویسندگان این شرکت نوشته و ساخته شده اند.

تریلر فیلم ترمیناتور Dark Fate

10 راز حل نشده ارباب حلقه‌ها

اما در فیلم علاءالدین و چراغ جادو 2019 تازه یا Remake دیزنی اهداف بیشتری را دنبال کرده که یکی از آنها دیدگاه علیه نژاد پرستی بوده و دیزنی در ساخت فیلم علاءالدین و چراغ جادو 2019 جدید از افرادی با پوست های رنگی و غیر سفید پوست استفاده کرده که می توان به شخصیت اصلی فیلم ، پرنسس و حضور ویل اسمیت در این فیلم اشاره کرد که همگی پوست هایی تیره دارند. اما یکی از بزرگترین تغییرات ایجاد شده در نقش پرنسس یاسمین یا جاسمین است. در انیمیشن اصلی یاسمین یک نقش محدود دارد اما در فیلم تازه که توسط گای ریچی ساخته و توسط جان آگوست نوشته شده کاراکتر پرنسس یاسمین تغییر زیادی داشته.

در حقیقت در فیلم تازه ی علاءالدین ، یاسمین با این تغییرات در شخصیت و کاراکتر به بهترین پرنسس دنیای دیزنی تبدیل شده. در این فیلم از تهیه کننده گرفته تا فیلم نامه نویس و کارگردان همگی به نوعی تلاش خود را کرده اند تا شخصیت یاسمین را به یکی از در حال تکامل ترین شخصیت های دنیای دیزنی تبدیل کنند که نسبت به دیگر فیلم و انیمیشن های دیزنی نتیجه ی بهتری را به همراه داشته.

فیلم علاءالدین و چراغ جادو 2019
فیلم علاءالدین و چراغ جادو 2019

در سال های اخیر دیزنی تلاش زیادی برای بازگرداندن پرنسس ها داشته که از آنها می توان به پرنسس و قورباغه اشاره نمود که در سال 2009 انجام گرفت. در این فیلم دیگر تیانا یک پرنسس درمانده یا وابسته نبوده و شخصیت آن به صورت کامل دستخوش تغییر شده.

اما در عصر ارتقاء شخصیت پرنسس ها در دنیای دیزنی مانند شخصیت های تکامل یافته ی بل در دیو و دلبر ، آریل در پری دریایی کوچولو ، مگارا در هرکول و مگارا در مولان ، یاسمین با تغییر شخصیت عظیم به بهترین و کامل ترین شخصیت پرنسس دیزنی تبدیل شده. این پرنسس در فیلم تازه ی علاءالدین علیه پدر خود سلطان شورش کرده و بر خلاف قانون با علاءالدین ازدواج می کند. سازندگان علاءالدین سال ها در حال تلاش بودند تا به نحوی شخصیت های زن در داستان های خود را ارتقاء داده و در این فیلم توانسته اند یاسمین را به بهترین پرنسس دیزنی تبدیل کنند و از او شخصیت بهتری بسازند.

فیلم علاءالدین و چراغ جادو 2019
فیلم علاءالدین و چراغ جادو 2019

در علاءالدین تازه ریچی و آگوست سعی کرده اند تا نقش بیشتری به یاسمین داده و تاثیر او را در داستان بیشتری کنند تا تنها به عنوان یک یار از تصمیمات علاءالدین حمایت نکند بلکه برعکس بوده و علاءالدین به او کمک کند. یاسمین در این فیلم نشان می دهد ازدواج برای پول و قدرت ثمری نداشته و باید با عشقش علاءالدین ازدواج کند. در این فیلم تازه مسائلی که به یاسمین انگیزه ی جنگیدن میدهند مردم و عشقش به علاءالدین هستند که آن را به یک فرمانروای بر حق تبدیل می کنند.

در بسیاری از فیلم های تازه ی دیزنی سعی شده تا دادن نقش و دیدی مدرن تر به شخصیت های زن ، کاراکترهای آنها را تغییر داده و دید بهتری به آنها بدهند. البته برخی از این دیدگاه های مدرن خیلی نیاز نبوده و گاهی موجب تغییر داستان شده که علاقمندان به داستان های دیزنی از آن بیزارند. اما تغییر شخصیت یاسمین و دید او برای سلطان شدن و فرمانروایی بر عقربه و علم سیسات که آموخته او را به منطقی ترین پرنسس با هدفی مشخص در دیزنی تبدیل کرده اند. او در فیلم این باور را دارد که می تواند به فرمانروایی بهتر برای مردم تبدیل شود ، ایده ای که در یک شخصیت زن در فیلم های دیزنی تاکنون دیده نشده بود و برای قشر تحصیل کرده ی امروزی قابل قبول می باشد.

در یک قسمت از فیلم یاسمین نقشی کلیدی داشته و جعفر به او می گوید که علاءالدین پلید بوده و قصد نابودی همه چیز را دارد و از سویی دیگر علاءالدین می گوید که جعفر قصد کشتن او را داشته و یاسمین با باور کردن حرف علاءالدین در یک سخنرانی جعفر را از مقام سلطانی کنار زده و دل مردم را بدست می آورد. در فیلم تازه یک آهنگ مخصوص یاسمین نیز ساخته شده که نقش او را پر رنگ تر از همیشه می کند. یاسمین دیگر یک شخصیت ساکت و مطیع نبوده و از صدایش برای تبدیل شدن به یک حکمران قدرتمند استفاده کرده.

در سری های پیشین علاءالدین و در واقع نخستین داستان او که در سال 1992 به تصویر کشیده شد پدر یاسمین با تغییر دادن قانون که او باید با یک شاهزاده ازدواج کند را عوض کرد تا دخترش به چیزی که می خواهد برسد. در آن داستان تنها از عشق و بخشش یاسمین صحبت شده بود اما در فیلم تازه از آگاهی و سیاست و یاغی بودن یاسمین صحبت شده که ا را یه یک قهرمان تبدیل کرده.

منبع screenrant

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.